CNV vreest voor einde Nedcar na afhaken mogelijke opdrachtgever
BORN (ANP) - Vakbond CNV vreest voor een definitief einde van de Limburgse autofabriek VDL Nedcar. Volgens de bond is er namelijk opnieuw een mogelijke opdrachtgever voor het bouwen van elektrische auto's afgehaakt.
De fabriek in Born maakt de laatste jaren Mini's voor autofabrikant BMW, maar die heeft dit contract per maart opgezegd. VDL heeft al duizenden medewerkers ontslag aangezegd en er is nog altijd geen nieuwe opdrachtgever gevonden.
Vakbondsbestuurder Ed Leunissen zegt dat de hoop de laatste tijd nog was gevestigd op een mogelijke klus van een investeringsmaatschappij uit Abu Dhabi voor het bouwen van hele dure auto's. Maar dat gaat dus niet door, laat hij weten.
Geen verrassing
Echt als een verrassing komt het nieuws niet bij de bond. "Het duurde al veel te lang voordat er eindelijk duidelijkheid kwam. De 435 mensen die daarvoor nog in een soort stand-bystand stonden hebben vandaag het nieuws te horen gekregen."
Leunissen legt uit dat wat overblijft in Born het zogeheten Mobiliteits Innovatiecentrum (MIC) is. Daar wordt vooral veel onderzoekswerk gedaan. Bij dit onderdeel werken enkele tientallen mensen, aldus de CNV'er.
Andere activiteiten
Daarnaast verplaatst industrieconcern VDL, de eigenaar van de autofabriek, volgens de bond andere activiteiten naar Born. "Maar hele auto's rollen er zeer waarschijnlijk niet meer van de band."
VDL Nedcar wil het afhaken van de investeerder uit het Midden-Oosten niet bevestigen. "Wij gaan nooit in op trajecten over individuele voertuigprojecten", zegt een woordvoerder.
"Wij zijn, zoals bekend, in gesprek met partijen waarmee we een brug willen slaan naar bredere activiteiten om Born te ontwikkelen tot een brede partner in duurzame mobiliteit. Daarover proberen we in de komende periode meer duidelijkheid te kunnen geven."
Meer uit Financieel
OSLO (ANP/AFP) - Noorwegen stelt de verstrekking van vergunningen voor de winning van grondstoffen op de zeebodem met minstens vier jaar uit. De regering sloot daarover een deal met kleinere partijen in het parlement als onderdeel van een begrotingsakkoord. Vorig jaar was Noorwegen nog het eerste Europese land dat zeegebieden had aangewezen voor de winning van grondstoffen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement en de EU-lidstaten hebben in de nacht van dinsdag op woensdag een voorlopig akkoord gesloten over de importstop van Russisch vloeibaar gas (lng) voor 1 januari 2027. Dat voorstel had de Europese Commissie gedaan in september. De import van Russisch gas via pijpleidingen wordt per 30 september 2027 verboden, zo is besloten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De beursgraadmeters in Amsterdam zijn woensdag hoger geopend, in navolging van de koerswinsten op Wall Street dinsdag. De beurshandel daar kreeg een opsteker van een herstel van de bitcoin. Afgelopen weken ging de toonaangevende cryptomunt hard omlaag, wat voor grote onrust zorgde bij beleggers.
2 uur geledenEDE (ANP) - Heijmans heeft opdracht gekregen van netbeheerder TenneT om de komende vijf jaar belangrijke onderdelen te produceren voor hoogspanningsstations in een nieuwe fabriek in Ede. Het contract voor de levering van de zogeheten hoogspanningsvelden heeft een waarde van bijna 80 miljoen euro, maakten het bouw- en infrabedrijf en TenneT woensdag bekend.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic gaat mogelijk volgend jaar naar de aandelenbeurs, meldt Financial Times op basis van bronnen. Volgens de zakenkrant heeft Anthropic advocatenkantoor Wilson Sonsini ingehuurd om voorbereidingen te treffen voor een eventuele beursgang die begin volgend jaar al kan plaatsvinden.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse economie blijft de komende jaren groeien, verwachten economen van Rabobank. Zij voorzien voor dit jaar een groei van 1,7 procent ten opzichte van 2024. Voor volgend jaar en 2027 voorspelt de bank een verdere groei van 1,3 procent per jaar.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor het eerst in jaren zijn mensen terughoudender geworden om binnen vijf jaar over te stappen naar elektrisch rijden. Volgens een onderzoek van de ANWB komt dit onder meer door het verminderen van de stimuleringsmaatregelen door de overheid. Zo is de aankoopsubsidie voor elektrische auto's geschrapt en moet er sinds dit jaar ook motorrijtuigenbelasting voor deze voertuigen worden betaald.
5 uur geleden