Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

COA doet aangifte van mogelijke fraude door zzp'ers

COA doet aangifte van mogelijke fraude door zzp'ers

DEN HAAG (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft aangifte gedaan van mogelijke fraude door zelfstandigen zonder personeel (zzp'ers). Het gaat om een bedrag van 616.000 euro, meldt de organisatie vrijdag. De zzp'ers begeleidden vorig jaar bewoners in de asielopvang. Sinds begin dit jaar werken ze niet meer bij het COA.

"Interne signalen" brachten de mogelijke fraude aan het licht, aldus het COA. "Na het constateren van de onregelmatigheden is er direct een diepgaand extern onderzoek gestart om de aard en de omvang ervan te onderzoeken. Dit onderzoek heeft geleid tot vermoedens van valsheid in geschrifte en oplichting door een kleine groep zzp'ers met gedeclareerde uren."

Naast de aangifte heeft de organisatie het "interne controlemechanisme" verder versterkt, meldt het COA in een verklaring. "Dit moet ervoor gaan zorgen dat onregelmatigheden eerder worden ontdekt en fraude van een dergelijke omvang in de toekomst wordt voorkomen."

Zo'n 1550 zzp'ers

Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers groeide vorig jaar van 5337 medewerkers in januari naar 6485 medewerkers eind december, van wie rond de 1550 zzp'ers en uitzendkrachten eind 2023. Het COA noemt het inhuren van externe medewerkers onmisbaar om begeleiding van bewoners in de asielopvang te kunnen blijven garanderen. "De personele groei stelt het COA voor veel uitdagingen. Los van het werven van nieuw personeel op een krappe arbeidsmarkt, zorgt het continu sluiten en openen van noodopvanglocaties ervoor dat het niet altijd lukt om op korte termijn personeel in vaste dienst te nemen", aldus het COA.

Het COA doet verder geen inhoudelijke mededelingen. Maar een woordvoerder meldt dat deze zaak niets te maken heeft met de doorzoekingen die de FIOD donderdag op verschillende plaatsen deed in een onderzoek naar corruptie, witwassen en valsheid in geschrifte. FIOD-medewerkers waren onder meer bij Van der Valk. Een woordvoerder van de hotelketen zei dat de FIOD een onderzoek uitvoerde naar mogelijke onregelmatigheden bij de verhuur van hotelkamers aan het COA.

Meer uit Binnenland

WHO-commissie pleit voor actie voor klimaat en gezondheid

GENÈVE (ANP) - Overheden en andere beleidsmakers in Europa moeten meer doen om de impact van klimaatverandering op de gezondheid te beperken. Een onafhankelijke commissie die vorig jaar in het leven is geroepen door de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) presenteert zondag verschillende aanbevelingen om de politiek en de internationale gemeenschap tot actie aan te zetten.

2 uur geleden
Confrontatie tussen voetbalsupporters bij tankstation langs A28

PUTTEN (ANP) - Bij een tankstation langs de A28 bij Putten in Gelderland heeft een confrontatie tussen tientallen voetbalsupporters plaatsgevonden. Daarbij is een auto in brand gestoken, meldt een woordvoerder van de politie Oost-Nederland.

2 uur geleden
Arrestaties bij actie bij spoor in Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twaalf demonstranten opgepakt die een kolenspoor in de Rotterdamse haven onklaar wilden maken. In totaal waren daar ongeveer dertig activisten van Kappen met Kolen, aldus de politie. Ze wilden steentjes onder het spoor vandaan halen. Volgens de politie luisterden de twaalf niet naar de aanwijzingen.

4 uur geleden
Systemen Universiteit Utrecht draaien weer na brand in datacenter

UTRECHT (ANP) - Op de Universiteit Utrecht zijn vanaf maandag alle systemen weer beschikbaar. Ook de gebouwen zijn weer geopend. De universiteit kampte met problemen na de brand in een datacenter in Almere vorige week donderdag.

4 uur geleden
Markuszower sprak over omstreden term 'omvolking' in Loosdrecht

DEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerlid Gidi Markuszower heeft bij een demonstratie in Loosdrecht gesproken over de omstreden term 'omvolking', blijkt uit beelden van Nieuwsuur. In een optocht op 6 mei zei hij: "Maar ja, we worden omvolkt. Het is gewoon zo."

5 uur geleden
Finale songfestival door 798.000 mensen bekeken op Nederlandse tv

WENEN (ANP) - De finale van het Eurovisie Songfestival is zaterdag in Nederland door gemiddeld 798.000 mensen bekeken, blijkt uit cijfers van het Nationaal Media Onderzoek (NMO). De uitzending staat daarmee op de derde plek in de top 25 van best bekeken programma's van de dag. De voorbeschouwing werd door 481.000 mensen bekeken en de uitslag van het songfestival door 679.000 mensen. Het best bekeken programma was zaterdag het NOS Journaal van 20.00 uur op NPO 1, met 1.364.000 kijkers.

6 uur geleden
Nederlands speurhondenteam arriveert zondagmiddag op Saba

THE BOTTOM (ANP) - Het team van het Nederlandse Urban Search and Rescue (USAR) arriveert waarschijnlijk zondagmiddag op het eiland Saba om mee te helpen in de zoektocht naar de vermiste Nederlandse wandelaar. Het gaat om elf mensen en negen speurhonden, zo werd eerder al bekendgemaakt.

7 uur geleden