CNV wil zo snel mogelijk praten met curatoren Blokker
UTRECHT (ANP) - Vakbond CNV wil zo snel mogelijk om tafel met de curatoren van Blokker, laat de bond weten in reactie op het faillissement van de winkelketen. "Wij willen voorkomen dat medewerkers onnodig lang in onzekerheid verkeren", geeft CNV-bestuurder Jacqueline Twerda aan in een verklaring.
De winkels van Blokker blijven voorlopig nog wel open, omdat dit de kansen op een doorstart vergroot. "'Dat betekent dus ook dat mensen gewoon aan het werk moeten blijven", stelt Twerda. "Niemand weet voor hoelang en het personeel weet eigenlijk niet waar het aan toe is. Wij willen er alles aan doen om die periode van onzekerheid zo kort mogelijk te laten duren."
CNV wijst erop dat er rond de faillissementen van Big Bazar en BCC eerder veel mis is gegaan, waar personeel de dupe van werd. Zo zorgde een ultieme uitverkoop toen voor dreigende situaties in de winkels en eindigde een van de personeelspotten van meer dan een ton in de boedel, aldus Twerda. Dat soort situaties hoopt ze te voorkomen door met de curatoren in gesprek te gaan. Ook wil CNV de gevolgen voor de medewerkers zoveel mogelijk beperken door te helpen met hun zoektocht naar een nieuwe baan.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven ASML, Besi en ASMI stonden donderdag bij de grootste stijgers op de Amsterdamse beurs. De resultaten van het Amerikaanse chipconcern Nvidia zorgden voor opluchting bij beleggers. De grootste verkoper van AI-chips ter wereld presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht en bleef optimistisch over de vooruitzichten voor de komende maanden.
15 minuten geledenTOKIO (ANP) - De Aziatische chipbedrijven gingen donderdag flink omhoog. Beleggers trokken zich op aan de beter dan verwachte resultaten van Nvidia, de grootste verkoper van AI-chips ter wereld. Nvidia boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht. Ook de vooruitzichten voor het huidige kwartaal vielen hoger uit dan voorzien.
1 uur geledenCANBERRA (ANP/AFP) - Australiërs jonger dan 16 jaar worden vanaf 4 december van Instagram en Facebook verwijderd. Dat heeft moederbedrijf Meta donderdag gemeld. Het Australische parlement stemde vorig jaar in met het instellen van een verbod op sociale media voor kinderen en tieners onder de 16 jaar. Dat gaat op 10 december in.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verzekeraars hebben vorig jaar meer fraudegevallen vastgesteld. Volgens cijfers van het Centrum Bestrijding Verzekeringscriminaliteit van het Verbond van Verzekeraars ging het om ruim 9000 gevallen. Het gaat dan om fraude bij onterechte claims en het aanvragen van verzekeringen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De werkloosheid is in oktober onveranderd gebleven ten opzichte van een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Net als in september zat 4 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk. Dat is het hoogste niveau in vier jaar.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) waarschuwt consumenten voor misleidende kortingen. Volgens de toezichthouder vermelden veel winkels hun kortingen niet op de juiste manier. Dat kan consumenten op het verkeerde been zetten, vooral nu veel mensen aankopen doen rond Black Friday, Sinterklaas en Kerst.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van consumenten is in november opnieuw minder negatief dan een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De index voor het vertrouwen verbeterde deze maand naar min 21, van min 27 in oktober. Dat is de grootste verbetering in bijna 4,5 jaar.
2 uur geleden