Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

COA: eind 2022 51.000 opvangplaatsen nodig, 9000 meer dan gedacht

COA: eind 2022 51.000 opvangplaatsen nodig, 9000 meer dan gedacht

DEN HAAG (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft eind dit jaar 51.000 opvangplekken nodig. Dat zijn er 9000 meer dan eerder was berekend, blijkt uit de nieuwste asielprognoses van het ministerie van Justitie en Veiligheid.

Omdat de komende maanden meerdere overeenkomsten met gemeenten over de opvang van asielzoekers aflopen, verdwijnen er daarbovenop nog 7000 opvangplekken. In totaal zijn er dus 16.000 nieuwe opvangplaatsen nodig voor 31 december van dit jaar.

Het lukt het COA op dit moment niet om alle asielzoekers met recht op opvang een bed te geven en daarom zijn er acties op zowel de korte als de lange termijn nodig, zegt het COA.

De hoge druk op de opvanglocaties zal op korte termijn niet verminderen, verwacht de organisatie. "Zonder maatregelen blijft, net zoals nu, de inzet van crisisnoodopvanglocaties door heel het land de komende zomer voortdurend nodig." Het COA wil voor 1 augustus ruim 7500 statushouders die al langer dan de afgesproken drie maanden wachten op een woonruimte in de aangewezen gemeente ook echt een plek geven. Zo kunnen ze beginnen met integreren en kunnen hun kinderen na de schoolvakantie beginnen op hun definitieve school.

Toezeggingen nakomen

Eerder vrijdag werd bekend dat de burgemeesters van het Veiligheidsberaad meewerken aan de door het kabinet gevraagde extra opvang voor asielzoekers. "Maar het Rijk moet dan wel tegelijkertijd toezeggingen nakomen die deze week gedaan zijn. Als blijkt dat dat in de komende tijd niet gebeurt dan staken de veiligheidsregio’s hun inspanningen", zei burgemeester Hubert Bruls van Nijmegen, voorzitter van het Veiligheidsberaad.

De 25 veiligheidsregio's gaan elk zoeken naar 225 extra noodopvangplaatsen om de overvolle aanmeldlocatie in Ter Apel te ontlasten. Daar kwam het de afgelopen weken regelmatig voor dat asielzoekers op stoelen of in tenten de nacht moesten doorbrengen.

Meer uit Binnenland

Gelderland schiet 'probleemwolf' Hoge Veluwe voorlopig niet af

ARNHEM (ANP) - De provincie Gelderland heeft in de rechtbank beloofd de wolf die vorige maand een hardloopster in Het Nationale Park De Hoge Veluwe beet voorlopig niet te doden. De rechter wil meer informatie hebben over de betreffende wolf voordat zij eind volgende week uitspraak doet. De vergunning voor het afschieten van de 'probleemwolf' gaat zaterdag al in, maar de provincie heeft toegezegd daar nog geen gebruik van te maken.

1 uur geleden
Groep wil 'vredesmanifestaties' houden tijdens NAVO-top Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Een groep die zichzelf Volkeren voor Vrede noemt, wil rond de komende NAVO-top twee demonstraties houden in gaststad Den Haag. Als locatie voor de zogenoemde vredesmanifestaties hebben de initiatiefnemers het Tournooiveld of de Lange Vijverberg op het oog, niet ver van het Binnenhof. Het is nog niet bekend of de gemeente Den Haag akkoord is met die plek.

2 uur geleden
Israël laakt verzoek Nederland om onderzoek relatie met EU

DEN HAAG (ANP) - De Israëlische ambassadeur in Nederland, Modi Ephraim, zegt verontrust en teleurgesteld te zijn dat Nederland de Israëlische samenwerking met de Europese Unie wil laten onderzoeken. De topdiplomaat waarschuwt voor een historische fout nu de Nederlandse regering aan de EU heeft gevraagd de associatie-overeenkomst met Israël nader te bekijken, laat hij op X weten.

2 uur geleden
VNG roept Faber op om op belangrijker asielbeleid te focussen

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Marjolein Faber zou zich op belangrijkere zaken moeten focussen dan het uitje van minderjarige asielzoekers uit een azc in Sint Annaparochie. Dat laat vicevoorzitter Mark Boumans van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) vrijdag weten via zijn woordvoerder. Boumans is lid van de VVD en burgemeester van Doetinchem.

2 uur geleden
Politie publiceert foto van schutter Rijswijk

RIJSWIJK (ANP) - De politie heeft vrijdag een foto gepubliceerd van de man die vorige week de Turkse Cemil Önal (41) doodschoot in Rijswijk. Op de foto is een man te zien in zwarte sportkleding. Volgens de politie schoot hij de 41-jarige Önal dood op een vol terras.

2 uur geleden
Rutte wil dat nieuwe NAVO-norm van 5 procent in 2032 gaat gelden

DEN HAAG (ANP) - Secretaris-generaal Mark Rutte van de NAVO wil dat de verhoogde norm voor uitgaven aan defensie in 2032 van kracht wordt. Dat zei premier Dick Schoof vrijdag op zijn persconferentie na de ministerraad. Het is voor het eerst dat het tijdpad voor de mogelijke nieuwe NAVO-norm openbaar wordt gemaakt.

2 uur geleden
Moldaviër vast om aanvallen met gijzelsoftware op Nederland

DEN HAAG (ANP) - Een man uit Moldavië is in zijn land opgepakt, omdat hij in 2021 betrokken zou zijn geweest bij aanvallen met ransomware op Nederlandse organisaties. Hij zit vast, zodat hij kan worden uitgeleverd.

3 uur geleden