COA heeft geen zicht op nieuwe locaties, Ter Apel blijft overvol
TER APEL (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft nog geen zicht op nieuwe opvanglocaties, om het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel te ontlasten. Locaties sluiten juist hun deuren en oproepen aan de provincies om voor opvangplekken te zorgen hebben nauwelijks effect, zegt een woordvoerder van het COA.
In de nacht van dinsdag op woensdag sliepen dan ook opnieuw te veel asielzoekers in het Groningse aanmeldcentrum, namelijk 2158. Voor elke nacht dat er meer dan 2000 mensen in Ter Apel slapen, moet het COA een dwangsom van 15.000 euro betalen aan de gemeente Westerwolde, met een maximum van 1,5 miljoen euro. De teller staat nu op ruim drie ton.
"In Ter Apel komen mensen aan, dus je hebt niet in de hand hoeveel dat er zijn", legt de woordvoerder uit. Het COA kan volgens hem geen kant op omdat mensen blijven komen, maar er geen uitstroom mogelijk is naar andere plekken omdat die er simpelweg niet zijn.
Huizentekort
Bovendien houden mensen met een verblijfsvergunning die recht hebben op een woning momenteel opvangplekken bezet, omdat er niet genoeg huizen beschikbaar zijn voor deze zogenoemde statushouders, aldus de woordvoerder. Sommige gemeenten stellen wel hotels beschikbaar.
In de nachtopvang in 2e Exloërmond kunnen elke nacht 200 asielzoekers uit Ter Apel de nacht doorbrengen, en dat gebeurde afgelopen nacht ook. Maar deze locatie sluit eind deze week en er is volgens de woordvoerder nog geen alternatief voor gevonden.
Wachtkamers
Ook zijn er wachtkamers voor Ter Apel, waar asielzoekers die nog niet zijn geregistreerd terechtkunnen. In de maandag geopende locatie in het WTC in Leeuwarden sliepen in de nacht van dinsdag op woensdag 211 mensen, er is plek voor 250 asielzoekers. De woordvoerder legt uit dat asielzoekers onder de 18 jaar niet gemengd worden met andere doelgroepen en dat dat een reden kan zijn waarom de opvang niet vol was.
Een andere wachtkamer is Expo Assen. De opvang die plek heeft voor maximaal 500 mensen zou 1 april sluiten, maar het COA is in gesprek met de gemeente over een eventuele verlenging.
Meer uit Binnenland
NIJKERK (ANP) - Burgemeester Tinet de Jonge-Ruitenbeek van Nijkerk noemt de explosie bij het Israëlcentrum onacceptabel. Ze is zaterdag bij het centrum geweest om met de medewerkers te praten. "Ik ben onder de indruk van hun veerkracht."
2 uur geledenNIJKERK (ANP) - De politie is een uitgebreid onderzoek begonnen naar de explosie vrijdagavond laat bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland). Er is sporenonderzoek gedaan en zaterdag volgt een buurtonderzoek. Volgens de politie is gebleken dat een in het zwart geklede persoon het explosief bij het pand heeft geplaatst.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De zesde en laatste nominatie voor de Woutertje Pieterse Prijs is het boek Krekel van Annet Schaap. Dat is zaterdag in het programma De Taalstaat (KRO-NCRV) bekendgemaakt op NPO Radio 1. De jaarlijkse prijs voor het beste kinderboek wordt op 11 april voor de 39e keer uitgereikt.
2 uur geledenNIJKERK (ANP) - De schade van een explosie vrijdagavond bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland) is beperkt gebleven, "maar de impact is groot". Dat stelt het centrum zaterdagochtend op zijn website. Bij een hek om het pand is een voorwerp ontploft en de politie doet onderzoek. Niemand raakte gewond.
3 uur geledenSINT-MICHIELSGESTEL (ANP) - De politie heeft dinsdagmiddag een man aangehouden die in het Brabantse Sint-Michielsgestel meerdere woningen binnendrong en bij een vrouw de keel dichtkneep. Dat bevestigt een politiewoordvoerster na berichtgeving van Omroep Brabant. Het gaat om een 28-jarige man. Zijn woonplaats is bij de politie niet bekend.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na jaren van stijging is het aantal meldingen van wolvenaanvallen op vee in het eerste kwartaal voor het eerst afgenomen. In de eerste drie maanden van dit jaar kwamen er 255 meldingen binnen bij BIJ12, de organisatie die namens de provincies wolvenzaken afhandelt. In dezelfde periode vorig jaar lag dat aantal nog aanzienlijk hoger op 385 meldingen, blijkt uit een data-analyse van het ANP.
7 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het treinverkeer rond Den Bosch wordt zaterdagochtend hervat. Eerder was er geen treinverkeer mogelijk tussen Den Bosch en Tilburg en Den Bosch en Boxtel vanwege een spoorverzakking bij Vught.
9 uur geleden