
CNV: uitstel van betaling Blokker komt hard aan bij werknemers
UTRECHT (ANP) - Bij de ongeveer 3500 medewerkers van Blokker komt het hard aan dat de winkelketen uitstel van betaling heeft aangevraagd. Dit zegt vakbond CNV nadat Blokker maandagochtend het personeel op de hoogte had gebracht van de financiële situatie bij de keten.
"Zij wisten natuurlijk ook dat Blokker het al lange tijd moeilijk heeft. Maar ondanks dat zij zich keihard hebben ingezet, en dat nog steeds doen, was dat niet voldoende om deze acute geldproblemen te voorkomen. En dat komt keihard aan", zegt CNV-bestuurder Jacqueline Twerda.
Uitstel van betaling mondt vaak uit in een faillissement. Twerda benadrukt dat Blokker op dit moment niet bankroet is. "Maar 3500 mensen verkeren nu wel in grote onzekerheid", voegt ze daaraan toe. De winkels blijven nog wel open, de webshop is inmiddels dicht.
Onzeker
Onder medewerkers heerst veel onrust, stelt ze. Blokker kampte de afgelopen jaren met miljoenenverliezen en de keten zei maandag dat er sprake is van "acute geldnood". De eigenaar van Blokker, Mirage Retail Group, kondigde een week geleden aan zijn speelgoedketen Intertoys te verkopen aan een Belgische branchegenoot om zelf financieel gezond te worden. Het leek er toen even op dat de situatie onder controle was, aldus Twerda. "Waarschijnlijk gebeurde dat net te laat. Wellicht hoopt Blokker door uitstel van betaling aan te vragen meer tijd te winnen om de meubelen alsnog te redden. Of dat soelaas gaat bieden is nog de vraag."
Als Blokker daadwerkelijk failliet gaat, hoopt ze dat de keten het personeel zo snel mogelijk laat gaan en dat de vakbond erbij betrokken wordt. "Dan kunnen we ze ook zo snel mogelijk informeren over hun situatie en mogelijkheden, nog voordat een eventuele curator ze aanzegt. Een nog langere periode van onzekerheid is het laatste wat je ze wilt aandoen."
FNV-bestuurder Linda Vermeulen noemt het "een zware dag", waarop voor de medewerkers een onzekere tijd aanbreekt. "Medewerkers hielden de afgelopen jaren ondanks de onzekere tijden de winkels draaiend. Zij weten nu niet wat er met hun baan gaat gebeuren. Het zou veel beter zijn als de keten blijft bestaan en de medewerkers hun rechten rond salaris behouden."
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenkoers van de grote Amerikaanse bank Citigroup is dinsdag gestegen naar het hoogste niveau sinds de financiële crisis van 2008. Beleggers op Wall Street reageerden enthousiast op de aankondiging dat de bank komende maanden voor minstens 4 miljard dollar aan aandelen gaat inkopen. Het aandeel won bijna 4 procent en was voor het eerst in jaren weer meer dan 90 dollar waard.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Renault heeft zijn winstverwachting voor dit jaar naar beneden bijgesteld en financieel directeur Duncan Minto benoemd tot interim-topman. Het Franse autoconcern kampt met een matige vraag in Europa, toenemende handelsspanningen en stevige concurrentie van Chinese fabrikanten als BYD. Onlangs vertrok ook nog onverwacht de topman.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Negen maatschappelijke organisaties hebben klachten ingediend bij Europese en Franse toezichthouders over het socialemediaplatform X van Elon Musk. Ze stellen dat X gebruikersgegevens inzet voor gerichte advertenties, wat mogelijk in strijd is met de Europese technologieregels.
1 uur geledenVEGHEL (ANP) - De staking van uitzendkrachten bij distributiecentra breidt zich uit. Inmiddels wordt er niet meer alleen gestaakt bij distributiecentra van Albert Heijn, maar ook bij locaties van Jumbo. Die laatste keten zegt dat de bevoorradingen van winkels en voor onlinebestellingen wel gewoon doorgaan.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten gaan een importtarief van 19 procent heffen op goederen uit Indonesië, terwijl Amerikaanse export naar het Zuidoost-Aziatische land onbelast blijft. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump staat dat in een nieuwe handelsdeal met Indonesië.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - In een ultieme poging Slowakije over te halen alsnog in te stemmen met het achttiende sanctiepakket tegen Rusland, heeft voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen een brief gestuurd aan de Slowaakse premier Robert Fico. Als Slowakije akkoord gaat met het sanctiepakket, zal Malta ook overstag gaan. Dat verwacht demissionair minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken), zei hij na afloop van een vergadering met EU-ministers van Buitenlandse Zaken.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - WeTransfer, een onlinedienst voor het delen van bestanden, heeft zijn gebruiksvoorwaarden voor de tweede keer in korte tijd aangepast na veel kritiek van oplettende gebruikers. Op sociale media reageerden mensen woedend omdat WeTransfer bij het bijwerken van de voorwaarden de indruk wekte geüploade bestanden te gaan gebruiken voor het trainen van AI-modellen. Het bedrijf heeft de verwijzing naar AI nu weer uit de tekst gehaald en benadrukt dat de werkwijze niet is veranderd.
3 uur geleden