CNV waarschuwt: straks geen plek in opvang voor 275.000 kinderen
UTRECHT (ANP) - Als de kinderopvang bijna gratis wordt en geen actie wordt ondernomen tegen personeelstekorten, zal over tien jaar voor ongeveer 275.000 kinderen geen plaats zijn op de opvang. Vakbond CNV stelt dat op basis van eigen berekeningen. Het grootste tekort aan plaatsen voorziet de vakbond bij de buitenschoolse opvang (bso): daar gaat het om zo'n 200.000 plekken in het jaar 2034. Kinderdagverblijven, waar jongere kinderen naartoe gaan, komen in dat jaar 75.000 plaatsen tekort volgens de analyse.
"Een plek op een kinderdagverblijf of BSO wordt een lot uit de loterij. Tienduizenden werkende ouders die afhankelijk zijn van de opvang, kunnen hierdoor minder of niet meer werken", waarschuwt CNV. De bond heeft er een brief over gestuurd naar de Tweede Kamer en gaat er donderdag ook over in gesprek met staatssecretaris Jurgen Nobel.
CNV zoekt de oplossing in het vergroten van de instroom van nieuwe medewerkers in de sector. "Zorg ervoor dat mensen die interesse hebben in een baan in de kinderopvang hun opleiding kunnen combineren met werken op een groep", vat een woordvoerster van de vakbond de boodschap samen.
Doordat de opvang in het nieuwe stelsel waar de overheid aan werkt veel goedkoper wordt gemaakt voor ouders, wordt een grotere vraag naar kinderopvang voorzien. CNV is niet tegen die stelselwijziging zelf, maar vindt dat het kabinet met de huidige plannen "de plank misslaat".
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De antimonarchistische groep Republiek mag geen grote opblaasbare dino langs de looproute van het koninklijk huis neerzetten in Dokkum tijdens Koningsdag. Dat heeft de rechter bepaald nadat de groep een kort geding had aangespannen tegen de gemeente Noardeast-Fryslân.
3 uur geledenRHOON (ANP) - In het Zuid-Hollandse dorp Rhoon is op zondagmorgen een parachutist overleden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van regionale omroep Rijnmond. De persoon werd gevonden aan de Essendijk. Dat is een landingslocatie voor parachutisten in de regio Rotterdam.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten noemt de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner in Washington een "schokkende gebeurtenis". De Amerikaanse president Donald Trump en leden van zijn regering bleven ongedeerd.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In steeds meer gebieden geldt een verhoogd risico op een natuurbrand. De brandweer heeft inmiddels voor vijftien regio's fase 2 afgeroepen. Dat is het hoogste waarschuwingsniveau. Dat staat op de site van de brandweer.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Zes activisten die zaterdag met auto's een opstopping op een deel van de A12 veroorzaakten zodat de weg geblokkeerd kon worden, zitten nog vast. Ze worden zondag verhoord door de politie. Een woordvoerder zegt dat het wel de verwachting is dat ze later zondag weer naar huis kunnen.
7 uur geledenHOUTEN (ANP) - Na zonsondergang zondag koelt het flink af, en tijdens koningsnacht blijft het droog. Maandag, Koningsdag, begint zonnig en fris, met in de middag grote temperatuurverschillen door het land. Later op de dag komt er meer bewolking, met af en toe een bui, verwacht Weeronline.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft de beloning verhoogd voor informatie die leidt naar de dader van de moord op Mariska Klompenhouwer, de dag voor Koninginnedag, in 2001 in Rotterdam. Het bedrag voor de gouden tip is meer dan verdubbeld, van 11.000 naar 25.000 euro. Daarnaast vraagt de politie rond Koningsnacht extra aandacht voor de moord en zendt Opsporing Verzocht maandag nooit eerder vertoonde bewakingsbeelden uit.
9 uur geleden