COA: geschetste onveilige beeld Ter Apel helaas herkenbaar
TER APEL (ANP) - "Helaas herkenbaar." Zo noemt het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) de situatie op het COA-terrein in Ter Apel zoals de Inspectie Justitie en Veiligheid die woensdag schetst. De inspectie concludeert naar aanleiding van onder meer een bezoek in april aan het asielzoekerscentrum in Ter Apel dat medewerkers en asielzoekers er een onacceptabel risico lopen slachtoffer te worden van geweld.
Het COA stelt dat er in Ter Apel al te lang te veel mensen verblijven, "wat het risico op incidenten vergroot". Ook de samenstelling van de bewonersgroep in Ter Apel, onder meer door de aanwezigheid van het aanmeldcentrum van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) en de moeizame doorstroom van asielzoekers naar elders in het land, speelt een rol, aldus het COA.
Naast de maatregelen die door of met steun van het ministerie zijn genomen, heeft het COA ook zelf geprobeerd de veiligheid te verbeteren, geeft de organisatie verder aan. "Zo zijn er bijvoorbeeld meer camera's geplaatst en hebben we meer beveiliging ingezet. We hebben recent een veiligheidsmanager aangesteld die deze en opvolgende maatregelen coördineert."
Om ervoor te zorgen dat de aanpak slaagt, is de steun van betrokken partijen onontbeerlijk, aldus het COA. "Samen nemen we zo onze verantwoordelijkheid en bieden we zoveel mogelijk perspectief aan de medewerkers en bewoners. Het bericht van de Inspectie JenV van vandaag onderstreept de urgentie."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Na zijn taak als verkenner gaat Ahmed Aboutaleb ook de formatie leiden in Den Haag. Dat verzoek is aan de oud-burgemeester van Rotterdam gedaan en na er een nachtje over geslapen te hebben, neemt hij die opdracht aan, zei Aboutaleb zondag bij het programma WNL Op Zondag.
41 minuten geledenNIJKERK (ANP) - De pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) heeft een video online gezet over de explosie in Nijkerk. Dat meldt de SITE Intelligence Group, een Amerikaanse groep die wereldwijd extremistische groeperingen monitort. Onduidelijk is of de beweging de ontploffing daarmee opeist.
8 uur geledenNIJKERK (ANP) - Burgemeester Tinet de Jonge-Ruitenbeek van Nijkerk noemt de explosie bij het Israëlcentrum onacceptabel. Ze is zaterdag bij het centrum geweest om met de medewerkers te praten. "Ik ben onder de indruk van hun veerkracht."
1 dag geledenNIJKERK (ANP) - De politie is een uitgebreid onderzoek begonnen naar de explosie vrijdagavond laat bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland). Er is sporenonderzoek gedaan en zaterdag volgt een buurtonderzoek. Volgens de politie is gebleken dat een in het zwart geklede persoon het explosief bij het pand heeft geplaatst.
1 dag geledenHILVERSUM (ANP) - De zesde en laatste nominatie voor de Woutertje Pieterse Prijs is het boek Krekel van Annet Schaap. Dat is zaterdag in het programma De Taalstaat (KRO-NCRV) bekendgemaakt op NPO Radio 1. De jaarlijkse prijs voor het beste kinderboek wordt op 11 april voor de 39e keer uitgereikt.
1 dag geledenNIJKERK (ANP) - De schade van een explosie vrijdagavond bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland) is beperkt gebleven, "maar de impact is groot". Dat stelt het centrum zaterdagochtend op zijn website. Bij een hek om het pand is een voorwerp ontploft en de politie doet onderzoek. Niemand raakte gewond.
1 dag geledenSINT-MICHIELSGESTEL (ANP) - De politie heeft dinsdagmiddag een man aangehouden die in het Brabantse Sint-Michielsgestel meerdere woningen binnendrong en bij een vrouw de keel dichtkneep. Dat bevestigt een politiewoordvoerster na berichtgeving van Omroep Brabant. Het gaat om een 28-jarige man. Zijn woonplaats is bij de politie niet bekend.
1 dag geleden