Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

COA: genoeg onderdak in Ter Apel, maar weer mensen op stoelen

COA: genoeg onderdak in Ter Apel, maar weer mensen op stoelen

TER APEL (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) verwacht woensdagnacht alle asielzoekers die aankomen in het aanmeldcentrum in Ter Apel onderdak te kunnen bieden. Er is waarschijnlijk genoeg ruimte beschikbaar, onder meer in opvanglocaties in Stadskanaal en Groningen, aldus een woordvoerder.

Wel zullen er vermoedelijk, net als de afgelopen nachten, 130 mensen in wachtruimtes van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) op een stoel moeten slapen. Verder is er plek voor tweehonderd mensen in de vijftig tenten die het Rode Kruis heeft opgezet. Ook zijn er plekken in een sporthal en hotels. Hoeveel mensen er op welke plek zullen slapen, is nog niet bekend. "In de nacht kunnen ook nog mensen binnenkomen", aldus de woordvoerder.

Het aanmeldcentrum kampt al langere tijd met grote capaciteitsproblemen. Dinsdagnacht sliepen zeker tachtig asielzoekers in de tenten van het Rode Kruis, die de hulporganisatie neerzette op het terrein als noodoplossing.

Om Ter Apel te ondersteunen, verzorgen vier veiligheidsregio's bij toerbeurt twee weken lang crisisnoodopvang voor zeshonderd asielzoekers. De afgelopen twee weken waren dat Groningen, Friesland, Zeeland en Amsterdam-Amstelland. Op woensdag namen Midden- en West-Brabant (Loon op Zand), Gelderland-Zuid (Culemborg), Gelderland-Midden (De Steeg) en Gooi en Vechtstreek/Flevoland (Almere, Hilversum, Laren) het stokje over.

Meer uit Binnenland

Eerste handhavers NS aan de slag met wapenstok

ROTTERDAM (ANP) - De eerste handhavers van de NS hebben woensdag een wapenstok gekregen. Het is een proef om te kijken of de medewerkers veiliger kunnen werken dankzij de stok.

20 minuten geleden
Demonstranten verbijsterd over politiegeweld bij protest Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De pro-Palestijnse demonstranten die dinsdag zijn aangehouden in Den Haag in de buurt van de Tweede Kamer beklagen zich over de opstelling van de politie. De politie zou zich zonder duidelijke reden agressief hebben opgesteld en geweld hebben gebruikt.

7 uur geleden
Politie verwijdert activisten van spoor Den Haag Centraal

DEN HAAG (ANP) - De politie is bezig om drie pro-Palestijnse activisten te verwijderen van het spoor, ziet een ANP-verslaggever. Zij hadden zich, ergens tussen sporen 6 en 7, vastgeketend aan een seinpaal.

11 uur geleden
Ruim zeventig Flotilla-demonstranten in Den Haag aangehouden

DEN HAAG (ANP) - Rond de 70 à 80 mensen zijn dinsdag in Den Haag aangehouden. De groep demonstreerde bij het Tweede Kamergebouw voor de door Israël opgepakte opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De politie laat weten dat de demonstranten weigerden naar een toegewezen demonstratievak te gaan en toen zijn aangehouden.

12 uur geleden
Treinverkeer Den Haag Centraal stil om demonstranten op spoor

DEN HAAG (ANP) - Het treinverkeer van en naar Den Haag Centraal ligt stil omdat demonstranten zich op het spoor hebben begeven, meldt de NS. Hoeveel sporen ze bezetten is niet bekend, maar uit veiligheidsoverwegingen is het volledige treinverkeer stilgelegd, aldus een woordvoerster.

12 uur geleden
Bijna 200 agenten doen inval in Brabantse panden, 9 aanhoudingen

TILBURG (ANP) - Bij een actie in Brabant waaraan bijna tweehonderd agenten meewerkten zijn dinsdagochtend negen aanhoudingen verricht, meldt de politie. De personen worden verdacht van het overtreden van de Opiumwet en zijn tussen de 21 en 29 jaar oud. Ze zijn aangehouden bij invallen in panden in de Brabantse plaatsen Tilburg en Oisterwijk.

17 uur geleden
Nederlandse van Gaza-Flotilla onderschept door Israël

MARMARIS (ANP) - De Nederlandse Cerisa van Kesteren, die deel uitmaakt van de vloot naar Gaza, meldt een nieuwe onderschepping door Israël. "Interceptie is begonnen! Boot voor ons is nu aan de beurt", liet ze rond 13.15 uur Nederlandse tijd weten. Kort daarop kwamen berichten aan haar niet meer aan. Young European Greens meldt inmiddels de "ontvoering door Israël" van Van Kesteren.

17 uur geleden