CNV waarschuwt: straks geen plek in opvang voor 275.000 kinderen
UTRECHT (ANP) - Als de kinderopvang bijna gratis wordt en geen actie wordt ondernomen tegen personeelstekorten, zal over tien jaar voor ongeveer 275.000 kinderen geen plaats zijn op de opvang. Vakbond CNV stelt dat op basis van eigen berekeningen. Het grootste tekort aan plaatsen voorziet de vakbond bij de buitenschoolse opvang (bso): daar gaat het om zo'n 200.000 plekken in het jaar 2034. Kinderdagverblijven, waar jongere kinderen naartoe gaan, komen in dat jaar 75.000 plaatsen tekort volgens de analyse.
"Een plek op een kinderdagverblijf of BSO wordt een lot uit de loterij. Tienduizenden werkende ouders die afhankelijk zijn van de opvang, kunnen hierdoor minder of niet meer werken", waarschuwt CNV. De bond heeft er een brief over gestuurd naar de Tweede Kamer en gaat er donderdag ook over in gesprek met staatssecretaris Jurgen Nobel.
CNV zoekt de oplossing in het vergroten van de instroom van nieuwe medewerkers in de sector. "Zorg ervoor dat mensen die interesse hebben in een baan in de kinderopvang hun opleiding kunnen combineren met werken op een groep", vat een woordvoerster van de vakbond de boodschap samen.
Doordat de opvang in het nieuwe stelsel waar de overheid aan werkt veel goedkoper wordt gemaakt voor ouders, wordt een grotere vraag naar kinderopvang voorzien. CNV is niet tegen die stelselwijziging zelf, maar vindt dat het kabinet met de huidige plannen "de plank misslaat".
Meer uit Binnenland
BARENDRECHT (ANP) - Demonstranten van de groep Geef Tegengas hebben zaterdag opnieuw een spoorlijn in het havengebied van Rotterdam geblokkeerd. Het is de achtste dag op rij dat dit gebeurt. Goederentreinen kunnen daardoor niet van en naar de haven rijden.
14 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.
3 uur geledenPURMEREND (ANP) - De politie is vrijdagavond op een kermis in Purmerend aangevallen door tientallen jongeren. Dat gebeurde nadat agenten een grote vechtpartij tussen meerdere jonge mensen hadden gestopt. Een deel van de groep keerde zich tegen de politie en bekogelde die met vuurwerk en stenen.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Radio- en televisiepresentator Bas Westerweel is onverwacht overleden op 62-jarige leeftijd. Dat bevestigt zijn familie aan het ANP na berichtgeving van RTL Boulevard. Westerweel overleed in de nacht van donderdag op vrijdag in zijn slaap.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.
6 uur geledenHELMOND (ANP) - In Helmond is in de nacht van vrijdag op zaterdag een overleden vrouw van 45 jaar gevonden in haar huis, meldt de politie. Een 33-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is in dezelfde woning aangehouden. De politie gaat uit van een misdrijf.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Universiteit Leiden geeft twee eeuwenoude ringen met beschreven koperen platen terug aan India. De Indiase premier Narendra Modi krijgt de 'Chola-platen' deze zaterdag ook te zien bij zijn bezoek aan Den Haag, meldt de universiteit.
7 uur geleden