Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

COA betaalt alsnog 52.000 euro aan gemeente om opvang Ter Apel

COA betaalt alsnog 52.000 euro aan gemeente om opvang Ter Apel

TER APEL (ANP) - De dwangsom die het COA moet betalen omdat er te veel asielzoekers zijn in het aanmeldcentrum in Ter Apel, valt 52.500 euro hoger uit. Dat bevestigt een COA-woordvoerder na berichtgeving van NU.nl. Het COA moet de dwangsom betalen aan de gemeente Westerwolde, waar Ter Apel onder valt.

De twee instanties hadden volgens de woordvoerder een "interpretatieverschil" over de uitspraak van de rechter. Elke dag dat er meer dan 2000 asielzoekers in het aanmeldcentrum zijn, moet het COA 15.000 euro betalen aan de gemeente.

Het COA en de gemeente zijn het niet eens over het aantal getelde mensen in de periode 2 tot en met 8 maart. Volgens de cijfers van het COA waren het er op die dagen minder dan 2000. Maar als mensen 's avonds naar een nachtopvanglocatie worden gebracht en 's ochtends weer terugkeren, worden ze niet meegeteld met het aantal mensen in het aanmeldcentrum.

Drieënhalve dag

De gemeente en het COA hebben nu afgesproken dat het COA de dwangsom betaalt voor de helft van de periode. Dat gaat om drieënhalve dag.

Na 8 maart is het aantal asielzoekers in het aanmeldcentrum ook volgens de officiële cijfers niet meer onder de 2000 gekomen. Met de 52.500 euro die het COA nu extra betaalt, staat de dwangsom tot en met dinsdag op 982.500 euro. Het maximale bedrag van de dwangsom is 1,5 miljoen euro.

Andere gemeenten

Een woordvoerder van de gemeente Westerwolde zegt dat het er niet op lijkt dat de aantallen op korte termijn onder de 2000 komen. "Er zullen echt gemeenten opvangplekken beschikbaar moeten stellen", zegt hij.

Meer uit Binnenland

Alle demonstranten dodenherdenking weer op vrije voeten

AMSTERDAM (ANP) - Alle dertien demonstranten die maandagavond rond de dodenherdenking op de Dam zijn aangehouden, zijn weer op vrije voeten. Dat meldt de politie dinsdag. De groep wordt verdacht van het overtreden van de wet openbare manifestaties, zo werd eerder bekendgemaakt.

1 uur geleden
Nederland geeft overtollige gevangenisbussen aan Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Twintig Nederlandse gevangenisbussen krijgen een tweede leven in Oekraïne. Het gevangeniswezen in het Oost-Europese land staat door de oorlog met Rusland onder druk en heeft de voertuigen nodig om het werk te blijven uitvoeren. Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie, D66) heeft de eerste vier bussen in Lviv overgedragen.

1 uur geleden
Minder dan 5 procent van Nederlanders heeft bevrijding meegemaakt

DEN HAAG (ANP) - Ruim 800.000 mensen in Nederland die nu nog leven, maakten het einde van de Tweede Wereldoorlog mee. Dat is minder dan 5 procent van de bevolking, blijkt uit een analyse van het ANP op basis van cijfers van het CBS.

3 uur geleden
WHO: mogelijk zeven gevallen hantavirus op cruiseschip

GENEVE (ANP) - Naast de twee eerder door een laboratorium bevestigde besmettingen met het hantavirus op een Nederlands cruiseschip zijn er vijf vermoedelijke gevallen vastgesteld. Dat meldt de Wereldgezondheidsorganisatie WHO.

7 uur geleden
Burgemeesters waarschuwen voor 'echo's van onverdraagzaamheid'

DEN HAAG (ANP) - Bij plaatselijke dodenherdenkingen hebben meerdere burgemeesters maandagavond gewaarschuwd voor de staat van de samenleving en van de politiek. Daarin zien ze steeds meer extremisme.

10 uur geleden
Meeste demonstranten dodenherdenking weer op vrije voeten

AMSTERDAM (ANP) - Negen demonstranten die maandagavond rond de dodenherdenking op de Dam zijn aangehouden, zijn weer op vrije voeten. Onder hen is activist Frank van der Linde. Dat meldt hun advocaat Willem Jebbink. Drie andere cliënten van Jebbink worden nog verhoord. Hij verwacht dat ook zij in het komende uur worden vrijgelaten.

10 uur geleden
WO II-veteranen (103 en 105) ontsteken bevrijdingsvuur Wageningen

WAGENINGEN (ANP) - In Wageningen heeft burgemeester Floor Vermeulen rond middernacht traditiegetrouw het Nationaal Bevrijdingsvuur aangestoken, als startsein voor de viering van de vrijheid op 5 mei. Vermeulen werd vergezeld door twee veteranen uit de Tweede Wereldoorlog: de 103-jarige Robbie Hall uit het Verenigd Koninkrijk en de 105-jarige Johan Geneuglijk uit Nederland. De plechtigheid was op het plein voor Hotel De Wereld, waar in 1945 werd onderhandeld over de Duitse capitulatie.

10 uur geleden