Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'CO2-uitstoot met 8,8 procent gedaald in eerste helft van 2020'

'CO2-uitstoot met 8,8 procent gedaald in eerste helft van 2020'

DE BILT (ANP) - De wereldwijde CO2-uitstoot is in de eerste zes maanden van dit jaar met 8,8 procent gedaald ten opzichte van dezelfde periode in 2019, meldt het KNMI op basis van onderzoek gepubliceerd in het tijdschrift Nature. Een groot deel van de daling is een direct gevolg van de coronacrisis.

Het verschil in uitstoot is groter dan tijdens eerdere grote crises, zoals de Tweede Wereldoorlog, al komt dat deels doordat er nu veel meer wordt uitgestoten, waardoor de daling ook groter kan zijn.

De belangrijkste factor in de daling is het verminderde wegtransport. Dat zorgde voor 40 procent van de afname van de uitstoot. De energiesector, luchtvaart, scheepvaart en industrie stootten ook minder CO2 uit.

Lockdown

Het grootste verschil met vorig jaar werd gemeten in april, een maand waarin een lockdown van kracht was in veel landen om verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. Toen werd 16,9 procent minder CO2 uitgestoten. Daarna is te zien dat de uitstoot weer toeneemt.

Vanaf 1 juli is er volgens de onderzoekers geen verschil meer te zien met 2019 en lijkt de uitstoot weer op hetzelfde niveau.

Het KNMI meldt dat de aanpak van de coronacrisis een grote invloed kan hebben op de klimaatverandering. "Investeringen in de energietransitie kunnen bijdragen aan het economisch herstel uit de coronacrisis en tegelijkertijd helpen ze de klimaatcrisis tegen te gaan."

Meer uit Binnenland

Rutte in tafelrede: diner op paleis helpt top tot succes te maken

DEN HAAG (ANP) - Het diner met de NAVO-leiders op Paleis Huis ten Bosch gaat helpen hun top in Den Haag te doen slagen, denkt NAVO-chef Mark Rutte. Hij verwacht "vruchtbare gesprekken", ook al is het etentje op uitnodiging van koning Willem-Alexander en koningin Máxima niet als werkdiner bedoeld.

8 minuten geleden
Wereldleiders binnen bij Huis ten Bosch voor diner

DEN HAAG (ANP) - Zo'n 35 regeringsleiders, staatshoofden en ministers zijn aangekomen op Paleis Huis ten Bosch voor het diner met koning Willem-Alexander en koningin Máxima. De Amerikaanse president Donald Trump kwam als laatste aan.

51 minuten geleden
Ook Utrecht verbiedt demonstratie van Pegida tijdens NAVO-top

UTRECHT (ANP) - Pegida mag woensdag niet demonstreren in Utrecht. De gemeente heeft de demonstratie verboden, omdat er door de NAVO-top onvoldoende politie beschikbaar is om die veilig te begeleiden. Ook in Arnhem, Enschede en Emmen werden acties van Pegida al verboden om die reden.

51 minuten geleden
Trump gearriveerd bij Huis ten Bosch voor diner en overnachting

DEN HAAG (ANP) - De president van de Verenigde Staten Donald Trump is gearriveerd op Paleis Huis ten Bosch in Den Haag, ziet een verslaggever ter plaatse. Trump woont daar het diner met wereldleiders bij. Ook blijft hij op uitnodiging van koning Willem-Alexander logeren in het paleis.

1 uur geleden
Trump vanaf Schiphol onderweg naar Den Haag in The Beast

SCHIPHOL (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is vanaf Schiphol vertrokken naar Den Haag, ziet een verslaggever ter plekke. Hij stapte in The Beast, zijn dienstvoertuig. De wagen vertrok in een colonne van ruim dertig voertuigen, begeleid door de Nederlandse politie en de Amerikaanse Secret Service.

1 uur geleden
Protest Scheveningen tegen 'medeplichtigheid NAVO in oorlog Gaza'

DEN HAAG (ANP) - Enkele honderden mensen hebben dinsdag actie gevoerd op het strand van Scheveningen omdat ze vinden dat NAVO-landen medeplichtig zijn aan de oorlog in Gaza. "Op de NAVO-top wordt Gaza doodgezwegen", schrijft de organisatie op Instagram. De top vindt dinsdag en woensdag plaats in Den Haag. "Ze houden hier verderop een top, maar je kunt het beter een dieptepunt noemen", zei een spreker.

1 uur geleden
Amerikaanse president Trump aangekomen op Schiphol voor NAVO-top

SCHIPHOL (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is aangekomen in Nederland voor de NAVO-top. Trump reisde met de Air Force One, zijn presidentiële vliegtuig. Rond 13.00 uur Nederlandse tijd vertrok hij vanaf Joint Base Andrews, om 19.37 uur landde hij op Schiphol.

2 uur geleden