Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

COA kocht kavel in Bant op 1 juli

COA kocht kavel in Bant op 1 juli

DEN HAAG (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft op 1 juli een koopovereenkomst getekend voor de kavel in het dorp Bant waar de dienst een tweede aanmeldcentrum wil vestigen. De levering van de kavel, met opstallen en een woning, heeft in termijnen plaats. De eerste levering is in november voorzien. Pas na de levering van het onroerend goed wordt de koop ingeschreven bij het Kadaster.

Dat zegt een woordvoerster van het COA woensdag in reactie op een bericht van Omroep Flevoland dat de dienst de kavel nog niet in bezit zou hebben.

De levering geschiedt in termijnen om de verkopende boer de tijd te geven andere woonruimte te vinden, aldus het COA. Ook moet hij zijn vee nog onderbrengen. Het is gebruikelijk dat bij een koopovereenkomst ook een datum van levering wordt vastgesteld. Tot aan het tekenen van de akte van levering blijft het te verkopen object op naam van de oude eigenaar staan.

Staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel) liet op 6 juli aan de Tweede Kamer weten dat het COA de boerderij aan de Oosterringweg in Bant (gemeente Noordoostpolder) had gekocht. Van der Burg komt woensdagavond met omwonenden praten over de komst van een tweede aanmeldcentrum, waarvoor de raad van Noordoostpolder nog een bestemmingsplanwijziging moet goedkeuren. Noordoostpolder ziet het tweede aanmeldcentrum niet zitten, omdat vlakbij de locatie ook al een groot asielzoekerscentrum in gebruik is.

Provinciale Staten van Flevoland willen woensdagavond van hun commissaris van de Koning Leen Verbeek weten welke rol hij heeft gespeeld bij de aankoop van de kavel. De Staten en ook de gemeenteraad van Noordoostpolder voelen zich door de commissaris gepasseerd.

Meer uit Binnenland

Drug 3-MMC is bijna nooit wat het lijkt, ziet Trimbos-instituut

UTRECHT (ANP) - Drugs die worden verkocht als 3-MMC, bevatten in werkelijkheid vrijwel nooit echt die stof. Van de samples die vorig jaar zijn getest via het Drugs Informatie en Monitoring Systeem (DIMS) bleek slechts 3 procent 3-MMC te bevatten, laat het Trimbos-instituut weten.

1 uur geleden
Uitbreiding landelijke jeugdbevoegdheden voor boa's per 1 juni

UTRECHT (ANP) - Buitengewoon opsporingsambtenaren (boa's) in de openbare ruimte krijgen uitgebreidere mogelijkheden bij strafbare feiten gepleegd door jongeren. Per 1 juni 2026 kunnen deze boa's minderjarigen een reprimande geven of naar Halt verwijzen, zo maakte de stichting Halt bekend. De uitbreiding moet bijdragen aan meer rechtsgelijkheid en een pedagogische omgang met jongeren.

1 uur geleden
KLM-vlucht Amsterdam tankt in Frans-Guyana om brandstoftekort

PARAMARIBO (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam is dinsdag kort na vertrek vanaf de Johan Adolf Pengel-luchthaven in Suriname niet rechtstreeks naar Schiphol gevlogen, maar eerst uitgeweken naar Frans-Guyana om bij te tanken. Dat schrijft de Surinaamse nieuwssite Waterkant.

4 uur geleden
Ruim honderd asielzoekers van Ter Apel naar Groningen

GRONINGEN (ANP) - Opnieuw brengen meer dan honderd asielzoekers de nacht door in congrescentrum Hanzeplaza in de stad Groningen. In de opvang bij het aanmeldcentrum in Ter Apel is geen plek voor ze. Het Rode Kruis weet het exacte aantal mensen nog niet, omdat het vervoer in de nacht van dinsdag op woensdag nog gaande is.

6 uur geleden
Premier Jetten sluit samenwerking met Markuszower niet uit

DEN HAAG (ANP) - Gidi Markuszower heeft zich met zijn uitspraken over geweld tegen Palestijnse vluchtelingen "buiten de constructieve krachten geplaatst", vindt premier Rob Jetten. Maar ondanks herhaalde verzoeken van onder anderen Jesse Klaver van GroenLinks-PvdA spreekt de premier niet expliciet uit dat hij samenwerking met de radicaal-rechtse politicus uitsluit.

6 uur geleden
Studenten hbo en wo tevreden over opleiding en docenten

UTRECHT (ANP) - Studenten op het hbo en universiteiten blijven tevreden over hun opleiding. Dat blijkt uit de Nationale Studenten Enquête (NSE) 2026, die werd ingevuld door 248.000 studenten. Driekwart van hen is tevreden over de opleiding die zij volgen. Naast de algemene tevredenheid van studenten over hun opleiding meet de NSE ook de tevredenheid over allerlei specifieke onderwerpen, waaronder studiedruk, docenten en sfeer.

6 uur geleden
Burgers vinden klimaatbeleid oneerlijk en willen minder bijdragen

DEN HAAG (ANP) - De meeste Nederlanders vinden het klimaatbeleid onrechtvaardig en de bereidheid om zelf bij te dragen aan het tegengaan van klimaatverandering neemt af, signaleert het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP) in een onderzoek. Het planbureau waarschuwt: "Mensen hebben vaak het gevoel dat de rekening te veel bij burgers wordt neergelegd en de grote vervuilers worden ontzien."

6 uur geleden