Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CNV: uitstel van betaling Blokker komt hard aan bij werknemers

CNV: uitstel van betaling Blokker komt hard aan bij werknemers

UTRECHT (ANP) - Bij de ongeveer 3500 medewerkers van Blokker komt het hard aan dat de winkelketen uitstel van betaling heeft aangevraagd. Dit zegt vakbond CNV nadat Blokker maandagochtend het personeel op de hoogte had gebracht van de financiële situatie bij de keten.

"Zij wisten natuurlijk ook dat Blokker het al lange tijd moeilijk heeft. Maar ondanks dat zij zich keihard hebben ingezet, en dat nog steeds doen, was dat niet voldoende om deze acute geldproblemen te voorkomen. En dat komt keihard aan", zegt CNV-bestuurder Jacqueline Twerda.

Uitstel van betaling mondt vaak uit in een faillissement. Twerda benadrukt dat Blokker op dit moment niet bankroet is. "Maar 3500 mensen verkeren nu wel in grote onzekerheid", voegt ze daaraan toe. De winkels blijven nog wel open, de webshop is inmiddels dicht.

Onzeker

Onder medewerkers heerst veel onrust, stelt ze. Blokker kampte de afgelopen jaren met miljoenenverliezen en de keten zei maandag dat er sprake is van "acute geldnood". De eigenaar van Blokker, Mirage Retail Group, kondigde een week geleden aan zijn speelgoedketen Intertoys te verkopen aan een Belgische branchegenoot om zelf financieel gezond te worden. Het leek er toen even op dat de situatie onder controle was, aldus Twerda. "Waarschijnlijk gebeurde dat net te laat. Wellicht hoopt Blokker door uitstel van betaling aan te vragen meer tijd te winnen om de meubelen alsnog te redden. Of dat soelaas gaat bieden is nog de vraag."

Als Blokker daadwerkelijk failliet gaat, hoopt ze dat de keten het personeel zo snel mogelijk laat gaan en dat de vakbond erbij betrokken wordt. "Dan kunnen we ze ook zo snel mogelijk informeren over hun situatie en mogelijkheden, nog voordat een eventuele curator ze aanzegt. Een nog langere periode van onzekerheid is het laatste wat je ze wilt aandoen."

FNV-bestuurder Linda Vermeulen noemt het "een zware dag", waarop voor de medewerkers een onzekere tijd aanbreekt. "Medewerkers hielden de afgelopen jaren ondanks de onzekere tijden de winkels draaiend. Zij weten nu niet wat er met hun baan gaat gebeuren. Het zou veel beter zijn als de keten blijft bestaan en de medewerkers hun rechten rond salaris behouden."

Meer uit Financieel

Zorgen over Midden-Oosten drukken Wall Street in het rood

NEW YORK (ANP) - De beurzen op Wall Street stonden maandag onder druk door groeiende zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten. Het staakt-het-vuren tussen de VS en Iran loopt maandag officieel af. Iran sluit gesprekken over een verlenging van het akkoord uit. Ondertussen zei president Donald Trump maandag tegen Fox News dat de VS Oman zouden platbombarderen als het land de Amerikaanse plannen in het conflict met Iran rond de Straat van Hormuz zou dwarsbomen. De groeiende spanningen zorgden voor een stijging van de olieprijzen.

2 uur geleden
Nvidia en OpenAI sluiten grote deal voor nieuw datacenter in Ohio

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse chipconcern Nvidia gaat tot 105 miljard dollar (91 miljard euro) uittrekken voor de bouw van een enorm nieuw datacentercomplex in de Amerikaanse staat Ohio. Het complex wordt gehuurd door OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT. Daarmee slaan twee van de belangrijkste spelers achter de explosieve groei van AI opnieuw de handen ineen.

3 uur geleden
Nederlandse wijnboeren koersen af op bijzonder goede oogst

ELST (ANP) - Nederlandse wijnboeren zijn op weg naar misschien wel de beste oogst ooit. Daar houdt de Vereniging van Nederlandse Wijn Producenten (VNWP) rekening mee. Aan het begin van het seizoen was er nog genoeg neerslag voor de druiven om goed te groeien. Daarna zorgden het hoge aantal zonuren en de droogte voor een goed rijpingsproces. "Het is tot nog toe veelbelovend in de meeste gevallen, maar we hebben nog een week of vier te gaan tot de oogst, dus het kan nog mislukken", zegt een woordvoerster van de VNWP.

6 uur geleden
Koerswinsten chipbedrijven kunnen verlies AEX niet voorkomen

AMSTERDAM (ANP) - Koerswinsten van chipbedrijven in Amsterdam konden maandag niet voorkomen dat de hoofdindex AEX in het rood eindigde. Wereldwijd zorgde een sterke omzetverwachting van AI-bedrijf Anthropic voor optimisme over de AI-rally in de tech- en chipsector. Toch deden beleggers het voorzichtig aan, in afwachting van ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.

6 uur geleden
VS slaan voor miljarden extra Tomahawk-kruisraketten in

ARLINGTON (ANP) - De VS kopen voor miljarden euro's aan extra Tomahawk-kruisraketten. De Amerikaanse voorraden van de "essentiële" raketten zijn rap geslonken door onder meer de oorlog tegen Iran. De fabrikant zegt de productie te verveelvoudigen.

6 uur geleden
Tech- en chipbedrijven stijgen op terughoudend Wall Street

NEW YORK (ANP) - Amerikaanse tech- en chipbedrijven gingen maandag overwegend omhoog op de beurzen in New York. Positieve mediaberichten over AI-bedrijf Anthropic zorgden voor optimisme over de AI-rally in de tech- en chipsector. Volgens persbureau Bloomberg heeft het bedrijf achter chatbot Claude, dat zich voorbereidt op een beursgang, de omzet in het tweede kwartaal fors zien groeien tot bijna 12 miljard dollar. Persbureau Reuters meldde op basis van bronnen dat Anthropic voor 2028 rekent op een omzet van 190 tot 200 miljard dollar.

8 uur geleden
Apple wijzigt regels voor toestemming voor app-gegevens

DÜSSELDORF (ANP/RTR) - Apple gaat de regels wijzigen voor het gebruik van persoonsgegevens door app-ontwikkelaars voor gerichte reclame op iPhones en iPads, zo maakte de Duitse mededingingsautoriteit BKA bekend. Hiermee wordt een jarenlang onderzoek van het Bundeskartellamt (BKA) afgesloten.

10 uur geleden