
COA: asielzoekers Ter Apel sliepen in wachtruimte IND
TER APEL (ANP) - Vanwege grote drukte in het azc in Ter Apel hebben afgelopen week meerdere mensen op een matras of stoel geslapen in de wachtruimte van de IND. De ruimte is "ingezet om alle asielzoekers een plek te geven. Er was niet direct voor iedereen een bed beschikbaar", zo meldt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) zaterdag. Er zijn "dringend extra opvangplekken nodig", aldus de dienst op de website.
"We zitten nog steeds rond de maximale capaciteit in Ter Apel." Veel mensen melden zich laat op de avond of in de nacht. "De druk op de asielopvang is onverminderd hoog. De opening van de locatie in Biddinghuizen gaat ons tijdelijk helpen, maar niet direct, omdat we daar alleen geleidelijk mensen naar door kunnen plaatsen."
Vorig jaar zomer moesten asielzoekers wegens ruimtegebrek buiten slapen.
Een meerderheid van de Tweede Kamer stemde dinsdag in met de zogenoemde spreidingswet, die moet zorgen voor een eerlijke verdeling van asielzoekers over gemeenten. Vorige week tekende zich die meerderheid al af, na een tweedaags debat over de politiek gevoelige wet. Het is echter uiterst onzeker of de wet van VVD-staatssecretaris Eric van der Burg (Asielzaken) het in de Eerste Kamer gaat halen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam is vrijdagmiddag door de douane naar schatting duizend kilo cocaïne onderschept, meldt het Openbaar Ministerie (OM). De drugs zaten professioneel verstopt tussen een lading hout uit West-Afrika.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere Nederlandse zorgverenigingen vragen het demissionaire kabinet om zich "krachtiger uit te spreken" tegen het geweld tegen zorgverleners in Gaza. De organisaties benadrukken dat hun oproep niet gericht is op "het politieke conflict" maar op "de bescherming van fundamentele humanitaire gezondheidsprincipes".
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - NS verwacht dat er zaterdag een normale dienstregeling zal zijn, zegt een woordvoerder. Alleen op "materieel vlak" zou de vervoerder nog last kunnen hebben van de staking op vrijdag.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Suzan & Freek geven deze zomer ondanks de ziekte van Freek Rikkerink toch optredens op een aantal festivals. Dat maakte het muzikale duo vrijdag bekend in een bericht op Instagram. "Uiteraard allemaal in goed overleg met de arts (die vond het zelfs een goed idee)", schrijft het stel.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - NS rijdt maandag grotendeels een normale dienstregeling, ondanks een eerdere stakingsdreiging. Er wordt die dag definitief niet gestaakt, omdat de aanmeldingstermijn sinds vrijdagmiddag 12.00 uur is verstreken. Dat bevestigen vakbonden CNV en VVMC. Normaal is die termijn 36 uur, maar door het tussenliggende weekend gelden andere regels.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "Het is heel erg druk op de wegen", meldt de ANWB. Volgens de verkeersdienst staat er vrijdagmiddag ruim 800 kilometer file.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nog zo'n zestig Nederlandse deelnemers aan de Global March to Gaza zijn op dit moment in Caïro. Ook zijn er nog Nederlanders met het vliegtuig onderweg naar de Egyptische hoofdstad, zegt een woordvoerder van de mars.
7 uur geleden