CNV: uitstel van betaling Blokker komt hard aan bij werknemers
UTRECHT (ANP) - Bij de ongeveer 3500 medewerkers van Blokker komt het hard aan dat de winkelketen uitstel van betaling heeft aangevraagd. Dit zegt vakbond CNV nadat Blokker maandagochtend het personeel op de hoogte had gebracht van de financiële situatie bij de keten.
"Zij wisten natuurlijk ook dat Blokker het al lange tijd moeilijk heeft. Maar ondanks dat zij zich keihard hebben ingezet, en dat nog steeds doen, was dat niet voldoende om deze acute geldproblemen te voorkomen. En dat komt keihard aan", zegt CNV-bestuurder Jacqueline Twerda.
Uitstel van betaling mondt vaak uit in een faillissement. Twerda benadrukt dat Blokker op dit moment niet bankroet is. "Maar 3500 mensen verkeren nu wel in grote onzekerheid", voegt ze daaraan toe. De winkels blijven nog wel open, de webshop is inmiddels dicht.
Onzeker
Onder medewerkers heerst veel onrust, stelt ze. Blokker kampte de afgelopen jaren met miljoenenverliezen en de keten zei maandag dat er sprake is van "acute geldnood". De eigenaar van Blokker, Mirage Retail Group, kondigde een week geleden aan zijn speelgoedketen Intertoys te verkopen aan een Belgische branchegenoot om zelf financieel gezond te worden. Het leek er toen even op dat de situatie onder controle was, aldus Twerda. "Waarschijnlijk gebeurde dat net te laat. Wellicht hoopt Blokker door uitstel van betaling aan te vragen meer tijd te winnen om de meubelen alsnog te redden. Of dat soelaas gaat bieden is nog de vraag."
Als Blokker daadwerkelijk failliet gaat, hoopt ze dat de keten het personeel zo snel mogelijk laat gaan en dat de vakbond erbij betrokken wordt. "Dan kunnen we ze ook zo snel mogelijk informeren over hun situatie en mogelijkheden, nog voordat een eventuele curator ze aanzegt. Een nog langere periode van onzekerheid is het laatste wat je ze wilt aandoen."
FNV-bestuurder Linda Vermeulen noemt het "een zware dag", waarop voor de medewerkers een onzekere tijd aanbreekt. "Medewerkers hielden de afgelopen jaren ondanks de onzekere tijden de winkels draaiend. Zij weten nu niet wat er met hun baan gaat gebeuren. Het zou veel beter zijn als de keten blijft bestaan en de medewerkers hun rechten rond salaris behouden."
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat op bezoek in Japan en Zuid-Korea in aanloop naar de top tussen president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping in Beijing die komende week plaatsvindt.
1 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Het Italiaanse modehuis Armani kan mogelijk een minderheidsbelang van 15 procent dat te koop wordt gezet gaan verdelen onder drie beoogde kopers. Dat meldt de krant La Repubblica. Die verkoop maakt deel uit van de wensen van de vorig jaar overleden oprichter Giorgio Armani.
5 uur geledenRIYAD (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De wereld heeft door de oorlog in het Midden-Oosten in de afgelopen twee maanden de levering van ongeveer 1 miljard vaten olie misgelopen. Het zal tijd kosten voor de oliemarkt om te stabiliseren zodra de leveringen weer op gang komen. Dat zei topman Amin Nasser van het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco na bekendmaking van kwartaalcijfers.
6 uur geledenDOHA (ANP/BLOOMBERG) - Een tanker met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Qatar is door de Straat van Hormuz gevaren. Volgens persbureau Bloomberg is dat de eerste lng-tanker uit Qatar die door de belangrijke waterweg is gegaan sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten.
7 uur geledenRIYAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco heeft in het eerste kwartaal meer winst geboekt dankzij de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Wel verstoort de Iranoorlog de export van Saudi Aramco, omdat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olietankers. Saudi Aramco transporteert daarom olie via een pijpleiding naar de Rode Zee om vanuit daar te kunnen exporteren.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Het Duitse defensiebedrijf Helsing staat op het punt om met een nieuwe financieringsronde 1,2 miljard dollar op te halen om zijn activiteiten uit te breiden. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Daarmee verstevigt het bedrijf uit München zijn positie als een van Europa's meest waardevolle start-ups. De onderneming, gesteund door techmiljardair Daniel Ek, maakt onder meer geavanceerde drones.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemersvertegenwoordigers binnen bedrijven houden zich nog te weinig bezig met de ontwikkelingen rond kunstmatige intelligentie (AI) op de werkvloer. "AI speelt een steeds grotere rol voor werknemers. Daarom is het essentieel dat or-leden zich verdiepen in AI en weten wat er binnen hun organisatie of sector gebeurt", waarschuwen de vakbonden De Unie en de VCP.
1 dag geleden