COA gaat minderjarige probleemvluchtelingen intensief begeleiden
NIJMEGEN (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) gaat minderjarige vluchtelingen die dreigen af te glijden intensief en individueel begeleiden in een pand in een woonbuurt in Nijmegen. Het gaat volgens een woordvoerder van het COA om een nieuw experiment, dat waarschijnlijk landelijk wordt uitgerold als het succesvol is. Als de proef niet succesvol is, gaat het COA het pand gebruiken voor de opvang van maximaal veertig alleenreizende jonge vluchtelingen.
In het pand aan de Schependomlaan krijgen twaalf jongeren tussen de 13 en 17 jaar ongeveer drie maanden lang extra zorg en begeleiding. Het gaat volgens het COA om jongeren die beginnend problematisch gedrag vertonen en die gevoelig zijn voor groepsdruk. De bewoners van het pand zijn nog niet betrapt op crimineel gedrag. De gemeente Nijmegen gaat akkoord met het experiment.
De jongeren die naar Nijmegen komen, verblijven nu in een reguliere opvang voor minderjarige asielzoekers. Ze zijn volgens het COA niet in staat om zelf iets aan hun gedrag te veranderen, maar willen er wel iets aan doen. Jonge vluchtelingen die niet gemotiveerd zijn komen niet in aanmerking voor het experiment, zegt de woordvoerder van het COA.
Voorjaar
In Nijmegen worden de jonge asielzoekers 24 uur per dag en zeven dagen per week intensief begeleid. Na ongeveer drie maanden, als blijkt dat het goed gaat, keren ze terug naar de locatie waar ze vandaan kwamen. In de praktijk zullen er naar verwachting vooral jongens in het gebouw ondergebracht worden. Het COA verwacht de eerste groep aan het begin van het voorjaar in Nijmegen.
Het COA huurt het pand voor tien jaar van de gemeente. Na twee jaar evalueren gemeente en COA hoe het gaat met het experiment. Als het geen succes is, gaat het COA er gewone minderjarige asielzoekers onderbrengen. Bewoners van de wijk hebben woensdag een brief over de plannen ontvangen. Eind november is er een informatieavond voor omwonenden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Waar de maand met zacht lenteweer begon, eindigt maart naar verwachting ook met weer dat zachter en droger is dan normaal. Vanaf april keert het 'normale' weer terug, verwacht Weeronline.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische president Isaac Herzog noemt het "volstrekt onacceptabel dat de historische Joodse gemeenschap in Nederland, die is verwoest door de Holocaust en vandaag een bloeiend centrum van Joods leven is, nog steeds te maken heeft met gewelddadig antisemitisme".
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het is nog te vroeg om uit te sluiten dat er een link is tussen de vier mannen die worden verdacht van een aanslag bij een synagoge in Rotterdam op vrijdag en de mogelijke daders van een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam zaterdag. Dat vertelde de minister van Justitie en Veiligheid, David van Weel (VVD), zaterdag tijdens een persmoment bij de Kralingse Plas in Rotterdam.
16 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De politie heeft twee busjes die de snelweg A2 op probeerden te komen, staande gehouden. Daardoor was de A2 tussen Kruisdonk en Maastricht-Airport in de richting van Eindhoven voor een korte tijd gesloten, meldt de politie op X.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een landelijk team opgezet dat de inzet coördineert als het gaat om de beveiliging van Joodse objecten. Dit team, Nationale Staf Grootschalig Bijzonder Optreden (NSGBO), geeft leiding op strategisch niveau, laat de politie weten. Aanleiding zijn de explosie bij een synagoge in Rotterdam en een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam-Buitenveldert.
18 uur geledenASSEN (ANP) - Burgemeesters Anno Hiemstra (Aa en Hunze), Jan Zwiers (Midden-Drenthe) en Marco Out (Assen) uiten collectief hun begrip voor "vragen en zorgen" bij inwoners door de aardbeving die hun gemeenten in de nacht van vrijdag op zaterdag trof.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) is "geschokt, bedroefd en zeer verontrust door de aanslag op een Joodse school in Amsterdam". Dat laat directeur Naomi Mestrum weten. Ze dringt aan op "concrete maatregelen" van bestuurders en politici tegen het toenemende aantal antisemitische incidenten.
22 uur geleden