COA: genoeg onderdak in Ter Apel, maar weer mensen op stoelen
TER APEL (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) verwacht woensdagnacht alle asielzoekers die aankomen in het aanmeldcentrum in Ter Apel onderdak te kunnen bieden. Er is waarschijnlijk genoeg ruimte beschikbaar, onder meer in opvanglocaties in Stadskanaal en Groningen, aldus een woordvoerder.
Wel zullen er vermoedelijk, net als de afgelopen nachten, 130 mensen in wachtruimtes van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) op een stoel moeten slapen. Verder is er plek voor tweehonderd mensen in de vijftig tenten die het Rode Kruis heeft opgezet. Ook zijn er plekken in een sporthal en hotels. Hoeveel mensen er op welke plek zullen slapen, is nog niet bekend. "In de nacht kunnen ook nog mensen binnenkomen", aldus de woordvoerder.
Het aanmeldcentrum kampt al langere tijd met grote capaciteitsproblemen. Dinsdagnacht sliepen zeker tachtig asielzoekers in de tenten van het Rode Kruis, die de hulporganisatie neerzette op het terrein als noodoplossing.
Om Ter Apel te ondersteunen, verzorgen vier veiligheidsregio's bij toerbeurt twee weken lang crisisnoodopvang voor zeshonderd asielzoekers. De afgelopen twee weken waren dat Groningen, Friesland, Zeeland en Amsterdam-Amstelland. Op woensdag namen Midden- en West-Brabant (Loon op Zand), Gelderland-Zuid (Culemborg), Gelderland-Midden (De Steeg) en Gooi en Vechtstreek/Flevoland (Almere, Hilversum, Laren) het stokje over.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De energiemaatregelen van het kabinet doen nauwelijks iets aan het verminderen van de afhankelijkheid van olie en gas, vindt Milieudefensie. "Als dit het is, dan blijft het kabinet water naar de zee dragen", zegt directeur Donald Pols. Volgens Natuur & Milieu biedt het pakket voor de langere termijn "nog weinig houvast voor echte verduurzaming en afbouw van fossiele brandstoffen".
5 minuten geledenBLERICK (ANP) - Een meisje is maandagochtend omgekomen door een steekincident in een woning aan de Elzenstraat in het Limburgse Blerick, meldt de politie. Een man en vrouw, de bewoners van het pand, zijn opgepakt.
3 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) oppert een verbod op de filters van sigaretten. Volgens het instituut komen er dan minder zogeheten microplastics in het milieu, terwijl het geen verschil zou maken voor de gezondheid van rokers.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Privacystichting Consumers United in Court (CUIC) is maandag een collectieve procedure gestart tegen Odido. Dit vanwege een recent lek waarbij data van ruim zes miljoen Nederlanders zijn buitgemaakt. Het consumentencollectief noemt Odido op meerdere punten nalatig en wil onder meer genoegdoening voor iedereen van wie gegevens nu op straat liggen.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - De spelers van AZ zijn zondagavond laat uitbundig bejubeld door een grote menigte supporters. Iets voor middernacht verscheen de AZ-selectie, die eerder op de dag de bekerfinale met 5-1 van NEC won, op het bordes van het AFAS Stadion in Alkmaar. De uitzinnige fans, uitgedost met vlaggen en sjaaltjes van AZ, dansten, zongen en juichten onder dat balkon, omringd door de rook van enorme hoeveelheden afgestoken vuurwerk en brandende fakkels, zo was te zien op een livestream van NH Nieuws.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een container die zondagavond verkeerd is neergezet op een schip op de Maasvlakte bij Rotterdam, lekt een giftige, bijtende stof. Het schip zelf heeft ook schade opgelopen, vertelt een woordvoerster van de veiligheidsregio. "Er is een gat ontstaan in het dek, boven de machinekamer. De stof lekt daar naar binnen", schetst ze de situatie.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In het Rotterdamse havengebied is een container waarin mogelijk gevaarlijke stoffen zitten uit een kraan gevallen en op een schip terechtgekomen. Hulpdiensten zijn ter plaatse op de Maasvlakte, laat de veiligheidsregio weten. Die heeft een crisisteam bijeengeroepen.
16 uur geleden