CNV waarschuwt: straks geen plek in opvang voor 275.000 kinderen
UTRECHT (ANP) - Als de kinderopvang bijna gratis wordt en geen actie wordt ondernomen tegen personeelstekorten, zal over tien jaar voor ongeveer 275.000 kinderen geen plaats zijn op de opvang. Vakbond CNV stelt dat op basis van eigen berekeningen. Het grootste tekort aan plaatsen voorziet de vakbond bij de buitenschoolse opvang (bso): daar gaat het om zo'n 200.000 plekken in het jaar 2034. Kinderdagverblijven, waar jongere kinderen naartoe gaan, komen in dat jaar 75.000 plaatsen tekort volgens de analyse.
"Een plek op een kinderdagverblijf of BSO wordt een lot uit de loterij. Tienduizenden werkende ouders die afhankelijk zijn van de opvang, kunnen hierdoor minder of niet meer werken", waarschuwt CNV. De bond heeft er een brief over gestuurd naar de Tweede Kamer en gaat er donderdag ook over in gesprek met staatssecretaris Jurgen Nobel.
CNV zoekt de oplossing in het vergroten van de instroom van nieuwe medewerkers in de sector. "Zorg ervoor dat mensen die interesse hebben in een baan in de kinderopvang hun opleiding kunnen combineren met werken op een groep", vat een woordvoerster van de vakbond de boodschap samen.
Doordat de opvang in het nieuwe stelsel waar de overheid aan werkt veel goedkoper wordt gemaakt voor ouders, wordt een grotere vraag naar kinderopvang voorzien. CNV is niet tegen die stelselwijziging zelf, maar vindt dat het kabinet met de huidige plannen "de plank misslaat".
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - In de Maasstraat in de Amsterdamse Rivierenbuurt heeft in de nacht van zondag op maandag vanaf 02.45 uur een brand gewoed. De brand ontstond in een winkel op de begane grond, zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland. De brand sloeg daarna over naar de bovengelegen woning.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een motorrijder is om het leven gekomen bij een ernstig ongeval op snelweg A15 ter hoogte van Europoort, meldt de politie zondagavond. De weg is door het ongeluk in de richting van Rotterdam vanaf hectometerpaal 31,1 tijdelijk afgesloten voor onderzoek.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De tot acht jaar cel veroordeelde Vlaardingse pleegouders Johnny van den B. en Daisy W. hebben hun ouderlijk gezag over hun biologische kind verloren, evenals de voogdij over een ander kind dat bij hen woonde. Dat blijkt uit een pas gepubliceerde uitspraak in een civiele zaak van de rechtbank in Rotterdam waarover het AD berichtte.
7 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het is voorlopig klaar met het winterse weer. "Deze week staan zelfs de eerste echte lentedagen op het programma met woensdag zeer lokaal zelfs bijna 20 graden", schrijft Weeronline. Dinsdag verwacht het weerbureau de eerste "lenteachtige" taferelen.
15 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Tijdens de jaarlijkse herdenking van het bombardement op Nijmegen hebben actievoerders van XR Justice Now de toespraak van de Amerikaanse ambassadeur Joe Popolo verstoord. De politie heeft negen mensen opgepakt wegens verstoring van de openbare orde, aldus een woordvoerder.
15 uur geledenBOXTEL (ANP) - De verdachte die is opgepakt voor het neersteken van een vrouw in Boxtel (Noord-Brabant) is een 62-jarige vrouw uit dezelfde plaats. De politie meldt dat de bewoonster zondagochtend de voordeur van haar woning aan de Annastraat opende en toen werd neergestoken. Ze raakte ernstig gewond. De verdachte zit vast.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ruim zeshonderd mensen staan zondagmiddag op de Dam in Amsterdam om daar te herdenken dat Rusland deze week vier jaar geleden Oekraïne binnenviel. Aan een protestmars vanaf het Museumplein deden zo'n driehonderd tot vierhonderd mensen mee.
16 uur geleden