COA: genoeg plek voor alleenreizende asielkinderen
DEN HAAG (ANP) - In het opvangcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is donderdag genoeg plek voor alleenreizende asielkinderen die daar aankomen. In het centrum zitten nu 330 minderjarigen, donderdag kwamen er dertig tot veertig bij. Ruim twintig alleenreizende kinderen zijn donderdag overgeplaatst naar andere locaties, zegt een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA).
Eerder op de dag noemde het COA het nog spannend of het zou lukken iedereen onder te brengen. Woensdag sloeg Unicef alarm omdat er signalen waren dat er in het aanmeldcentrum in Ter Apel niet genoeg plek was voor tientallen alleenreizende kinderen. Ook afgelopen nacht lukte het een bed te regelen voor alle minderjarigen.
De gemeente Apeldoorn maakte donderdag bekend dat in een hotel in Beekbergen binnenkort ongeveer tachtig minderjarige asielzoekers worden opgevangen. Het gaat om crisisnoodopvang voor drie maanden en daarna mogelijk voor nog eens drie maanden.
Meer uit Binnenland
MADRID (ANP) - Een team van epidemiologen gaat dinsdagmiddag het cruiseschip Hondius inspecteren. "Dit zal helpen bij beslissingen over de repatriëringsprocessen en de route van het schip", meldt het Spaanse ministerie van Volksgezondheid na overleg met de Wereldgezondheidsorganisatie.
34 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Valt er vandaag écht iets te vieren? Die vraag stond centraal in de 5 meilezing die schrijver en presentator Splinter Chabot dinsdag uitsprak in de Domkerk in Utrecht. Volgens Chabot nemen donkerte, verharding en verruwing in onze samenleving en in de wereld verder toe. Ook vraagt hij zich af hoe vrij mensen zijn als ze voorzichtig moeten zijn met het ophangen van een regenboogvlag of Palestijnse vlag en hoeveel vrijheid er is als uit onderzoek blijkt dat het antisemitisme toeneemt.
2 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) denkt dat aan boord van het Nederlandse schip Hondius mensen elkaar kunnen hebben aangestoken met het hantavirus. Dat zou ook gebeurd kunnen zijn met het Nederlandse echtpaar dat is overleden, zei een deskundige van de WHO. Het staat nog niet vast; de WHO "werkt met die aanname". Het schip vaart volgens de WHO richting de Canarische Eilanden.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Alle dertien demonstranten die maandagavond rond de dodenherdenking op de Dam zijn aangehouden, zijn weer op vrije voeten. Dat meldt de politie dinsdag. De groep wordt verdacht van het overtreden van de wet openbare manifestaties, zo werd eerder bekendgemaakt.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Twintig Nederlandse gevangenisbussen krijgen een tweede leven in Oekraïne. Het gevangeniswezen in het Oost-Europese land staat door de oorlog met Rusland onder druk en heeft de voertuigen nodig om het werk te blijven uitvoeren. Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie, D66) heeft de eerste vier bussen in Lviv overgedragen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruim 800.000 mensen in Nederland die nu nog leven, maakten het einde van de Tweede Wereldoorlog mee. Dat is minder dan 5 procent van de bevolking, blijkt uit een analyse van het ANP op basis van cijfers van het CBS.
7 uur geledenGENEVE (ANP) - Naast de twee eerder door een laboratorium bevestigde besmettingen met het hantavirus op een Nederlands cruiseschip zijn er vijf vermoedelijke gevallen vastgesteld. Dat meldt de Wereldgezondheidsorganisatie WHO.
11 uur geleden