CO2-reductiedoelen Amazon niet concreet, bedrijf van lijst SBTi
SEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Techconcern Amazon heeft de steun van het Science Based Targets-initiatief (SBTi) verloren. Dat beoordeelt en controleert de doelstellingen voor CO2-vermindering van bedrijven, en wordt gesteund door de Verenigde Naties. Amazon heeft onvoldoende concrete doelen gesteld voor het terugdringen van zijn koolstofuitstoot.
Het SBTi helpt bedrijven bij het maken van plannen om te voldoen aan het klimaatakkoord van Parijs, waarbij de organisatie zich laat leiden door de laatste wetenschappelijke kennis over klimaatverandering. Een van die doelen is het opwarmen van de aarde beperken tot maximaal 1,5 graad.
Een woordvoerster van Amazon geeft aan dat het bedrijf van plan is "te blijven samenwerken om een pad uit te stippelen". Amazon zei in 2019 al dat het zijn CO2-uitstoot tot nul wilde terugbrengen tegen 2040. Zo werkt het bedrijf onder meer aan het elektrificeren van zijn wagenpark. Maar een gedetailleerde routekaart voor het reduceren van CO2 op andere manieren ontbreekt vooralsnog.
Nuluitstoot
Bovendien is de uitstoot de afgelopen jaren alleen maar toegenomen. Ook trok Amazon eerder dit jaar een verduurzamingsdoelstelling in, die erop was gericht om in 2030 de helft van alle pakketten koolstofvrij te leveren. Volgens Amazon kwam daarvoor een doelstelling in de plaats die een bedrijfsbrede nuluitstoot nastreeft.
Het SBTi heeft van ongeveer 120 bedrijven de steun ingetrokken, waarvan Amazon de grootste marktwaarde had. Ruim 3200 bedrijven hebben nu door de SBTi goedgekeurde reductiedoelen, waaronder Microsoft en Apple. Ook FrieslandCampina en Air France-KLM hebben hun uitstoot laten valideren door de instantie.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron gaat woensdag samen met premier Rob Jetten langs bij chipmachinemaker ASML in Veldhoven. Het bezoek staat onder meer in het teken van "het belang dat beide landen hechten aan de ontwikkeling van de Europese techindustrie", aldus de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD).
18 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag met verliezen begonnen aan september. De stijgende olieprijzen na de Amerikaanse aanvallen op Iran afgelopen weekend wakkerden de inflatiezorgen weer aan en vergrootten de kans op renteverhogingen door de centrale banken om de inflatie te bestrijden. Ook de rentes op langlopende staatsobligaties liepen weer op, waardoor het voor overheden duurder wordt om geld te lenen.
24 minuten geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - YouTube heeft webwinkelconcern Amazon gestrikt als zijn nieuwste partner voor YouTube Shopping. YouTube-contentmakers kunnen voortaan eenvoudig Amazon-producten taggen in hun video's en livestreams. Hiermee sturen ze hun volgers dan rechtstreeks naar de enorme wereldwijde marktplaats.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk is dinsdag als eerste EU-land begonnen met heffingen op extreme vormen van fastfashion. Daarmee wil het land voorkomen dat het wordt overspoeld met goedkope kleding van Aziatische webshops als Temu en Shein.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Chinese rederij COSCO gebruikt verborgen apparatuur aan boord van haar schepen om militaire communicatie af te luisteren vlakbij de kusten van doelwitten, waaronder de Verenigde Staten. Dat hebben twee hoge functionarissen uit de regering-Trump gezegd tegen persbureau Reuters. Volgens hen zou het Chinese staatsbedrijf al tientallen jaren inlichtingen verzamelen voor de Chinese overheid.
2 uur geledenALGIERS (ANP/AFP/DPA) - Duitsland wil deals sluiten met Algerije voor de levering van aardgas. De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul is momenteel op bezoek in Algerije met een delegatie van het Duitse bedrijfsleven om over de mogelijkheden te praten. Hij had onder meer een ontmoeting met de Algerijnse energieminister.
3 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Meubel- en wooninrichtingsketen IKEA trekt ongeveer 1,2 miljard euro uit om de prijzen van een flink aantal producten in Europa te verlagen. De prijsverlagingen gelden voor ruim 1500 producten en gaan per 1 september in. De keten wil daarmee klanten die kampen met gestegen kosten voor levensonderhoud tegemoetkomen.
4 uur geleden