Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

COA denkt maximumaantal asielzoekers Ter Apel op tijd te halen

COA denkt maximumaantal asielzoekers Ter Apel op tijd te halen

TER APEL (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) denkt het maximumaantal van 2000 asielzoekers in Ter Apel donderdag te halen. Dat zegt bestuursvoorzitter Milo Schoenmaker woensdag op de locatie waar asielzoekers zich in eerste instantie moeten melden. Hij houdt echter een slag om de arm, aangezien het slagen afhangt van de dagelijkse instroom en dus elke dag "een opgave is".

Elke week komen er zo'n driehonderd mensen Nederland binnen. Daardoor blijft het de komende tijd spannend of het COA aan de door de rechter opgelegde plicht kan voldoen om vanaf 22 februari niet meer dan 2000 mensen in Ter Apel te hebben. Bij acht van de twaalf provincies heeft het COA de vraag uitstaan om meer opvangplekken te regelen. Ook volgen er gesprekken over locaties die volgens planning dit kwartaal zouden sluiten met de vraag of ze langer open kunnen blijven. "We hebben dringend reguliere locaties nodig", aldus Schoenmaker.

Naar verwachting loopt het tekort eind maart op naar 5500 plekken. Dit komt door de sluiting van een aantal grote noodopvanglocaties, de stijgende asielinstroom, doordat vergunninghouders niet kunnen doorstromen naar een woning en door de lange wachttijd bij de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) voordat asielaanvragen worden behandeld. "Wij doen ons uiterste best", zegt Schoenmaker, maar het COA is onderdeel van een keten en als daarin "veel vastloopt, is het heel lastig plekken te vinden". Zo vielen eerder deze week 250 plekken weg waar wel op was gerekend, doordat de rechtbank een vergunning schorste om een voormalig hotel in Den Bosch te gebruiken als tijdelijk asielzoekerscentrum.

Kleine marge

De marge om onder het maximumaantal te blijven, is volgens Schoenmaker heel klein. Zo kwamen er maandag 44 mensen meer binnen dan verwacht. "Dat lijkt weinig, maar als je bezig bent met de opgave om onder de 2000 te blijven is dat echt fors." Dat het COA verwacht de komende dagen onder het maximumaantal te blijven, komt onder andere door 360 plekken die de gemeente Dronten beschikbaar stelt op het evenemententerrein van Walibi Holland. Het COA zegt daarnaast in gesprek te zijn met een aantal kleinere locaties waar mogelijk deze week nog mensen uit Ter Apel naartoe kunnen.

Op de vraag van staatssecretaris Eric van der Burg aan acht provincies om voor 1 april opvangplekken te realiseren of nu bestaande noodopvanglocaties niet te sluiten, zijn volgens het COA nog geen reacties gekomen.

Meer uit Binnenland

VS waarschuwen Nederlandse WK-fans: plan extra reistijd in

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Nederland raadt voetbalfans die voor het WK naar de Verenigde Staten afreizen aan extra reistijd in te plannen en ervoor te zorgen dat alle papieren op orde zijn. Er wordt extra drukte op vliegvelden verwacht, vooral bij de douane. Om alles in goede banen te laten lopen, zet het land extra personeel in, net als snellere verwerkingssystemen.

6 minuten geleden
Maandag overnachtten 65 asielzoekers in sporthal in 2e Exloërmond

2E EXLOËRMOND (ANP) - In de nacht van maandag op dinsdag overnachtten 65 asielzoekers in een sporthal in het Drentse dorp 2e Exloërmond. Die heeft de gemeente Borger-Odoorn vanaf maandag tot en met donderdag aangeboden als nachtopvang voor asielzoekers die niet in het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel kunnen overnachten.

36 minuten geleden
Rijkswaterstaat waarschuwt voor gevaarlijke situaties en files

DEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat waarschuwt weggebruikers om tijdens de avondspits alert te zijn op gevaarlijke situaties en mogelijk lange files door de verwachte slechte weersomstandigheden. Het KNMI heeft voor dinsdag code geel voor vrijwel het hele land uitgeroepen.

1 uur geleden
Politie: nog veel onduidelijk over steekpartij in Heerhugowaard

HEERHUGOWAARD (ANP) - Er is dinsdag nog veel onduidelijk over het steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard maandagavond. Daarbij vielen een dode en twee gewonden. De politie kan nog niet melden wat de identiteit is van de slachtoffers. Er is nog niemand aangehouden.

1 uur geleden
Kabinet wil arbeidsmigrant beter beschermen tegen onderbetaling

DEN HAAG (ANP) - Werknemers die te weinig betaald krijgen, kunnen straks makkelijker hun achterstallig loon terugkrijgen. Vooral arbeidsmigranten worden onderbetaald. Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) wil werkgevers sneller verantwoordelijk maken.

2 uur geleden
Meer gemeenten hebben lokaal hitteplan, meerderheid nog niet

DEN HAAG (ANP) - Steeds meer gemeenten ontwikkelen eigen hitteplannen, met maatregelen om kwetsbare mensen te beschermen tegen de gevolgen van hoge temperaturen. Het Rode Kruis en het Klimaatverbond becijferen dat het aantal gemeenten dat een hitteplan heeft, of aan het maken is, afgelopen jaar is gestegen van 90 naar 128. Ze noemen dat "een stap in de goede richting", maar vinden dat iedere gemeente zo'n plan zou moeten hebben.

4 uur geleden
Jongerenbank BUUT laat tieners onder 16 als eerste mobiel betalen

AMSTERDAM (ANP) - Kinderen vanaf 10 jaar oud kunnen vanaf dinsdag met hun smartphone betalen bij de jongerenbank van ABN AMRO. Die bank, BUUT, is naar eigen zeggen de eerste in Nederland die jongeren onder de 16 jaar betalingen laat doen via hun mobiel. Daarmee wil BUUT jongeren onder begeleiding van hun ouders leren bewuster met hun uitgaven om te gaan.

6 uur geleden