CNV wil snel duidelijkheid over Philips-fabriek in Drachten
AMSTERDAM (ANP) - Vakbond CNV wil op korte termijn overleg met Philips, dat de bond verraste met de aankondiging dat het van zijn divisie voor huishoudelijke apparaten af wil. CNV wijst erop dat dit mogelijk gevolgen heeft voor de werknemers van de Philips-scheerapparatenfabriek in Drachten. "De belangen in Friesland zijn groot. Het gaat toch om pakweg 2000 banen in die regio", zegt vakbondsbestuurder Arjan Huizinga in een reactie.
Philips neemt 12 tot 18 maanden de tijd om de huishoudelijke apparaten-divisie te ontvlechten van zijn andere divisies. Het bedrijf wil zich louter concentreren op de zorgtechnologiekant.
Volgens CNV houden zich wereldwijd ongeveer 6000 werknemers bezig met de productie van onder meer airfryers en koffiezetapparaten. Onduidelijk is nog of de productielocatie en het onderzoeks- en ontwikkelcentrum in Drachten onderdeel zullen uitmaken van de ophanden zijnde verkoop. Daarover wil CNV dus snel duidelijkheid.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft de extra 25 procent strafheffing op Indiase goederen, die hij had opgelegd vanwege de aankopen van Russische olie door het land, opgeheven.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex is voor het eerst door de grens van 50.000 punten gegaan en daar ook boven geëindigd. Andere beursgraadmeters in New York hebben vrijdag de handelsweek ook positief afgesloten. Chipbedrijven klommen op de beurs na aangekondigde investeringen in AI-datacentra door Amazon en Google-moederbedrijf Alphabet.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Oud-leden van het ledenparlement van FNV leggen zich niet neer bij een hervorming van de grootste vakbond van Nederland en stappen naar de Hoge Raad. Daarmee vechten ze een eerdere uitspraak van de ondernemingskamer aan. Die oordeelde eind vorig jaar dat de tijdelijke toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts eenmalig de statuten bij FNV mochten wijzigen om een bestuurscrisis te bezweren.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Roestvrijstaalproducent Aperam is vrijdag met dubbele cijfers gestegen op de beurs in Amsterdam na beter dan verwachte kwartaalresultaten. Bovendien ziet de markt er voor de staalmaker goed uit, dankzij investeringen in defensie. Het aandeel is bijna 12 procent gestegen.
14 uur geledenZAANDAM (ANP) - Winkelconcern Ahold Delhaize heeft een arbitragezaak aangespannen tegen Servië omdat het land de winstmarges van supermarkten beperkt. Volgens het moederbedrijf van Albert Heijn, Delhaize en bol schendt de Servische regering met die maatregel een investeringsverdrag met Nederland.
14 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amazon ging vrijdag ruim 9 procent onderuit op de beurs in New York. Het bedrijf voert de investeringen in AI-infrastructuur fors op, waardoor de kapitaaluitgaven dit jaar oplopen tot 200 miljard dollar. De enorme investeringen van Amerikaanse techconcerns in AI houden de gemoederen flink bezig.
16 uur geledenSTAMFORD (ANP) - Het Amerikaanse tabaksconcern Philip Morris heeft dankzij zijn alternatieven voor het traditionele roken vorig jaar een recordomzet geboekt. De sigaretten van bijvoorbeeld het merk Marlboro werden wel minder verkocht, maar de groei van bijvoorbeeld de populaire Zyn-nicotinezakjes en vapes maakte die daling meer dan goed.
16 uur geleden