Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

COA kan nog geen duidelijkheid geven over gevolgen kort geding

COA kan nog geen duidelijkheid geven over gevolgen kort geding

DEN HAAG (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) kan nog niet zeggen hoe het op korte termijn gestalte gaat geven aan de uitspraak in het kort geding over de asielopvang. De organisatie is druk bezig de gevolgen van het vonnis in kaart te brengen, laat een woordvoerder weten. "Op basis daarvan gaan we kijken hoe en wat we gaan doen."

De rechtbank oordeelde donderdag dat Nederland niet voldoet aan de normen voor menswaardige opvang van asielzoekers. VluchtelingenWerk had daar een kort geding over aangespannen tegen de Staat en het COA, met name vanwege de toestand bij het aanmeldcentrum in Ter Apel. Daar sliepen de afgelopen maanden geregeld mensen buiten bij gebrek aan plek en recent stonden asielzoekers buiten in de regen.

Aan een aantal normen moet van de rechter direct of op korte termijn voldaan worden. Zo mogen kwetsbare asielzoekers per direct niet meer in de crisisnoodopvang geplaatst worden. Ook moet iedereen die zich in Ter Apel of een ander centrum meldt om zich te registreren als asielzoeker, per direct een veilige overdekte slaapplaats, voedsel, water en toegang tot hygiënisch sanitair kunnen krijgen.

Verantwoordelijk staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel) heeft gemeenten donderdag opgeroepen extra plekken te regelen voor minderjarige asielzoekers. Het ministerie van Justitie en Veiligheid bestudeert de uitspraak.

Meer uit Binnenland

Formulier gestrande Nederlanders tot nu toe 9000 keer ingevuld

DEN HAAG (ANP) - Het contactformulier van de overheid voor Nederlanders die in het Midden-Oosten zijn gestrand, is tot nu toe zeker 9000 keer ingevuld. Dat bevestigt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving door RTL Nieuws. De vragenlijst sluit vrijdagmiddag.

4 uur geleden
Ontnemingszaak Klaas Otto uitgesteld

BREDA (ANP) - De ontnemingszaak tegen Klaas Otto (58) is uitgesteld. De rechtbank concludeerde donderdagmiddag dat er te weinig tijd was om de zaak nog inhoudelijk te behandelen. Nu moet dat gebeuren op 31 maart. Het Openbaar Ministerie wil bijna 1,9 miljoen euro afnemen van de oprichter van motorclub No Surrender. Volgens justitie is dat geld niet op legale wijze verdiend.

7 uur geleden
Geen andere rechters voor ontnemingszaak Klaas Otto

BREDA (ANP) - De wrakingskamer van de rechtbank Breda heeft een verzoek om andere rechters in een ontnemingszaak over Klaas Otto (58) donderdag afgewezen. De advocaat van de oprichter van motorclub No Surrender had de rechtbank gewraakt, omdat Otto vond dat die vooringenomen was. Hiervan was volgens de wrakingskamer die het verzoek behandelde geen sprake.

8 uur geleden
Iraniërs vragen in Den Haag aandacht voor situatie in hun land

DEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen Iraniërs hebben donderdagmiddag in Den Haag op het Lange Voorhout aandacht gevraagd voor de situatie in hun land van herkomst. Bij de Britse ambassade scandeerden ze leuzen en draaiden ze harde muziek. Ze riepen onder meer op tot een einde van het Iraanse regime.

8 uur geleden
Nabestaanden willen geen uitstel van hoger beroep Lucky

DEN HAAG (ANP) - Nabestaanden dringen er bij het gerechtshof in Den Haag op aan dat het hoger beroep doorgaat in de zaak over de dodelijke schietpartij bij winkelcentrum Walburg in Zwijndrecht komende maandag. Dit laat slachtofferadvocaat Willem Backer weten. Hij staat drie dochters en de kleinkinderen bij van Michel (66), die bij de schietpartij om het leven kwam. Hun zus Anneke (38) overleefde de aanslag van haar ex-partner.

8 uur geleden
Ook zaterdag repatriëringsvlucht uit Oman

DEN HAAG (ANP) - Er is een akkoord over een derde vlucht om gestrande Nederlanders op te halen, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken donderdag. Komende zaterdag zal in samenwerking met Corendon een vliegtuig van Muscat (Oman) naar Amsterdam vliegen.

8 uur geleden
Verdediging van Klaas Otto wraakt rechtbank in ontnemingszaak

BREDA (ANP) - De verdediging heeft donderdag de rechtbank in Breda gewraakt in een ontnemingsprocedure tegen Klaas Otto (58). Otto meent dat de rechtbank vooringenomen is en wil daarom andere rechters. De wraking volgde nadat de rechtbank het horen van een getuige had afgewezen.

10 uur geleden