Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CO2-reductiedoelen Amazon niet concreet, bedrijf van lijst SBTi

CO2-reductiedoelen Amazon niet concreet, bedrijf van lijst SBTi

SEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Techconcern Amazon heeft de steun van het Science Based Targets-initiatief (SBTi) verloren. Dat beoordeelt en controleert de doelstellingen voor CO2-vermindering van bedrijven, en wordt gesteund door de Verenigde Naties. Amazon heeft onvoldoende concrete doelen gesteld voor het terugdringen van zijn koolstofuitstoot.

Het SBTi helpt bedrijven bij het maken van plannen om te voldoen aan het klimaatakkoord van Parijs, waarbij de organisatie zich laat leiden door de laatste wetenschappelijke kennis over klimaatverandering. Een van die doelen is het opwarmen van de aarde beperken tot maximaal 1,5 graad.

Een woordvoerster van Amazon geeft aan dat het bedrijf van plan is "te blijven samenwerken om een pad uit te stippelen". Amazon zei in 2019 al dat het zijn CO2-uitstoot tot nul wilde terugbrengen tegen 2040. Zo werkt het bedrijf onder meer aan het elektrificeren van zijn wagenpark. Maar een gedetailleerde routekaart voor het reduceren van CO2 op andere manieren ontbreekt vooralsnog.

Nuluitstoot

Bovendien is de uitstoot de afgelopen jaren alleen maar toegenomen. Ook trok Amazon eerder dit jaar een verduurzamingsdoelstelling in, die erop was gericht om in 2030 de helft van alle pakketten koolstofvrij te leveren. Volgens Amazon kwam daarvoor een doelstelling in de plaats die een bedrijfsbrede nuluitstoot nastreeft.

Het SBTi heeft van ongeveer 120 bedrijven de steun ingetrokken, waarvan Amazon de grootste marktwaarde had. Ruim 3200 bedrijven hebben nu door de SBTi goedgekeurde reductiedoelen, waaronder Microsoft en Apple. Ook FrieslandCampina en Air France-KLM hebben hun uitstoot laten valideren door de instantie.

Meer uit Financieel

KPN eist dat Ziggo stopt met 'misleidend gebruik' term glasvezel

DEN HAAG (ANP) - KPN eist dat Ziggo stopt met het "misleidende gebruik van de term glasvezel en variaties daarop in de marketing". Daarover heeft het bedrijf een rechtszaak aangespannen, die woensdag plaatsvindt in Den Haag. Ziggo spreekt op de website van een "glasvezel-kabel" en die term zet consumenten op het verkeerde been, stelt een woordvoerder van KPN.

24 minuten geleden
Chipbedrijven stijgen op Damrak na forse verliezen

AMSTERDAM (ANP) - ASMI, Besi en ASML stegen vrijdag op het Damrak, na de flinke verliezen van de chipbedrijven donderdag. Die gingen toen omlaag op de aandelenbeurs in Amsterdam na de kwartaalcijfers van Nvidia.

1 uur geleden
Odido wil niet zeggen of data slachtoffers stalking zijn gelekt

DEN HAAG (ANP) - Odido wil niet zeggen of bij de gestolen data gevoelige gegevens zijn gepubliceerd van slachtoffers van huiselijk geweld of stalking. RTL Nieuws meldde vrijdag in de gestolen gegevens gevoelige informatie te hebben gevonden van meerdere mensen die worden gestalkt of bedreigd.

1 uur geleden
ChatGPT-maker OpenAI haalt 110 miljard op bij financieringsronde

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI heeft 110 miljard dollar (93 miljard euro) opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT wordt nu gewaardeerd op 840 miljard dollar. OpenAI kan het geld goed gebruiken om te investeren in meer chips en datacenters.

3 uur geleden
Netflix flink hoger op Wall Street na afzien bod op Warner

NEW YORK (ANP) - Netflix behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Beleggers waren opgelucht dat de streamingdienst afziet van een verhoogd overnamebod op Warner Bros. Discovery. Het bestuur van Warner stelde dat het nieuwste overnamebod van concurrent Paramount Skydance "superieur" was aan het bestaande fusieakkoord met Netflix. De streamingdienst had het recht om het bod van Paramount te evenaren, maar besloot dat niet te doen. Het aandeel Netflix werd daarop 8,9 procent hoger gezet.

3 uur geleden
Macron noemt doorgaan Mercosur onaangename verrassing

BRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP) - Het is voor Frankrijk een "onaangename verrassing" dat de Europese Commissie vrijdag heeft besloten het Mercosur-handelsakkoord voorlopig al in werking te laten treden. Dat zei de Franse president Emmanuel Macron.

4 uur geleden
Hypotheekrente daalt zeven weken op rij

AMSTERDAM (ANP) - De hypotheekrente is in de laatste week van februari voor de zevende week op rij gedaald, meldt De Hypotheekshop. De versnelling die vorige week werd ingezet, hield daarmee onverminderd aan. Daardoor kwam het belangrijkste tarief van een hypotheek van tien jaar met Nationale Hypotheek Garantie (NHG) uit op 3,7 procent. Dat is de laagste stand sinds begin december.

6 uur geleden