Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CNV vreest voor einde Nedcar na afhaken mogelijke opdrachtgever

CNV vreest voor einde Nedcar na afhaken mogelijke opdrachtgever

BORN (ANP) - Vakbond CNV vreest voor een definitief einde van de Limburgse autofabriek VDL Nedcar. Volgens de bond is er namelijk opnieuw een mogelijke opdrachtgever voor het bouwen van elektrische auto's afgehaakt.

De fabriek in Born maakt de laatste jaren Mini's voor autofabrikant BMW, maar die heeft dit contract per maart opgezegd. VDL heeft al duizenden medewerkers ontslag aangezegd en er is nog altijd geen nieuwe opdrachtgever gevonden.

Vakbondsbestuurder Ed Leunissen zegt dat de hoop de laatste tijd nog was gevestigd op een mogelijke klus van een investeringsmaatschappij uit Abu Dhabi voor het bouwen van hele dure auto's. Maar dat gaat dus niet door, laat hij weten.

Geen verrassing

Echt als een verrassing komt het nieuws niet bij de bond. "Het duurde al veel te lang voordat er eindelijk duidelijkheid kwam. De 435 mensen die daarvoor nog in een soort stand-bystand stonden hebben vandaag het nieuws te horen gekregen."

Leunissen legt uit dat wat overblijft in Born het zogeheten Mobiliteits Innovatiecentrum (MIC) is. Daar wordt vooral veel onderzoekswerk gedaan. Bij dit onderdeel werken enkele tientallen mensen, aldus de CNV'er.

Andere activiteiten

Daarnaast verplaatst industrieconcern VDL, de eigenaar van de autofabriek, volgens de bond andere activiteiten naar Born. "Maar hele auto's rollen er zeer waarschijnlijk niet meer van de band."

VDL Nedcar wil het afhaken van de investeerder uit het Midden-Oosten niet bevestigen. "Wij gaan nooit in op trajecten over individuele voertuigprojecten", zegt een woordvoerder.

"Wij zijn, zoals bekend, in gesprek met partijen waarmee we een brug willen slaan naar bredere activiteiten om Born te ontwikkelen tot een brede partner in duurzame mobiliteit. Daarover proberen we in de komende periode meer duidelijkheid te kunnen geven."

Meer uit Financieel

Nederlandse CO2-uitstoot gestegen door toename in energiesector

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse uitstoot van CO2 is in 2025 met 2,3 procent gestegen tot 72 megaton. Dat meldt de Nederlandse Emissieautoriteit (NEa) in zijn jaarverslag. Volgens de NEa kwam die stijging vooral doordat de energiesector meer uitstootte omdat meer elektriciteit werd geproduceerd voor export naar het buitenland.

55 minuten geleden
FT: Zweden beschuldigt Rusland van manipuleren cijfers economie

STOCKHOLM (ANP) - Rusland manipuleert systematisch economische gegevens om de westerse bondgenoten van Oekraïne te misleiden. Zo willen de Russen hen laten geloven dat hun economie de druk van oorlogsuitgaven en westerse sancties kan doorstaan. Dat heeft Thomas Nilsson, het hoofd van de Zweedse Militaire Inlichtingen- en Veiligheidsdienst, gezegd in een interview met de Financial Times.

57 minuten geleden
Kifid krijgt fors meer klachten over financiële dienstverleners

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse consumenten hebben fors meer klachten ingediend over verzekeraars, banken en andere financiële dienstverleners bij klachteninstituut Kifid. Het instituut ontving vorig jaar in totaal 7832 klachten, ruim 1800 meer dan in 2024.

59 minuten geleden
AEX-index zakt na nieuwe sluiting Straat van Hormuz door Iran

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag lager geopend door de oplopende spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Vrijdag gingen de beurzen nog omhoog door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig zou heropenen voor de commerciële scheepvaart. Zaterdag sloot Teheran de voor het olietransport belangrijke zeestraat echter weer af door de aanhoudende blokkade van de Iraanse havens door de Amerikaanse marine. Olie en gas werden daardoor weer duurder na de forse prijsdalingen op vrijdag.

1 uur geleden
Fiscus en Dienst Toeslagen: geld per 1 mei naar rekening Rabobank

DEN HAAG (ANP) - Consumenten en bedrijven moeten geld dat ze betalen aan de Belastingdienst en de Dienst Toeslagen vanaf 1 mei overmaken naar een ander rekeningnummer. Ook mensen die belasting of te veel ontvangen toeslagen terugkrijgen van deze diensten, krijgen dat vanaf volgende maand via een rekeningnummer van Rabobank. Hiervoor waarschuwen de Belastingdienst en de Dienst Toeslagen.

2 uur geleden
Werkgevers: reiskostenvergoeding kan niet overal zomaar omhoog

DEN HAAG (ANP) - Werkgevers gaan waarschijnlijk niet allemaal hun reiskostenvergoedingen voor personeel verhogen als het kabinet de onbelaste kilometervergoeding opschroeft van 23 naar 25 cent. En als ze dat wel doen kan dat bij bedrijven ook ten koste gaan van de loonruimte, waarschuwt werkgeversvereniging AWVN maandag na onderzoek onder bijna vierhonderd over het algemeen grotere bedrijven.

3 uur geleden
Bondskanselier Merz gaat crisisoverleg over brandstof houden

HANNOVER (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz gaat crisisoverleg houden over de zekerheid van brandstofleveringen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft Merz gezegd bij de opening van de grote industriële handelsbeurs Hannover Messe. Volgens Merz zal die bijeenkomst van de nationale veiligheidsraad in Berlijn zeer snel plaatsvinden.

3 uur geleden