CNV vreest voor einde Nedcar na afhaken mogelijke opdrachtgever
BORN (ANP) - Vakbond CNV vreest voor een definitief einde van de Limburgse autofabriek VDL Nedcar. Volgens de bond is er namelijk opnieuw een mogelijke opdrachtgever voor het bouwen van elektrische auto's afgehaakt.
De fabriek in Born maakt de laatste jaren Mini's voor autofabrikant BMW, maar die heeft dit contract per maart opgezegd. VDL heeft al duizenden medewerkers ontslag aangezegd en er is nog altijd geen nieuwe opdrachtgever gevonden.
Vakbondsbestuurder Ed Leunissen zegt dat de hoop de laatste tijd nog was gevestigd op een mogelijke klus van een investeringsmaatschappij uit Abu Dhabi voor het bouwen van hele dure auto's. Maar dat gaat dus niet door, laat hij weten.
Geen verrassing
Echt als een verrassing komt het nieuws niet bij de bond. "Het duurde al veel te lang voordat er eindelijk duidelijkheid kwam. De 435 mensen die daarvoor nog in een soort stand-bystand stonden hebben vandaag het nieuws te horen gekregen."
Leunissen legt uit dat wat overblijft in Born het zogeheten Mobiliteits Innovatiecentrum (MIC) is. Daar wordt vooral veel onderzoekswerk gedaan. Bij dit onderdeel werken enkele tientallen mensen, aldus de CNV'er.
Andere activiteiten
Daarnaast verplaatst industrieconcern VDL, de eigenaar van de autofabriek, volgens de bond andere activiteiten naar Born. "Maar hele auto's rollen er zeer waarschijnlijk niet meer van de band."
VDL Nedcar wil het afhaken van de investeerder uit het Midden-Oosten niet bevestigen. "Wij gaan nooit in op trajecten over individuele voertuigprojecten", zegt een woordvoerder.
"Wij zijn, zoals bekend, in gesprek met partijen waarmee we een brug willen slaan naar bredere activiteiten om Born te ontwikkelen tot een brede partner in duurzame mobiliteit. Daarover proberen we in de komende periode meer duidelijkheid te kunnen geven."
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/RTR) - OnlyFans is in gesprek met een investeringsmaatschappij over de verkoop van een meerderheidsbelang. Dit melden ingewijden aan verschillende media, waaronder The Wall Street Journal (WSJ) en persbureau Reuters. Daarbij wordt het Britse videoplatform, dat vooral bekendstaat om pornografische inhoud, gewaardeerd op zo'n 5,5 miljard dollar (ongeveer 4,6 miljard euro), inclusief schulden.
13 minuten geledenSANTA CLARA (ANP/RTR) - De megadeal die het Amerikaanse chipbedrijf Nvidia en het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT, OpenAI, in september hadden gesloten is vastgelopen. Dit zeggen ingewijden tegen zakenkrant The Wall Street Journal (WSJ). Sommige mensen binnen het chipbedrijf zouden twijfelen over het plan om tot 100 miljard dollar te investeren in OpenAI.
2 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - De bedrijvigheid in de omvangrijke Chinese industrie is in januari weer gekrompen, na een lichte groei in december. De industrie heeft in de eerste maand van het jaar last gehad van een zwakke binnenlandse vraag.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met rode cijfers de handelsweek uitgegaan. Apple stond in de belangstelling na publicatie van cijfers. Daarnaast maakte president Donald Trump bekend dat hij Kevin Warsh voordraagt als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank. Warsh zou dan opvolger worden van Jerome Powell bij de Federal Reserve.
15 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM zegt in het regeerakkoord van D66, CDA en VVD "erkenning" te zien voor het belang van de luchtvaart en de hubfunctie van Schiphol voor de Nederlandse economie.
16 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van goud en zilver gingen vrijdag hard omlaag, waarmee even een einde kwam aan de enorme opmars sinds begin vorig jaar. De prijs van een troy ounce goud (31,1 gram) zakte in New York met 10 procent en een troy ounce zilver werd 30 procent goedkoper.
17 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het aantal werklozen in Duitsland is boven de 3 miljoen uitgekomen. Van de beroepsbevolking heeft 6,6 procent geen werk, de hoogste stand in twaalf jaar.
19 uur geleden