
CNV ziet in miljoenennota te weinig aandacht voor middeninkomens
UTRECHT (ANP) - Vakbond CNV vindt dat er in de miljoenennota te weinig aandacht is voor mensen met een middeninkomen. "Het is meer dan terecht dat er veel aandacht is voor mensen met een lager inkomen. Maar we moeten niet doen alsof er voor de grote groep die daar net boven zit geen problemen zijn", zegt CNV-voorzitter Piet Fortuin in een reactie.
Zo wil de vakbond dat werkenden meer geld overhouden en vraagt CNV aan de Tweede Kamer ervoor te zorgen dat de plannen worden aangepast. "Denk aan fiscale maatregelen. We pleiten bijvoorbeeld voor een soepel belastingregime voor eenmalige uitkeringen en voor een forse verruiming van de fiscale ruimte om kosten netto te vergoeden, zoals de reiskostenvergoeding. De stapjes die het kabinet nu zet zijn veel te klein", aldus Fortuin.
Ook vindt CNV dat de overheid achterblijft met het doorvoeren van loonsverhogingen, nadat het kabinet zelf oproepen had gedaan aan andere werkgevers om hogere salarissen uit te keren vanwege de hoge inflatie. Fortuin: "Dat is zeer teleurstellend. Al die mooie woorden van waardering voor werknemers in publieke dienst blijken dan toch hol te zijn."
De vakbond gaat ervoor dat personeel 5 tot 10 procent meer salaris krijgt bij nieuwe cao’s, "waarbij we eerder richting de 10 dan richting de 5 procent zullen gaan".
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - Het KNMI heeft de onweerswaarschuwing voor zondagmiddag en -avond uitgebreid naar het hele land. In alle provincies geldt code geel.
4 uur geledenLUNTEREN (ANP) - In het centrum van het Gelderse dorp Lunteren is zaterdagavond een grote brand uitgebroken in appartementen boven een cafetaria. Meerdere mensen zijn door ambulancepersoneel nagekeken en één persoon is voor controle naar het ziekenhuis gebracht.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Een man is zaterdagavond door een steekincident in de Kanaalstraat in de Utrechtse wijk Lombok overleden, meldt de politie. Reanimatie van het slachtoffer mocht niet meer baten, zegt een woordvoerder.
9 uur geledenDE BILT (ANP) - In een groot deel van het land geldt zaterdagavond code geel om onweersbuien, meldt het KNMI. Het weerinstituut waarschuwt dat er van het zuiden uit een paar stevige onweersbuien het land in trekken. Boven het noorden van het land nemen de buien geleidelijk in activiteit af.
11 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De gemeente Nijmegen is "voorzichtig positief" over het verkoopverbod op alcohol dat op bepaalde momenten in het centrum van de stad gold voor supermarkten en andere winkels gedurende de Vierdaagsefeesten. Er volgt nog een evaluatie, maar in een eerste beeld lijkt er "dit jaar minder blikafval te zijn aangetroffen, en ondernemers in de stad hebben zich over het algemeen goed aan het verbod gehouden". Na 146 controles werden zeven boetes uitgedeeld rond het alcoholverkoopverbod, laat een woordvoerder weten.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Enkele duizenden mensen hebben in Amsterdam meegelopen in de jaarlijkse Pride Walk. Tijdens deze tocht, die rustig verliep en begon en eindigde op de Dam, werd aandacht gevraagd voor gelijke rechten van lhbtiq+'ers wereldwijd. Het was de dertiende keer dat de demonstratie werd gehouden. Motto van de manifestatie was 'We're here, we're queer, we will not disappear!'
13 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De organisatie van de Vierdaagsefeesten in Nijmegen kijkt tevreden terug op zeven dagen feest met zo'n 1,1 miljoen bezoekers. De straten waren door verschillende initiatieven "opvallend schoon", meent Stichting Vierdaagsefeesten. Die telde tot en met donderdag 2,9 miljoen ingezamelde bekers, meer dan de 2,6 miljoen in totaal vorig jaar.
19 uur geleden