COA: geschetste onveilige beeld Ter Apel helaas herkenbaar
TER APEL (ANP) - "Helaas herkenbaar." Zo noemt het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) de situatie op het COA-terrein in Ter Apel zoals de Inspectie Justitie en Veiligheid die woensdag schetst. De inspectie concludeert naar aanleiding van onder meer een bezoek in april aan het asielzoekerscentrum in Ter Apel dat medewerkers en asielzoekers er een onacceptabel risico lopen slachtoffer te worden van geweld.
Het COA stelt dat er in Ter Apel al te lang te veel mensen verblijven, "wat het risico op incidenten vergroot". Ook de samenstelling van de bewonersgroep in Ter Apel, onder meer door de aanwezigheid van het aanmeldcentrum van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) en de moeizame doorstroom van asielzoekers naar elders in het land, speelt een rol, aldus het COA.
Naast de maatregelen die door of met steun van het ministerie zijn genomen, heeft het COA ook zelf geprobeerd de veiligheid te verbeteren, geeft de organisatie verder aan. "Zo zijn er bijvoorbeeld meer camera's geplaatst en hebben we meer beveiliging ingezet. We hebben recent een veiligheidsmanager aangesteld die deze en opvolgende maatregelen coördineert."
Om ervoor te zorgen dat de aanpak slaagt, is de steun van betrokken partijen onontbeerlijk, aldus het COA. "Samen nemen we zo onze verantwoordelijkheid en bieden we zoveel mogelijk perspectief aan de medewerkers en bewoners. Het bericht van de Inspectie JenV van vandaag onderstreept de urgentie."
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Leden van Ongehoord Nederland (ON!) hebben een sommatie gestuurd naar het bestuur, de ledenraad en de raad van toezicht van de omroep wegens het in hun ogen gevoerde wanbeleid. Ook hebben de leden minister Rianne Letschert van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap verzocht om in te grijpen. Dat meldt Gerard van Erp, die namens de kritische leden van Ongehoord Nederland het aanspreekpunt is.
1 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - In Suriname heeft het Openbaar Ministerie woensdagmiddag (lokale tijd) een opsporingsbericht gepubliceerd van de voortvluchtige verdachte Ryan T. in de verdwijning van de Nederlandse filmproducent, dj en ondernemer Rodney Leysner (52). Die verdween zaterdagavond 15 augustus en is nog altijd vermist.
2 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - In de vermissingszaak van de Nederlandse dj, filmproducent en ondernemer Rodney Leysner is de voortvluchtige verdachte Ryan T. gehoord, maar hij had toen nog niet de status van verdachte. Dat bevestigde de politie tijdens een persconferentie woensdag in Paramaribo. T. werd op 21 augustus als verdachte aangemerkt door de politie. Verder liet het korps weinig nieuws los over de vermiste Leysner.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag werkstraffen van 120 uur geëist tegen zes klimaatactivisten van Extinction Rebellion voor het versperren van de snelweg A12 op 25 april in Utrecht. Daarnaast eiste de officier van justitie voorwaardelijke celstraffen van een maand.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Boeren mogen door de aanhoudende droogte deze zomer twee weken langer mest uitrijden op grasland. Normaal mag dat tot eind augustus, maar landbouwminister Jaimi van Essen heeft dit verlengd tot 15 september.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is nog te vroeg om een volledig beeld te geven over mogelijke Nederlandse slachtoffers en vermisten bij de overstromingen in Nepal. Volgens het ministerie van Buitenlandse Zaken is er enkel gebeld door mensen die hun naasten in Nepal niet meteen konden bereiken. In sommige gevallen is dat contact inmiddels weer hersteld.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Israël Producten Centrum (IPC) wordt volgens directeur Pieter van Oordt "onevenredig" geraakt door het importverbod op goederen uit Israëlische nederzettingen in bezette gebieden. De Nederlandse importeur van Israëlische producten probeerde woensdag in de rechtbank in Den Haag het verbod van tafel te krijgen.
6 uur geleden