Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

COA denkt maximumaantal asielzoekers Ter Apel op tijd te halen

COA denkt maximumaantal asielzoekers Ter Apel op tijd te halen

TER APEL (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) denkt het maximumaantal van 2000 asielzoekers in Ter Apel donderdag te halen. Dat zegt bestuursvoorzitter Milo Schoenmaker woensdag op de locatie waar asielzoekers zich in eerste instantie moeten melden. Hij houdt echter een slag om de arm, aangezien het slagen afhangt van de dagelijkse instroom en dus elke dag "een opgave is".

Elke week komen er zo'n driehonderd mensen Nederland binnen. Daardoor blijft het de komende tijd spannend of het COA aan de door de rechter opgelegde plicht kan voldoen om vanaf 22 februari niet meer dan 2000 mensen in Ter Apel te hebben. Bij acht van de twaalf provincies heeft het COA de vraag uitstaan om meer opvangplekken te regelen. Ook volgen er gesprekken over locaties die volgens planning dit kwartaal zouden sluiten met de vraag of ze langer open kunnen blijven. "We hebben dringend reguliere locaties nodig", aldus Schoenmaker.

Naar verwachting loopt het tekort eind maart op naar 5500 plekken. Dit komt door de sluiting van een aantal grote noodopvanglocaties, de stijgende asielinstroom, doordat vergunninghouders niet kunnen doorstromen naar een woning en door de lange wachttijd bij de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) voordat asielaanvragen worden behandeld. "Wij doen ons uiterste best", zegt Schoenmaker, maar het COA is onderdeel van een keten en als daarin "veel vastloopt, is het heel lastig plekken te vinden". Zo vielen eerder deze week 250 plekken weg waar wel op was gerekend, doordat de rechtbank een vergunning schorste om een voormalig hotel in Den Bosch te gebruiken als tijdelijk asielzoekerscentrum.

Kleine marge

De marge om onder het maximumaantal te blijven, is volgens Schoenmaker heel klein. Zo kwamen er maandag 44 mensen meer binnen dan verwacht. "Dat lijkt weinig, maar als je bezig bent met de opgave om onder de 2000 te blijven is dat echt fors." Dat het COA verwacht de komende dagen onder het maximumaantal te blijven, komt onder andere door 360 plekken die de gemeente Dronten beschikbaar stelt op het evenemententerrein van Walibi Holland. Het COA zegt daarnaast in gesprek te zijn met een aantal kleinere locaties waar mogelijk deze week nog mensen uit Ter Apel naartoe kunnen.

Op de vraag van staatssecretaris Eric van der Burg aan acht provincies om voor 1 april opvangplekken te realiseren of nu bestaande noodopvanglocaties niet te sluiten, zijn volgens het COA nog geen reacties gekomen.

Meer uit Binnenland

Natuurijsbaan in Winterswijk geopend

WINTERSWIJK (ANP) - In Winterswijk is zaterdagochtend de natuurijsbaan om 08.15 uur geopend voor schaatsliefhebbers. De Winterswijkse IJsvereniging heeft de 400-meterbaan recent wit gemaakt en dat heeft bijgedragen aan de eerste opening van het seizoen.

1 uur geleden
Maanden na moord Lisa nog weinig concrete actie voor veiligheid

AMSTERDAM (ANP) - Ruim drie maanden na de moord op de 17-jarige Lisa uit Abcoude is er nog weinig te merken van extra maatregelen voor de veiligheid van vrouwen. Gemeenten hadden die toegezegd. Uit een rondgang van het ANP blijkt dat er nog weinig concrete dingen zijn gebeurd.

3 uur geleden
Renze Klamer stopt als presentator bij RTL Tonight

HILVERSUM (ANP) - Renze Klamer stopt als presentator van het programma RTL Tonight. Dat maakte de zender vrijdag bekend. Volgens RTL gaat het om een gezamenlijke beslissing.

15 uur geleden
Schademeldingen aardbeving Zeerijp naar 3346 bij finale update

ZEERIJP (ANP) - Het aantal schademeldingen bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) na de aardbeving bij Zeerijp is opgelopen naar 3346, meldt de organisatie vrijdag. Deze update over het aantal schademeldingen is de laatste in een reeks. De aardbeving met een kracht van 3.4 vond vorige week plaats in de nacht van donderdag op vrijdag.

18 uur geleden
Passagiers zijn uit trein bij Hilversum, drie mensen aangehouden

HILVERSUM (ANP) - De passagiers die in een trein zaten die vrijdagmiddag bij Hilversum werd stilgezet vanwege "een verdachte situatie", hebben het voertuig inmiddels verlaten. Dat meldt de politie. Er zijn drie mensen aangehouden.

18 uur geleden
Verdachte situatie in trein bij Hilversum, treinverkeer gestremd

HILVERSUM (ANP) - Er is een "verdachte situatie" in een trein op het traject Amersfoort-Amsterdam, meldt de politie. De trein staat momenteel stil voor station Hilversum, in de buurt van station Hilversum Sportpark, aldus een NS-woordvoerder. De politie meldt dat het treinverkeer in beide richtingen gestremd is.

19 uur geleden
Volkszanger René Karst (59) overleden

DEN HAAG (ANP) - Volkszanger René Karst is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn management via Instagram bekendgemaakt. Karst scoorde grote hits met nummers als Atje Voor De Sfeer en Liever Te Dik In De Kist.

23 uur geleden