CNV waarschuwt: straks geen plek in opvang voor 275.000 kinderen
UTRECHT (ANP) - Als de kinderopvang bijna gratis wordt en geen actie wordt ondernomen tegen personeelstekorten, zal over tien jaar voor ongeveer 275.000 kinderen geen plaats zijn op de opvang. Vakbond CNV stelt dat op basis van eigen berekeningen. Het grootste tekort aan plaatsen voorziet de vakbond bij de buitenschoolse opvang (bso): daar gaat het om zo'n 200.000 plekken in het jaar 2034. Kinderdagverblijven, waar jongere kinderen naartoe gaan, komen in dat jaar 75.000 plaatsen tekort volgens de analyse.
"Een plek op een kinderdagverblijf of BSO wordt een lot uit de loterij. Tienduizenden werkende ouders die afhankelijk zijn van de opvang, kunnen hierdoor minder of niet meer werken", waarschuwt CNV. De bond heeft er een brief over gestuurd naar de Tweede Kamer en gaat er donderdag ook over in gesprek met staatssecretaris Jurgen Nobel.
CNV zoekt de oplossing in het vergroten van de instroom van nieuwe medewerkers in de sector. "Zorg ervoor dat mensen die interesse hebben in een baan in de kinderopvang hun opleiding kunnen combineren met werken op een groep", vat een woordvoerster van de vakbond de boodschap samen.
Doordat de opvang in het nieuwe stelsel waar de overheid aan werkt veel goedkoper wordt gemaakt voor ouders, wordt een grotere vraag naar kinderopvang voorzien. CNV is niet tegen die stelselwijziging zelf, maar vindt dat het kabinet met de huidige plannen "de plank misslaat".
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet een aantal dingen beter uitleggen in het wetsvoorstel voor het verhogen van het eigen risico. De Raad van State vindt het een goed wetsvoorstel en schrijft in het advies ook te begrijpen waarom het gebeurt, maar er is nog onduidelijkheid over hoe financiƫle ondersteuning wordt geregeld voor mensen die dat nodig hebben.
7 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken (BuZa) bekijkt de mogelijkheden om "enkele personen" medisch te evacueren van het cruiseschip MV Hondius. Dat meldt een woordvoerder.
39 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In de KB nationale bibliotheek in Den Haag is "een bijzondere vondst van verzetsmateriaal uit de Tweede Wereldoorlog" gedaan, meldt de organisatie in een persbericht. Het gaat onder meer om vervalste persoonsbewijzen en ontheffingen, foto's van gebombardeerde steden en voedselkaarten voor concentratiekampen.
52 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse krijgsmacht waarschuwt de Amerikaanse marine aan te zullen vallen als deze de Straat van Hormuz binnenvaart, schrijven Iraanse staatsmedia. De Verenigde Staten kondigden zondagavond aan vanaf maandag schepen door de belangrijke zeestraat te begeleiden. Iran benadrukt dat veilige doorgang moet worden gecoƶrdineerd met het land.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - ProRail verwacht dat het treinverkeer tussen Utrecht en Den Haag rond 09.00 uur weer wordt vrijgegeven. De seinstoring bij Moordrecht, waardoor er geen treinen konden rijden, is verholpen. Er was daar een kabel kapot gegaan.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema heeft de bekladding van het Nationaal Monument op de Dam een "ongelooflijk laffe daad" genoemd op haar socialemediakanalen. Halsema spreekt van "vernielzucht en opzettelijke beschadiging van ons nationale monument".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kabinet en Kamerleden reageren boos op de bekladding van het Nationaal Monument op de Dam in Amsterdam op de dag dat Nederland de doden van de Tweede Wereldoorlog en andere oorlogen herdenkt.
2 uur geleden