COA kocht kavel in Bant op 1 juli
DEN HAAG (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft op 1 juli een koopovereenkomst getekend voor de kavel in het dorp Bant waar de dienst een tweede aanmeldcentrum wil vestigen. De levering van de kavel, met opstallen en een woning, heeft in termijnen plaats. De eerste levering is in november voorzien. Pas na de levering van het onroerend goed wordt de koop ingeschreven bij het Kadaster.
Dat zegt een woordvoerster van het COA woensdag in reactie op een bericht van Omroep Flevoland dat de dienst de kavel nog niet in bezit zou hebben.
De levering geschiedt in termijnen om de verkopende boer de tijd te geven andere woonruimte te vinden, aldus het COA. Ook moet hij zijn vee nog onderbrengen. Het is gebruikelijk dat bij een koopovereenkomst ook een datum van levering wordt vastgesteld. Tot aan het tekenen van de akte van levering blijft het te verkopen object op naam van de oude eigenaar staan.
Staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel) liet op 6 juli aan de Tweede Kamer weten dat het COA de boerderij aan de Oosterringweg in Bant (gemeente Noordoostpolder) had gekocht. Van der Burg komt woensdagavond met omwonenden praten over de komst van een tweede aanmeldcentrum, waarvoor de raad van Noordoostpolder nog een bestemmingsplanwijziging moet goedkeuren. Noordoostpolder ziet het tweede aanmeldcentrum niet zitten, omdat vlakbij de locatie ook al een groot asielzoekerscentrum in gebruik is.
Provinciale Staten van Flevoland willen woensdagavond van hun commissaris van de Koning Leen Verbeek weten welke rol hij heeft gespeeld bij de aankoop van de kavel. De Staten en ook de gemeenteraad van Noordoostpolder voelen zich door de commissaris gepasseerd.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Alle dertien demonstranten die maandagavond rond de dodenherdenking op de Dam zijn aangehouden, zijn weer op vrije voeten. Dat meldt de politie dinsdag. De groep wordt verdacht van het overtreden van de wet openbare manifestaties, zo werd eerder bekendgemaakt.
18 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Twintig Nederlandse gevangenisbussen krijgen een tweede leven in Oekraïne. Het gevangeniswezen in het Oost-Europese land staat door de oorlog met Rusland onder druk en heeft de voertuigen nodig om het werk te blijven uitvoeren. Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie, D66) heeft de eerste vier bussen in Lviv overgedragen.
28 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ruim 800.000 mensen in Nederland die nu nog leven, maakten het einde van de Tweede Wereldoorlog mee. Dat is minder dan 5 procent van de bevolking, blijkt uit een analyse van het ANP op basis van cijfers van het CBS.
2 uur geledenGENEVE (ANP) - Naast de twee eerder door een laboratorium bevestigde besmettingen met het hantavirus op een Nederlands cruiseschip zijn er vijf vermoedelijke gevallen vastgesteld. Dat meldt de Wereldgezondheidsorganisatie WHO.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij plaatselijke dodenherdenkingen hebben meerdere burgemeesters maandagavond gewaarschuwd voor de staat van de samenleving en van de politiek. Daarin zien ze steeds meer extremisme.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Negen demonstranten die maandagavond rond de dodenherdenking op de Dam zijn aangehouden, zijn weer op vrije voeten. Onder hen is activist Frank van der Linde. Dat meldt hun advocaat Willem Jebbink. Drie andere cliënten van Jebbink worden nog verhoord. Hij verwacht dat ook zij in het komende uur worden vrijgelaten.
9 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - In Wageningen heeft burgemeester Floor Vermeulen rond middernacht traditiegetrouw het Nationaal Bevrijdingsvuur aangestoken, als startsein voor de viering van de vrijheid op 5 mei. Vermeulen werd vergezeld door twee veteranen uit de Tweede Wereldoorlog: de 103-jarige Robbie Hall uit het Verenigd Koninkrijk en de 105-jarige Johan Geneuglijk uit Nederland. De plechtigheid was op het plein voor Hotel De Wereld, waar in 1945 werd onderhandeld over de Duitse capitulatie.
9 uur geleden