Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

COA: geschetste onveilige beeld Ter Apel helaas herkenbaar

COA: geschetste onveilige beeld Ter Apel helaas herkenbaar

TER APEL (ANP) - "Helaas herkenbaar." Zo noemt het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) de situatie op het COA-terrein in Ter Apel zoals de Inspectie Justitie en Veiligheid die woensdag schetst. De inspectie concludeert naar aanleiding van onder meer een bezoek in april aan het asielzoekerscentrum in Ter Apel dat medewerkers en asielzoekers er een onacceptabel risico lopen slachtoffer te worden van geweld.

Het COA stelt dat er in Ter Apel al te lang te veel mensen verblijven, "wat het risico op incidenten vergroot". Ook de samenstelling van de bewonersgroep in Ter Apel, onder meer door de aanwezigheid van het aanmeldcentrum van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) en de moeizame doorstroom van asielzoekers naar elders in het land, speelt een rol, aldus het COA.

Naast de maatregelen die door of met steun van het ministerie zijn genomen, heeft het COA ook zelf geprobeerd de veiligheid te verbeteren, geeft de organisatie verder aan. "Zo zijn er bijvoorbeeld meer camera's geplaatst en hebben we meer beveiliging ingezet. We hebben recent een veiligheidsmanager aangesteld die deze en opvolgende maatregelen coördineert."

Om ervoor te zorgen dat de aanpak slaagt, is de steun van betrokken partijen onontbeerlijk, aldus het COA. "Samen nemen we zo onze verantwoordelijkheid en bieden we zoveel mogelijk perspectief aan de medewerkers en bewoners. Het bericht van de Inspectie JenV van vandaag onderstreept de urgentie."

Meer uit Binnenland

Bemanning cruiseschip Hondius gaat in komende uren van boord

ROTTERDAM (ANP) - De bemanning van het Nederlandse cruiseschip Hondius gaat de komende uren in kleine groepjes van boord. Volgens een woordvoerster van de GGD Rotterdam-Rijnmond zijn ze nu nog op het schip, dat maandagochtend aanmeerde in de haven van Rotterdam.

57 minuten geleden
Techkenners willen transparantie bij besluit overname Solvinity

ROTTERDAM (ANP) - Een groep techkenners heeft in de rechtbank het belang van transparantie benadrukt bij de besluitvorming rond de beoogde overname van Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. "De beoordeling van het grote publieke belang dat is gemoeid met deze zaak, past niet in een achterkamertje van het ministerie van Economische Zaken", zei een advocaat namens de groep journalisten, techexperts en wetenschappers die via de rechter proberen de overname van Solvinity door een Amerikaans bedrijf tegen te houden.

1 uur geleden
Twee Nederlanders op Gaza-flotilla door Israël van boot gehaald

DEN HAAG (ANP) - De Global Sumud Flotilla meldt dat de Nederlandse opvarenden Pieter Rambags en Jesse van Schaik door het Israëlische leger van hun afzonderlijke boten zijn gehaald. "We maken ons grote zorgen om hun gezondheid", zegt delegatiehoofd Marieke Stam. Verspreid over vijf schepen varen er zes Nederlanders mee, van wie er nog vier onderweg naar Gaza zouden zijn.

1 uur geleden
Chat politie offline na verkeerd antwoord over Palestijnen

DEN HAAG (ANP) - De virtuele agent van de politie, chatbot Wout, is offline voor onderhoud na een melding over een "oneffenheid", meldt een woordvoerder van de politie. De onjuistheid bestond eruit dat de chatbot op vragen over aangifte van discriminatie tegen Palestijnen een antwoord gaf over antisemitisme. "Wout leert net als zijn collega's elke dag weer bij", aldus de woordvoerder. Hij noemt de chatbot een "geweldig instrument", waar "zeer regelmatig" nieuwe onderwerpen aan worden toegevoegd.

2 uur geleden
Van mishandeling verdachte vrouwen uit Stadskanaal langer vast

GRONINGEN (ANP) - Twee vrouwen uit Stadskanaal die hun kinderen zouden hebben mishandeld, zitten ook de komende dagen vast. De rechter-commissaris heeft dat maandag besloten. Ze zitten nog steeds in beperkingen, wat betekent dat ze alleen contact met hun advocaat mogen hebben.

3 uur geleden
Jongerenplatform: 120 gesprekken over stress in eerste examenweek

UTRECHT (ANP) - Vrijwilligers van In je bol hebben in de eerste week van de eindexamens zo'n 120 gesprekken gevoerd met scholieren die kampen met prestatiedruk en stress. Dat meldt het jongerenplatform.

3 uur geleden
Fiscus is mogelijk georganiseerde miljoenenfraude op het spoor

DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst is mogelijk een nieuwe, georganiseerde vorm van fraude op het spoor waarbij "groepen Bulgaarse ingezetenen" betrokken zijn. Voor zover bekend is daardoor 6,7 miljoen euro overgemaakt naar bankrekeningen die alleen gebruikt worden om geld te ontvangen van de fiscus.

4 uur geleden