Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

COA heeft geen zicht op nieuwe locaties, Ter Apel blijft overvol

COA heeft geen zicht op nieuwe locaties, Ter Apel blijft overvol

TER APEL (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft nog geen zicht op nieuwe opvanglocaties, om het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel te ontlasten. Locaties sluiten juist hun deuren en oproepen aan de provincies om voor opvangplekken te zorgen hebben nauwelijks effect, zegt een woordvoerder van het COA.

In de nacht van dinsdag op woensdag sliepen dan ook opnieuw te veel asielzoekers in het Groningse aanmeldcentrum, namelijk 2158. Voor elke nacht dat er meer dan 2000 mensen in Ter Apel slapen, moet het COA een dwangsom van 15.000 euro betalen aan de gemeente Westerwolde, met een maximum van 1,5 miljoen euro. De teller staat nu op ruim drie ton.

"In Ter Apel komen mensen aan, dus je hebt niet in de hand hoeveel dat er zijn", legt de woordvoerder uit. Het COA kan volgens hem geen kant op omdat mensen blijven komen, maar er geen uitstroom mogelijk is naar andere plekken omdat die er simpelweg niet zijn.

Huizentekort

Bovendien houden mensen met een verblijfsvergunning die recht hebben op een woning momenteel opvangplekken bezet, omdat er niet genoeg huizen beschikbaar zijn voor deze zogenoemde statushouders, aldus de woordvoerder. Sommige gemeenten stellen wel hotels beschikbaar.

In de nachtopvang in 2e Exloërmond kunnen elke nacht 200 asielzoekers uit Ter Apel de nacht doorbrengen, en dat gebeurde afgelopen nacht ook. Maar deze locatie sluit eind deze week en er is volgens de woordvoerder nog geen alternatief voor gevonden.

Wachtkamers

Ook zijn er wachtkamers voor Ter Apel, waar asielzoekers die nog niet zijn geregistreerd terechtkunnen. In de maandag geopende locatie in het WTC in Leeuwarden sliepen in de nacht van dinsdag op woensdag 211 mensen, er is plek voor 250 asielzoekers. De woordvoerder legt uit dat asielzoekers onder de 18 jaar niet gemengd worden met andere doelgroepen en dat dat een reden kan zijn waarom de opvang niet vol was.

Een andere wachtkamer is Expo Assen. De opvang die plek heeft voor maximaal 500 mensen zou 1 april sluiten, maar het COA is in gesprek met de gemeente over een eventuele verlenging.

Meer uit Binnenland

Media: Nederlandse toerist gedood bij kroeggevecht in Egypte

HURGHADA (ANP) - Een Nederlandse toerist is in de nacht van dinsdag op woensdag om het leven gekomen na een vechtpartij in een café in de Egyptische havenstad Hurghada, aan de Rode Zee. Dat melden lokale media, waaronder de nieuwssite Cairo24.

40 minuten geleden
Dolle Mina's op kortste dag van het jaar in actie voor veiligheid

ARNHEM (ANP) - Dolle Mina's voeren zondag, op de kortste dag van het jaar, in diverse steden actie voor veiligere straten. Het gaat om meer dan vijftien locaties door het hele land, waarbij de actievoerders tunnels aankleden met vloerkleden, planten, banken, muziek en verlichting.

1 uur geleden
Planbureaus zien toename autogebruik door elektrische auto

DEN HAAG (ANP) - Elektrische auto's leveren weliswaar aanzienlijke voordelen op voor klimaat en luchtkwaliteit, maar zorgen tegelijkertijd voor een toename van het autogebruik. Dat constateren het Centraal Planbureau (CPB) en het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) na nieuw onderzoek. Volgens de belangrijke adviseurs van het kabinet neemt vooral in het weekend en bij stedelingen het aantal gereden kilometers flink toe.

1 uur geleden
Nieuwe aanpak voor Koningsdag in Amsterdam, 'beter beheersbaar'

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam blijft er ruimte voor feesten tijdens Koningsdag in de binnenstad, maar een en ander moet "beter beheersbaar worden". Over een nieuwe aanpak schrijft burgemeester Femke Halsema dinsdag in een brief aan de gemeenteraad. Volgens haar is Koningsdag in het centrum van Amsterdam nu uitgegroeid tot een "moeilijk beheersbaar openluchtfestival" waarvan "de risico's te groot" zijn.

5 uur geleden
Franc Weerwind burgemeester Terneuzen, volgt Van Merrienboer op

TERNEUZEN (ANP) - Oud-minister Franc Weerwind (D66) wordt tijdelijk burgemeester van Terneuzen. Hij is op het stadhuis in Terneuzen benoemd door commissaris van de Koning Hugo de Jonge. Weerwind volgt Erik van Merrienboer (PvdA) op. Die maakte eind november zijn aftreden bekend, omdat de wethouders op advies van de gemeenteraad geen vergunning willen verstrekken voor de komst van een asielzoekerscentrum.

7 uur geleden
Limburg legt Arriva boete van ruim 750.000 euro op voor rituitval

MAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg legt Arriva een boete van ruim 760.000 euro op, omdat bussen en treinen van de vervoerder in 2023 te vaak uitvielen of te laat kwamen. Dat was in strijd met de afspraken die de provincie met Arriva maakte over het regionale vervoer in de provincie.

7 uur geleden
Strafzaak Raily B. geplaagd door onvrede over EBI-cameratoezicht

AMSTERDAM (ANP) - Ook de strafzaak tegen Raily B., verdacht van het leiden van een groep die een moordaanslag zou hebben voorbereid op Peter R. de Vries, heeft last van de problemen die advocaten hebben met de nieuwe toezichtsregels in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught. De zaak loopt daardoor mogelijk vertraging op.

7 uur geleden