Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

COA doet aangifte van mogelijke fraude door zzp'ers

COA doet aangifte van mogelijke fraude door zzp'ers

DEN HAAG (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft aangifte gedaan van mogelijke fraude door zelfstandigen zonder personeel (zzp'ers). Het gaat om een bedrag van 616.000 euro, meldt de organisatie vrijdag. De zzp'ers begeleidden vorig jaar bewoners in de asielopvang. Sinds begin dit jaar werken ze niet meer bij het COA.

"Interne signalen" brachten de mogelijke fraude aan het licht, aldus het COA. "Na het constateren van de onregelmatigheden is er direct een diepgaand extern onderzoek gestart om de aard en de omvang ervan te onderzoeken. Dit onderzoek heeft geleid tot vermoedens van valsheid in geschrifte en oplichting door een kleine groep zzp'ers met gedeclareerde uren."

Naast de aangifte heeft de organisatie het "interne controlemechanisme" verder versterkt, meldt het COA in een verklaring. "Dit moet ervoor gaan zorgen dat onregelmatigheden eerder worden ontdekt en fraude van een dergelijke omvang in de toekomst wordt voorkomen."

Zo'n 1550 zzp'ers

Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers groeide vorig jaar van 5337 medewerkers in januari naar 6485 medewerkers eind december, van wie rond de 1550 zzp'ers en uitzendkrachten eind 2023. Het COA noemt het inhuren van externe medewerkers onmisbaar om begeleiding van bewoners in de asielopvang te kunnen blijven garanderen. "De personele groei stelt het COA voor veel uitdagingen. Los van het werven van nieuw personeel op een krappe arbeidsmarkt, zorgt het continu sluiten en openen van noodopvanglocaties ervoor dat het niet altijd lukt om op korte termijn personeel in vaste dienst te nemen", aldus het COA.

Het COA doet verder geen inhoudelijke mededelingen. Maar een woordvoerder meldt dat deze zaak niets te maken heeft met de doorzoekingen die de FIOD donderdag op verschillende plaatsen deed in een onderzoek naar corruptie, witwassen en valsheid in geschrifte. FIOD-medewerkers waren onder meer bij Van der Valk. Een woordvoerder van de hotelketen zei dat de FIOD een onderzoek uitvoerde naar mogelijke onregelmatigheden bij de verhuur van hotelkamers aan het COA.

Meer uit Binnenland

Drents Museum stelt expositie uit door 'geopolitieke spanningen'

ASSEN (ANP) - Het Drents Museum moet een tentoonstelling met kunst uit New Delhi uitstellen omdat het Indiase ministerie van Cultuur heeft besloten de kunstwerken niet op transport te laten gaan. Dat meldt het museum woensdag. Het Indiase ministerie nam dat besluit volgens het museum "vanwege de huidige geopolitieke spanningen".

7 uur geleden
Middeninkomens 'in de knel' op Amsterdamse huurmarkt

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse huurmarkt zitten mensen met een middeninkomen in de knel. De huren in de vrije sector zijn tussen 2023 en 2025 alleen maar gestegen en het aanbod van huurwoningen neemt af doordat private verhuurders hun panden in de verkoop hebben gedaan. De groei in het aanbod aan private huur is daardoor tot stilstand gekomen. Dat meldt de gemeente op basis van het tweejaarlijkse onderzoek Wonen in Amsterdam.

8 uur geleden
Ex-NCTV'er krijgt 20 maanden cel voor meenemen staatsgeheimen

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft de 66-jarige Abderrahim El M. uit Rotterdam veroordeeld tot 20 maanden gevangenisstraf voor het meenemen van staatsgeheime informatie naar huis. De verdachte werkte bij de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV). De rechtbank sprak hem vrij van het lekken van de informatie aan de Marokkaanse geheime dienst.

12 uur geleden
Premier Jetten ontmoet bezorgde mensen uit Iraanse gemeenschap

DEN HAAG (ANP) - Premier Jetten heeft woensdag gesproken met mensen uit de Iraanse gemeenschap. Hij wilde van hen horen "hoe zij naar de situatie in het land kijken en welke impact dit op henzelf en hun omgeving heeft", laat hij op sociale media weten. Israël en de Verenigde Staten bombarderen Iran sinds eind vorige maand.

12 uur geleden
Inhoudelijke behandeling van strafzaak tegen Raily B. uitgesteld

AMSTERDAM (ANP) - De geplande inhoudelijke behandeling van de zaak tegen Raily B., verdacht van het leiden van een criminele organisatie die een moordaanslag op Peter R. de Vries zou hebben voorbereid, is uitgesteld. Dat bepaalde de rechter woensdag tijdens de vierde inleidende zitting.

12 uur geleden
Staatssecretaris overweegt hoger salaris voor gevangenispersoneel

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie, D66) staat open voor het idee om gevangenispersoneel meer te betalen dan ander overheidspersoneel. Dat is momenteel niet mogelijk, omdat medewerkers van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) onder de cao vallen voor rijksambtenaren. Na de roep van meerdere Kamerleden om hier verandering in te brengen, is de bewindsvrouw bereid om te onderzoeken of DJI-personeel een aparte cao kan krijgen.

13 uur geleden
ANVR: nog zo'n vijftig gestrande Nederlanders in Midden-Oosten

LEUSDEN (ANP) - Het overgrote deel van de Nederlandse reizigers dat gestrand was in het Midden-Oosten is thuis. De ANVR schat dat er momenteel nog zo'n vijftig mensen vastzitten in de regio door de oorlog in Iran. De rest is al via een repatriërings- of chartervlucht teruggevlogen naar Nederland.

13 uur geleden