COA: deadline uitspraak Ter Apel vervalt woensdag middernacht
TER APEL (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) moet woensdag om middernacht voldoen aan de uitspraak van de rechter over het maximumaantal asielzoekers in Ter Apel. Een woordvoerder van het COA laat dinsdagochtend weten dat de deadline "in de nacht van woensdag op donderdag" afloopt. Dat is volgens het COA maandag afgesproken met de gemeente Westerwolde, waar Ter Apel onder valt. Een woordvoerster van die gemeente kan de afspraak dinsdagochtend nog niet bevestigen.
Maandag ontstond verwarring over wanneer het COA precies moet voldoen aan de rechtelijke uitspraak. De rechter bepaalde op 23 januari dat het COA vier weken de tijd kreeg om het aantal asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel onder de 2000 te krijgen, op straffe van een dwangsom van 15.000 euro voor iedere dag dat dat niet lukt. Het COA ging er eerder van uit dat het zich precies vier weken na het vonnis aan de uitspraak zou moeten houden, dus op dinsdag 20 februari. De gemeente Westerwolde hield het op woensdag 21 februari, vier weken nadat het COA de brief met de uitspraak van de rechter had ontvangen.
Een woordvoerder van de rechtbank liet dinsdag weten dat "in zijn algemeenheid het zo is dat een dag na de betekening de periode van vier weken ingaat". De betekening is de uitreiking van het vonnis aan de gedaagde partij.
Hoeveel mensen momenteel in Ter Apel verblijven is nog niet duidelijk. De woordvoerder van het COA heeft dinsdagochtend nog geen actuele stand van zaken. Maandagochtend verbleven er nog ruim 2200 asielzoekers in het aanmeldcentrum.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Er was afgelopen jaar meer geweld tegen agenten en het gebruikte geweld was heftiger, concludeert de politie na de publicatie van cijfers over het afgelopen jaar. De politie telde vorig jaar 12.896 geweldsincidenten tegen politiemensen. In 2024 waren dat er 12.543.
16 minuten geledenKESSEL (ANP) - De natuurbrand die donderdagochtend uitbrak aan de Venneweg in het Noord-Limburgse Kessel is onder controle. Dat meldt de veiligheidsregio Limburg-Noord in de nacht van donderdag op vrijdag. De brandweer is nog wel enige tijd bezig met nablussen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Twee pelotons uit Frankrijk en Duitsland komen Nederland helpen met het bestrijden van natuurbranden. Dat zegt Anton Slofstra, commandant Brandweer Nederland, op Radio 1. In totaal zijn dat acht voertuigen die speciaal voor natuurbranden bedoeld zijn en bijbehorende bemensing en commandovoering. Ook krijgt Nederland een helikopter te leen, waar een grote waterzak onder kan worden gehangen.
5 uur geledenGORINCHEM (ANP) - In de rapporten van de leden van 24 stembureaus zijn bij de herverkiezingen van woensdag in Gorinchem geen bijzonderheden gemeld. Ditmaal zijn er iets meer volmachten uitgegeven. Dat zou kunnen komen door de meivakantie.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Natuurmonumenten maakt zich "ernstig zorgen" om de natuur vanwege de grote branden deze week. Dat zei lobbyist Nelleke Hijmans van de organisatie donderdagavond in talkshow Eva.
7 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant is omsingeld en breidt zich naar verwachting niet meer uit. Dat meldt de veiligheidsregio Brabant-Zuidoost. De brandweer zal zeker tot middernacht bezig zijn met blussen. Het gebied is nog afgezet.
7 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - De medische toestand van Mark Buijs, de burgemeester van Roosendaal, is licht verbeterd maar er is nog veel onduidelijk. Dat schrijft de gemeente op haar website. Naar verwachting gaat zijn herstel een lange tijd duren.
7 uur geleden