Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CNV: werkenden de dupe van Prinsjesdagplannen

CNV: werkenden de dupe van Prinsjesdagplannen

DEN HAAG (ANP) - Vrijwel alle werkenden gaan er volgend jaar op achteruit, waardoor zij de dupe worden van de Prinsjesdagplannen die het kabinet dinsdag presenteert. Dat stelt vakbond CNV in een reactie op de troonrede. De bond roept het kabinet daarom op de belasting op arbeid te verlagen.

"De meeste werkenden profiteren niet van de hogere huur- en zorgtoeslag en ook niet van een hoger kindgebonden budget", betoogt CNV-voorzitter Piet Fortuin. "Zij betalen wel fors meer reiskosten om op hun werk te komen. Werkenden betalen dus de prijs voor de kabinetsplannen."

Ook ziet CNV een hoger nettoloon als noodzakelijk om de koopkracht voor werkende Nederlanders "op peil te houden". "We blijven anders dweilen met de kraan open", meent Fortuin. "Het kabinet stopt het ene gat met het andere door nu toeslagen rond te pompen, zodat men alsnog de rekening kan betalen. Maar wie nu bruto 10 procent meer verdient, krijgt netto vaak minder dan 10 procent op de rekening gestort en levert toeslagen in. Onacceptabel. Werken moet weer lonen."

Meer uit Financieel

Suikerproducent Cosun rekent op kwart minder suikerbieten

DINTELOORD (ANP) - Suikerproducent Cosun houdt dit jaar rekening met ongeveer een kwart minder suikerbieten en daarmee ook minder suiker. De lagere opbrengst heeft te maken met de aanhoudende droogte waar boeren deze zomer mee te kampen hadden.

35 minuten geleden
Primark gaat in VK voor het eerst kleding thuisbezorgen

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Primark gaat voor het eerst zijn kleding, woonaccessoires en verzorgingsproducten aan huis bezorgen in het Verenigd Koninkrijk. Dat meldt AB Foods, de Britse eigenaar van de kledingketen. Primark heeft jarenlang gezegd dat het geen webshop nodig had.

1 uur geleden
Tunnelbedrijf Elon Musk na financieringsronde 23 miljard waard

BASTROP (ANP/BLOOMBERG) - Het tunnelbouwbedrijf van Elon Musk heeft 3 miljard dollar aan kapitaal opgehaald bij een financieringsronde en is nu 23 miljard dollar waard. Met de kapitaalinjectie gaat The Boring Company aan de slag in de Verenigde Arabische Emiraten, waar meer dan 150 kilometer aan tunnels worden gelegd.

1 uur geleden
AEX-index begint voorzichtig in afwachting van rentebesluit ECB

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met een klein verlies begonnen. Beleggers bleven voorzichtig na de zware koersverliezen een dag eerder. Die volgden op een sterke stijging van de olie- en gasprijzen door het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. De vrees dat de hogere energieprijzen de inflatie verder zullen aanjagen, nam daardoor toe.

2 uur geleden
Basic-Fit koopt voor 26 miljoen clubs in Duitsland en Oostenrijk

HOOFDDORP (ANP) - De Nederlandse fitnessketen Basic-Fit heeft 26 sportscholen in Duitsland en Oostenrijk gekocht voor in totaal 26 miljoen euro in contanten. Het bedrijf zet daarmee de uitbreiding van het aantal vestigingen voort.

3 uur geleden
Duitsland betaalt hoogste rente op obligaties sinds 2009

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland betaalt de hoogste rente op staatsobligaties met een looptijd van tien jaar sinds 2009. Dat komt doordat investeerders een hogere vergoeding, oftewel rente, eisen vanwege de hardnekkige inflatie en toegenomen politieke onzekerheid in het land.

3 uur geleden
ING: economie dreigt minder te groeien zonder extra investeringen

AMSTERDAM (ANP) - Het is niet vanzelfsprekend dat de economische groei in Nederland van de afgelopen jaren blijft doorzetten, waarschuwen economen van ING in een nieuw rapport. De arbeid, ruimte, infrastructuur en investeringen die nodig zijn om het groeimodel verder uit te bouwen, staan volgens hen onder druk.

3 uur geleden