CNV vreest voor einde Nedcar na afhaken mogelijke opdrachtgever
BORN (ANP) - Vakbond CNV vreest voor een definitief einde van de Limburgse autofabriek VDL Nedcar. Volgens de bond is er namelijk opnieuw een mogelijke opdrachtgever voor het bouwen van elektrische auto's afgehaakt.
De fabriek in Born maakt de laatste jaren Mini's voor autofabrikant BMW, maar die heeft dit contract per maart opgezegd. VDL heeft al duizenden medewerkers ontslag aangezegd en er is nog altijd geen nieuwe opdrachtgever gevonden.
Vakbondsbestuurder Ed Leunissen zegt dat de hoop de laatste tijd nog was gevestigd op een mogelijke klus van een investeringsmaatschappij uit Abu Dhabi voor het bouwen van hele dure auto's. Maar dat gaat dus niet door, laat hij weten.
Geen verrassing
Echt als een verrassing komt het nieuws niet bij de bond. "Het duurde al veel te lang voordat er eindelijk duidelijkheid kwam. De 435 mensen die daarvoor nog in een soort stand-bystand stonden hebben vandaag het nieuws te horen gekregen."
Leunissen legt uit dat wat overblijft in Born het zogeheten Mobiliteits Innovatiecentrum (MIC) is. Daar wordt vooral veel onderzoekswerk gedaan. Bij dit onderdeel werken enkele tientallen mensen, aldus de CNV'er.
Andere activiteiten
Daarnaast verplaatst industrieconcern VDL, de eigenaar van de autofabriek, volgens de bond andere activiteiten naar Born. "Maar hele auto's rollen er zeer waarschijnlijk niet meer van de band."
VDL Nedcar wil het afhaken van de investeerder uit het Midden-Oosten niet bevestigen. "Wij gaan nooit in op trajecten over individuele voertuigprojecten", zegt een woordvoerder.
"Wij zijn, zoals bekend, in gesprek met partijen waarmee we een brug willen slaan naar bredere activiteiten om Born te ontwikkelen tot een brede partner in duurzame mobiliteit. Daarover proberen we in de komende periode meer duidelijkheid te kunnen geven."
Meer uit Financieel
NIJMEGEN (ANP) - De door de rechter aangestelde beheerders van de Nijmeegse chipfabrikant Nexperia zijn uitgenodigd in Beijing voor een gesprek met het Chinese moederbedrijf Wingtech. Dat meldt een bron aan persbureau Reuters.
1 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Nederlanders hebben tot en met oktober van dit jaar 5 procent minder vakanties naar de Verenigde Staten geboekt, meldt reisbranchevereniging ANVR. In september en oktober is echter een omslag te zien, de boekingen liggen in deze maanden juist "substantieel hoger" dan vorig jaar.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Meer bedrijven in Europa kunnen volgend jaar een gang naar de aandelenbeurs maken na de daling van het aantal Europese beursgangen dit jaar. Dat verwacht advies- en accountancybureau EY. Mede door de verminderde handelsspanningen zouden bedrijven meer vertrouwen hebben om de sprong naar de aandelenmarkt te wagen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil dat elektriciteitsnetwerken van lidstaten beter op elkaar aansluiten. Vergunningen voor elektriciteitsprojecten moeten makkelijker worden verleend, staat in een plan van de Europese Commissie. Daarmee hoopt de Commissie op meer ruimte op elektriciteitsnetwerken en lagere energieprijzen.
1 uur geledenHANNOVER (ANP) - Reisconcern TUI heeft het afgelopen boekjaar dankzij een groei van het aantal vakantiegangers meer winst gemaakt. Ook verwelkomde het Duitse bedrijf meer gasten in de hotels en op de cruises van de eigen merken, wat door hogere prijzen ook meer geld opleverde. TUI verwacht dat de groei de komende maanden aanhoudt, ook de eerste voortekenen voor komende zomer zijn positief.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Het Amerikaanse techbedrijf Amazon wil zijn investeringen in India bijna verdubbelen, in een wedloop tussen bedrijven om marktaandeel en technologische voorsprong op het gebied van AI. Het internetbedrijf, actief in onlineverkoop, cloudcomputing en digitale diensten, investeert tot 2030 meer dan 35 miljard dollar in zijn activiteiten in India.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse effectenbeurs liet woensdag bij de opening geen grote koersuitslagen zien, met uitzondering van Aegon. De verzekeraar werd ruim 8 procent lager gezet nadat bekend was geworden dat het hoofdkantoor en de juridische zetel worden verplaatst naar de Verenigde Staten.
4 uur geleden