CO2-reductiedoelen Amazon niet concreet, bedrijf van lijst SBTi
SEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Techconcern Amazon heeft de steun van het Science Based Targets-initiatief (SBTi) verloren. Dat beoordeelt en controleert de doelstellingen voor CO2-vermindering van bedrijven, en wordt gesteund door de Verenigde Naties. Amazon heeft onvoldoende concrete doelen gesteld voor het terugdringen van zijn koolstofuitstoot.
Het SBTi helpt bedrijven bij het maken van plannen om te voldoen aan het klimaatakkoord van Parijs, waarbij de organisatie zich laat leiden door de laatste wetenschappelijke kennis over klimaatverandering. Een van die doelen is het opwarmen van de aarde beperken tot maximaal 1,5 graad.
Een woordvoerster van Amazon geeft aan dat het bedrijf van plan is "te blijven samenwerken om een pad uit te stippelen". Amazon zei in 2019 al dat het zijn CO2-uitstoot tot nul wilde terugbrengen tegen 2040. Zo werkt het bedrijf onder meer aan het elektrificeren van zijn wagenpark. Maar een gedetailleerde routekaart voor het reduceren van CO2 op andere manieren ontbreekt vooralsnog.
Nuluitstoot
Bovendien is de uitstoot de afgelopen jaren alleen maar toegenomen. Ook trok Amazon eerder dit jaar een verduurzamingsdoelstelling in, die erop was gericht om in 2030 de helft van alle pakketten koolstofvrij te leveren. Volgens Amazon kwam daarvoor een doelstelling in de plaats die een bedrijfsbrede nuluitstoot nastreeft.
Het SBTi heeft van ongeveer 120 bedrijven de steun ingetrokken, waarvan Amazon de grootste marktwaarde had. Ruim 3200 bedrijven hebben nu door de SBTi goedgekeurde reductiedoelen, waaronder Microsoft en Apple. Ook FrieslandCampina en Air France-KLM hebben hun uitstoot laten valideren door de instantie.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de wereldwijde importheffing die hij vrijdag invoerde van 10 naar 15 procent, meldt hij op zijn Truth Social.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz verwacht dat de tariefdruk op de Duitse economie lager wordt na de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof. Dat oordeelde vrijdag dat een groot deel van de heffingen die president Donald Trump invoerde illegaal was.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde liep weg bij een toespraak van de Amerikaanse handelsminister Howard Lutnick, omdat ze zijn anti-Europese retoriek ongepast vond in die setting. Dat zei ze zaterdag in een interview met The Wall Street Journal. Lagarde liep vorige maand weg van een diner op het World Economic Forum toen Lutnick zich negatief uitliet over Europa.
7 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Tientallen landen, waaronder de Verenigde Staten en China, hebben opgeroepen tot "veilige, betrouwbare en robuuste" kunstmatige intelligentie. Dat staat in een verklaring die zaterdag werd uitgegeven na een grote top in New Delhi. De verklaring bevatte geen concrete toezeggingen. Wel werden verschillende vrijwillige, niet-bindende initiatieven benadrukt, waaronder het internationaal bundelen van AI-onderzoekscapaciteiten.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof dat een deel van de importheffingen die president Donald Trump heeft opgelegd onwettig is, is volgens de Franse president Emmanuel Macron goed nieuws. Het toont volgens hem aan dat het goed is om in democratieën een tegenwicht te hebben tegen de macht.
10 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - India en Brazilië hebben afgesproken de samenwerking op het gebied van kritieke mineralen en zeldzame aardmetalen te versterken. Dat zei de Indiase premier Narendra Modi na gesprekken in New Delhi met de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof over de importheffingen van Donald Trump en de stappen die de president daarop zette, zorgen ervoor dat de onzekerheid over het handelsklimaat waarschijnlijk verder aanhoudt. Dat laat ING-econoom Bert Colijn weten.
10 uur geleden