CNV wil zo snel mogelijk praten met curatoren Blokker
UTRECHT (ANP) - Vakbond CNV wil zo snel mogelijk om tafel met de curatoren van Blokker, laat de bond weten in reactie op het faillissement van de winkelketen. "Wij willen voorkomen dat medewerkers onnodig lang in onzekerheid verkeren", geeft CNV-bestuurder Jacqueline Twerda aan in een verklaring.
De winkels van Blokker blijven voorlopig nog wel open, omdat dit de kansen op een doorstart vergroot. "'Dat betekent dus ook dat mensen gewoon aan het werk moeten blijven", stelt Twerda. "Niemand weet voor hoelang en het personeel weet eigenlijk niet waar het aan toe is. Wij willen er alles aan doen om die periode van onzekerheid zo kort mogelijk te laten duren."
CNV wijst erop dat er rond de faillissementen van Big Bazar en BCC eerder veel mis is gegaan, waar personeel de dupe van werd. Zo zorgde een ultieme uitverkoop toen voor dreigende situaties in de winkels en eindigde een van de personeelspotten van meer dan een ton in de boedel, aldus Twerda. Dat soort situaties hoopt ze te voorkomen door met de curatoren in gesprek te gaan. Ook wil CNV de gevolgen voor de medewerkers zoveel mogelijk beperken door te helpen met hun zoektocht naar een nieuwe baan.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - ASMI, Besi en ASML stegen vrijdag op het Damrak, na de flinke verliezen van de chipbedrijven donderdag. Die gingen toen omlaag op de aandelenbeurs in Amsterdam na de kwartaalcijfers van Nvidia.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Odido wil niet zeggen of bij de gestolen data gevoelige gegevens zijn gepubliceerd van slachtoffers van huiselijk geweld of stalking. RTL Nieuws meldde vrijdag in de gestolen gegevens gevoelige informatie te hebben gevonden van meerdere mensen die worden gestalkt of bedreigd.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI heeft 110 miljard dollar (93 miljard euro) opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT wordt nu gewaardeerd op 840 miljard dollar. OpenAI kan het geld goed gebruiken om te investeren in meer chips en datacenters.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Netflix behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Beleggers waren opgelucht dat de streamingdienst afziet van een verhoogd overnamebod op Warner Bros. Discovery. Het bestuur van Warner stelde dat het nieuwste overnamebod van concurrent Paramount Skydance "superieur" was aan het bestaande fusieakkoord met Netflix. De streamingdienst had het recht om het bod van Paramount te evenaren, maar besloot dat niet te doen. Het aandeel Netflix werd daarop 8,9 procent hoger gezet.
2 uur geledenBRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP) - Het is voor Frankrijk een "onaangename verrassing" dat de Europese Commissie vrijdag heeft besloten het Mercosur-handelsakkoord voorlopig al in werking te laten treden. Dat zei de Franse president Emmanuel Macron.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De hypotheekrente is in de laatste week van februari voor de zevende week op rij gedaald, meldt De Hypotheekshop. De versnelling die vorige week werd ingezet, hield daarmee onverminderd aan. Daardoor kwam het belangrijkste tarief van een hypotheek van tien jaar met Nationale Hypotheek Garantie (NHG) uit op 3,7 procent. Dat is de laagste stand sinds begin december.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie noemt de ratificatie van het Mercosur-handelsverdrag door Argentinië en Uruguay "fantastisch nieuws". De definitieve goedkeuring door Brazilië en Paraguay verwacht de politica op korte termijn, zei ze vrijdag.
6 uur geleden