CNV wil 'harde toezeggingen' over testen en vaccinaties leraren
UTRECHT (ANP) - Voordat de basisscholen weer opengaan, moeten er "harde en concrete toezeggingen" zijn dat leraren met voorrang kunnen worden gevaccineerd en dat ze genoeg beschermingsmiddelen krijgen. Dat wil vakbond CNV Onderwijs. Zonder zulke maatregelen is heropenen van scholen onverantwoord, vindt de bond.
Het kabinet heeft besloten dat basisscholen vanaf 8 februari weer opengaan. CNV Onderwijs is bang dat de leraren dan worden blootgesteld aan het virus of varianten daarvan. "We komen van de regen in de drup als de besmettingen ook onder leraren toenemen en daardoor klassen naar huis worden gestuurd", stelt voorzitter Daniƫlle Woestenberg van CNV Onderwijs. De bond wil daarom "harde garanties" dat leraren versneld gevaccineerd kunnen worden en FFP2-gezichtsmaskers krijgen wanneer ze daar om vragen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De politie heeft een Amber Alert uitgegeven voor een vermist kind. Het gaat om de 10-jarige Wendy uit Rotterdam.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een opslagloods aan de Van Ostadestraat in de Schilderswijk in Den Haag is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand geweest. In de omgeving heeft de brandweer een tiental woningen ontruimd, laat een woordvoerder weten.
4 uur geledenLEIDERDORP (ANP) - In een woning aan de Bolderikkamp in Leiderdorp is zaterdagavond een vrouw om het leven gekomen na een geweldsincident. De politie heeft een man aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij haar dood.
6 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het duurt waarschijnlijk nog tot zaterdagavond voordat de problemen met het treinverkeer in het noorden van het land zijn verholpen. Het winterse weer veroorzaakt wisselstoringen en andere overlast.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - ProRail bereidt zich voor op herstelwerkzaamheden aan het spoor na een week vol problemen door het winterse weer. Een terugkeer naar de standaard dienstregeling is volgens de spoorbeheerder "complex" en een datum voor een volledige terugkeer naar normaal is "onzeker".
15 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De treinproblemen in het noorden van het land duren voort, is te zien op de website van de NS. In Groningen rijden op meerdere trajecten tot zeker 15.15 uur geen of veel minder treinen.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het is nog onbekend of de Ferro Dome, een voormalige gasopslag in Rotterdam, gered kan worden. "Dit is een van de vele onduidelijkheden", zegt een woordvoerder van beheerder Havenbedrijf Rotterdam. Deze week bleek dat het dak is ingezakt door de sneeuw.
20 uur geleden