COA: geschetste onveilige beeld Ter Apel helaas herkenbaar
TER APEL (ANP) - "Helaas herkenbaar." Zo noemt het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) de situatie op het COA-terrein in Ter Apel zoals de Inspectie Justitie en Veiligheid die woensdag schetst. De inspectie concludeert naar aanleiding van onder meer een bezoek in april aan het asielzoekerscentrum in Ter Apel dat medewerkers en asielzoekers er een onacceptabel risico lopen slachtoffer te worden van geweld.
Het COA stelt dat er in Ter Apel al te lang te veel mensen verblijven, "wat het risico op incidenten vergroot". Ook de samenstelling van de bewonersgroep in Ter Apel, onder meer door de aanwezigheid van het aanmeldcentrum van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) en de moeizame doorstroom van asielzoekers naar elders in het land, speelt een rol, aldus het COA.
Naast de maatregelen die door of met steun van het ministerie zijn genomen, heeft het COA ook zelf geprobeerd de veiligheid te verbeteren, geeft de organisatie verder aan. "Zo zijn er bijvoorbeeld meer camera's geplaatst en hebben we meer beveiliging ingezet. We hebben recent een veiligheidsmanager aangesteld die deze en opvolgende maatregelen coördineert."
Om ervoor te zorgen dat de aanpak slaagt, is de steun van betrokken partijen onontbeerlijk, aldus het COA. "Samen nemen we zo onze verantwoordelijkheid en bieden we zoveel mogelijk perspectief aan de medewerkers en bewoners. Het bericht van de Inspectie JenV van vandaag onderstreept de urgentie."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.
8 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Frank van Leeuwen heeft het 27e seizoen van De Slimste Mens gewonnen. De presentator van Goedemorgen Nederland versloeg in de finale van de kennisquiz van KRO-NCRV actrice Delilah Warcup-Van Eyck en theatermaker Bibi Roos.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste NS-conducteurs krijgen eind deze maand een bodycam uitgereikt. Het kan nog tot eind dit jaar duren voordat alle treinbeambten er een kunnen dragen tijdens hun werk. Dat meldt staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer, CDA) aan de Tweede Kamer.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Strafrechtadvocaten (NVSA) roept staatssecretaris van Justitie en Veiligheid Claudia van Bruggen op de strenge communicatiemaatregelen op de zwaarst bewaakte afdelingen van gevangenissen te schrappen. In november werd het toezicht in zwaarbeveiligde inrichtingen zoals de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught aangescherpt als gevolg van een nieuwe gevangeniswet.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Politici en inwoners van het Groene Hart hebben zich op het provinciehuis in Den Haag urenlang uitgesproken tegen de komst van windturbines in het open polderlandschap. Vele tientallen insprekers vertelden Provinciale Staten hoe ze denken over de plannen van de provincie Zuid-Holland. De boodschap was veelal hetzelfde: zet geen windturbines in het Groene Hart.
8 uur geledenVALBURG (ANP) - De politie heeft de demonstranten die bij Valburg op de Betuwelijn zaten van het spoor gehaald. De activisten van Geef Tegengas zijn door de politie afgevoerd naar een arrestantencomplex. Volgens een woordvoerder zijn er tientallen aanhoudingen verricht.
10 uur geledenROERMOND (ANP) - Kamil E., die een celstraf uitzit voor betrokkenheid bij de moord op Peter R. de Vries, is gewond geraakt bij een steekpartij in de gevangenis van Roermond. Dat bevestigt zijn advocaat Ayse Çimen, na berichtgeving door het AD.
11 uur geleden