CNV wil zelfde loon voor ingehuurde GGD-medewerkers
DEN HAAG (ANP) - Vakbond CNV wil dat mensen die voor de GGD telefoonlijnen bemannen en ingehuurd zijn door zogenoemde facilitaire contactcenters hetzelfde betaald krijgen als medewerkers die ook dat werk doen maar bij de GGD in dienst zijn. Nu krijgen ingehuurde krachten minder betaald dan werknemers in dienst van de GGD. Ook vallen ze niet onder dezelfde gemeentelijke cao. Daarin is voor komend jaar een hoger uurloon afgesproken voor de medewerkers in dienst. Bovendien loopt de huidige cao waaronder de ingehuurde mensen vallen eind dit jaar af en er is nog geen nieuwe.
Volgens de bond had de GGD na het uitbreken van de coronapandemie in 2020 een groot tekort aan personeel en is dat met een Europese aanbesteding aangevuld. Onder meer leden van de Werkgevers Facilitaire Contactcenters (WFC) hebben de GGD van extra personeel voorzien. Deze werknemers traden niet in dienst bij de GGD en vielen dus ook niet onder de GGD-cao.
Volgens de bond is de WFC-cao "bepaald geen vetpot". Bovendien loopt de WFC-cao aan het einde van dit jaar af en "is het maar de vraag of er in 2022 een nieuwe komt", aldus CNV-bestuurder Roderik Mol. Mol wil graag dat de ingehuurde medewerkers in het nieuwe jaar evenveel ontvangen "in plaats van de schamele 10 euro zonder pensioen nu". "Het is gewoon raar dat mensen die hetzelfde werk doen in het contactcenter minder betaald krijgen dan collega's in dienst", aldus Mol.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag vrijwel gelijk geëindigd. Bouwer Heijmans eindigde opnieuw fors hoger na de presentatie van de jaarcijfers vrijdag. In het kielzog klom BAM mee, de concurrent komt later deze week met cijfers.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft een boete van 50.000 euro opgelegd aan een logistiek bedrijf uit Amsterdam na een dodelijk arbeidsongeval. Het incident, waarbij een medewerker om het leven kwam na een val van een laadklep, vond plaats op 20 december 2024.
2 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - De eerste dag van de AI-top in India is maandag rommelig verlopen. Bezoekers klaagden over lange rijen, verwarring en drukte bij het begin van het evenement in New Delhi.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) vindt dat er "echt stappen" moeten worden gezet om tot een kapitaalmarktunie te komen. Mede daarom zijn zes ministers van Financiën van de zes grootste economieën in de EU maandag voor de tweede keer met elkaar in overleg gegaan, zei Heinen. Zijn voorkeur gaat wel uit naar besluitvorming door alle EU-lidstaten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Socialemediaplatform X lijkt te kampen met een storing. Gebruikers melden onder meer problemen met de app en het laden van hun tijdlijn.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oude uniformen van militairen en de politie worden bouwmateriaal voor rijksgebouwen. Producent Agricon Nederland gaat de afgedragen kleding verwerken tot constructiepanelen. De rijksoverheid wil hiermee de textielafvalberg verkleinen.
4 uur geledenATHENE (ANP/RTR) - Een consortium onder leiding van de Amerikaanse oliemaatschappij Chevron heeft exclusieve leaseovereenkomsten getekend om naar aardgas te zoeken voor de kust van Zuid-Griekenland. De overeenkomst verdubbelt de hoeveelheid Grieks zeegebied dat beschikbaar is voor exploratie en is de tweede in enkele maanden waarbij een Amerikaanse oliemaatschappij betrokken is.
5 uur geleden