Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CNV: werkende vaak niet voorbereid op veranderingen in baan

CNV: werkende vaak niet voorbereid op veranderingen in baan

UTRECHT (ANP) - Miljoenen werknemers zijn niet goed voorbereid op toekomstige ontwikkelingen op de arbeidsmarkt. Dat meldt vakbond CNV, na onderzoek onder 2200 leden. Het CNV pleit er daarom voor dat alle werkenden om de drie jaar een loopbaancheck krijgen. Dan kan iedereen inspelen op technologische en digitale ontwikkelingen.

Van de ondervraagden geeft 85 procent aan dat zijn of haar werk de afgelopen tien jaar is veranderd. Omgerekend zijn dat 7,6 miljoen werkenden, becijfert de vakbond. CNV-voorzitter Piet Fortuin: "Als je werk de afgelopen tien jaar is veranderd, is de kans groot dat ook de komende tien jaar je werk verandert. Toch verwacht 70 procent van de ondervraagden dat het werk dat ze nu doen, over tien jaar nog wel bestaat. Een kwart geeft aan niet goed op de hoogte te zijn van de veranderingen die er de komende vijf jaar in het bedrijf aankomen."

Een meerderheid van de ondervraagden (66 procent) volgt vooral opleidingen binnen het vakgebied. Iets meer dan een kwart zegt opleidingen te volgen buiten het vakgebied. Meer dan de helft heeft te weinig tijd om stil te staan bij de volgende stap in de loopbaan. Bij maar 6 procent betaalt de werkgever volledig de opleidingen buiten het vakgebied. Daar ligt dus een taak voor de werkgevers, vindt Fortuin.

"De arbeidsmarkt en de inhoud van ons werk verandert steeds sneller. Tal van factoren spelen hierin mee: technologie, digitalisering, globalisering en de energietransitie. Zowel werkgevers als werknemers moeten zich voorbereiden op deze transitie", stelt Fortuin. Bij een loopbaancheck neemt iedere werkende om de drie jaar zijn of haar loopbaan door met deskundigen: waar staan ze, wat kunnen ze, welke stappen gaan ze zetten. Een op de drie ondervraagden ziet zo'n check wel zitten, meldt de vakbond.

Meer uit Financieel

Verzekeraar ASR stijgt in hogere AEX

AMSTERDAM (ANP) - ASR is woensdag hoger geëindigd op de aandelenbeurs in Amsterdam. De verzekeraar heeft over de eerste helft van dit jaar een hogere operationele winst geboekt dan een jaar eerder, ook boven de verwachtingen van analisten. Daarnaast stegen ook de premie-inkomsten en sprak topman Jos Baeten van sterke resultaten. ASR steeg 1,8 procent.

19 minuten geleden
AVV kondigt acties vrachtpiloten KLM aan na verlopen ultimatum

LEIDSCHENDAM (ANP) - Vrachtpiloten bij KLM gaan actievoeren, heeft vakbond AVV woensdag aangekondigd. Volgens de bond is KLM niet tegemoetgekomen aan de eisen in een ultimatum dat dinsdag is afgelopen. AVV, die het gros van de vrachtpiloten vertegenwoordigt, wil beginnen met werkonderbrekingen van vier uur op Schiphol.

33 minuten geleden
Oud-Jumbo-topman Van Eerd in beroep tegen celstraf

AMSTERDAM (ANP) - Frits van Eerd gaat in hoger beroep tegen de celstraf die de rechtbank in Groningen hem heeft opgelegd in een witwaszaak. De rechter veroordeelde de voormalige topman van supermarktketen Jumbo eerder deze maand tot twee jaar cel voor witwassen, omkoping en valsheid in geschrifte.

1 uur geleden
Warenhuisketen Target zakt op terughoudend Wall Street

NEW YORK (ANP) - Warenhuisketen Target verloor woensdag kort na de opening van Wall Street 9,5 procent na de publicatie van een tegenvallend kwartaalrapport. Het bedrijf zag zijn omzet met bijna 2 procent dalen en kondigde ook het vertrek van topman Brian Cornell aan.

2 uur geleden
Trump eist aftreden Fed-bestuurder om verdenking hypotheekfraude

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump eist dat Fed-bestuurder Lisa Cook haar functie neerlegt. Dat schrijft hij op zijn socialemediaplatform Truth Social. Bill Pulte, het hoofd van de Amerikaanse Federal Housing Finance Agency (FHFA) en een trouwe bondgenoot van Trump, had eerder om een onderzoek naar Cook gevraagd. Volgens hem heeft de Fed-bestuurder mogelijk hypotheekfraude gepleegd.

2 uur geleden
Topman: Picnic weg uit Nederland als cao voor supers gaat gelden

HILVERSUM (ANP) - Boodschappenbezorger Picnic kan niet in Nederland blijven als het bedrijf toch aan de cao voor supermarkten moet voldoen. Dat zei topman Michiel Muller in het radioprogramma Sven op 1. De regering gaf Picnic eerder dispensatie, waardoor het bedrijf zich niet aan de cao voor supermarktpersoneel hoefde te houden. Bij het ministerie van Sociale Zaken ligt een nieuw verzoek van Picnic om dispensatie.

3 uur geleden
Hoofdeconoom ABN AMRO treedt tijdelijk terug om plek op lijst D66

AMSTERDAM (ANP) - De hoofdeconoom van ABN AMRO, Sandra Phlippen, treedt tijdelijk terug omdat ze lijstduwer wordt voor D66 bij de Tweede Kamerverkiezingen. Dit bevestigt ze na berichtgeving door het FD. Ze schrijft ook mee aan het verkiezingsprogramma.

3 uur geleden