Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CNV Vakmensen: meer mensen zoeken ander werk door hoge reiskosten

CNV Vakmensen: meer mensen zoeken ander werk door hoge reiskosten

UTRECHT (ANP) - De hoge brandstofprijzen, in combinatie met een "volstrekt ontoereikende reiskostenvergoeding", zorgen voor problemen bij grote groepen werknemers. Dat meldt CNV Vakmensen, die daar afgelopen weken honderden signalen over heeft gekregen van leden. Een groeiende groep werknemers overweegt volgens de vakbond ook om minder te gaan werken of wil op zoek naar een andere baan, dichter bij huis, vanwege de hoge reiskosten.

"Mensen komen echt niet meer uit met de reiskostenvergoeding, als die er al is", zegt Jan Kampherbeek, onderhandelaar van CNV Vakmensen voor de schoonmaakbranche. De vakbond wil hier meer aandacht voor van werkgevers en is inmiddels met meerdere werkgevers in gesprek over een betere reiskostenvergoeding.

De bond maakt zich vooral zorgen over honderdduizenden werknemers die niet thuis kunnen werken en noodgedwongen veel woon-werkkilometers maken. In een aantal sectoren heeft de bond de stemming gepeild, zoals de schoonmaak, beveiliging, retail, recreatie, kappers, horeca en touringcarbranche.

Reiskostenvergoeding

Uit de honderden reacties kwam naar voren dat voor 96 procent de reiskostenvergoeding, áls ze die al krijgen, op dit moment volstrekt ontoereikend is. Meerdere werknemers hebben het probleem zelf bij hun werkgever aangekaart, maar vrijwel iedereen heeft volgens de bond meteen nul op het rekest gekregen.

Vooral in de schoonmaak, beveiliging en touringcarbranche overweegt een deel van de werknemers minder dagen te gaan werken of wil die op zoek naar ander werk. Dat geeft volgens Erik Honkoop, onderhandelaar van CNV Vakmensen voor de beveiligingsbranche, wel aan hoe serieus de brandstofprijs en de reiskostenvergoeding meewegen bij de keuze voor een baan.

Hoewel de accijnsverlaging op brandstof per 1 april zeer welkom is, is daarmee het probleem volgens de vakbond niet opgelost. Ook de fiscale vrijstelling moet zo snel mogelijk omhoog van 19 naar 23 cent per kilometer en zodra die verhoging een feit is, moeten werkgevers die zo snel mogelijk maximaal benutten.

Meer uit Financieel

Lichte stijging adviesprijzen benzine en diesel aan de pomp

EINDHOVEN (ANP) - De landelijke adviesprijzen voor benzine en diesel aan de Nederlandse pomp zijn dinsdag licht gestegen en blijven daarmee op recordniveaus. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers is de gemiddelde adviesprijs voor Euro95 nu 2,585 euro per liter en die voor diesel is gemiddeld 2,706 euro per liter.

2 minuten geleden
Inflatie stijgt naar 2,7 procent door hogere energieprijzen

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in maart 2,7 procent duurder geworden dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. De inflatie is daarmee gestegen ten opzichte van de 2,4 procent in februari.

34 minuten geleden
ProVeg wil dat Tweede Kamer wet aanpast voor plantaardig gehakt

DEN HAAG (ANP) - ProVeg, een non-profitorganisatie die zich inzet voor meer plantaardige voeding en een duurzamer voedselsysteem, roept Tweede Kamerleden op wettelijk te regelen dat vleesvervangers ook gehakt mogen heten. Volgens de zogenoemde gehaktwet mogen plantaardige alternatieven geen 'gehakt' heten. De organisatie, die dinsdag een petitie over het aanpassen van de wet aanbiedt aan de Tweede Kamer, hoopt dat Kamerleden voorstellen indienen om dit wel mogelijk te maken.

1 uur geleden
Nederlandse onlinebestedingen licht gedaald naar 35,7 miljard

EDE (ANP) - Nederlanders hebben vorig jaar iets minder geld uitgegeven aan onlineaankopen. Dat bedrag zakte met 1 procent tot in totaal 35,7 miljard euro in vergelijking met een jaar eerder. Dat meldt Thuiswinkel.org in zijn jaarlijkse onderzoek naar de onlinebestedingen dat is uitgevoerd door marktonderzoeker NielsenIQ.

2 uur geleden
Wall Street sluit gemengd na nieuwe dreigementen Trump aan Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag gemengd gesloten, nadat kort na aanvang van de handel op Wall Street plussen op de borden stonden. De aandacht bleef uitgaan naar de oorlog in het Midden-Oosten, die de vijfde week is ingegaan. Beleggers verwerkten nieuwe dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump aan Iran.

8 uur geleden
Frans AI-bedrijf Mistral haalt 830 miljoen op voor datacenter

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse start-up voor kunstmatige intelligentie Mistral heeft 830 miljoen dollar (725 miljoen euro) aan schuldfinanciering opgehaald voor een nieuw datacenterproject net buiten Parijs. Het AI-bedrijf wil een Europees alternatief ontwikkelen voor Amerikaanse AI-bedrijven, zoals de eigenaar van ChatGPT, OpenAI.

12 uur geleden
Minister: rol voor Nederlandse bedrijven in wederopbouw Oekraïne

BREDA (ANP) - Nederlandse bedrijven kunnen helpen om Oekraïne weer op te bouwen. Dat zei minister van Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking Sjoerd Sjoerdsma op het bedrijvenforum voor Nederlandse en Oekraïense bedrijven voorafgaand aan de Lviv-conferentie.

12 uur geleden