CNV: stakers vloerenfabriek Forbo gaan pas werken bij beter bod
ASSENDELFT (ANP) - De stakers bij de vloerenfabriek Forbo Flooring in Assendelft willen niet meer aan het werk gaan tot er een sterk verbeterd eindbod van de werkgever ligt. Een staking bij het bedrijf is al meer dan een week bezig en wordt nu verlengd.
"Formeel verlengen we de staking tot 27 maart. Maar als het nodig is gaan we daarna gewoon door", zegt vakbondsbestuurder Hank Oomkes van vakbond CNV.
Volgens hem staken er ongeveer 170 van de 550 medewerkers. Maar de productie zou toch behoorlijk worden geraakt omdat er relatief veel productiemedewerkers bij de stakers zitten.
Yolanda Reus, bestuurder van vakbond FNV, geeft aan dat het loonbod van de onderneming tot nu toe veel te laag is. "Daar kunnen de mensen hun boodschappen niet van betalen", zegt ze met daarbij een verwijzing naar de hoge inflatie van de laatste tijd.
Forbo weigert commentaar te geen. De onderneming maakt Marmoleum-vloeren die bijvoorbeeld worden gebruikt in ziekenhuizen en scholen. Ook bij zusterbedrijf Forbo-Novilon in Coevorden, dat pvc-vloeren maakt, wordt gestaakt voor een betere cao.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Transavia gaat miljoenen extra besparen vanwege de stijgende prijs voor vliegtuigbrandstof. Dat bevestigt de luchtvaartmaatschappij na berichtgeving in De Telegraaf. De luchtvaartmaatschappij sluit niet uit dat hierdoor banen geschrapt worden.
43 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - TNO heeft een lasertechnologie ontwikkeld voor de recycling van zonnepanelen. Volgens het onderzoeksbureau kunnen zonnepanelen met de technologie efficiƫnt en energiezuinig worden ontmanteld en kan meer dan 99 procent van het gebruikte zilver en hoogzuiver silicium worden teruggewonnen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Medewerkers van drankenwinkel Gall & Gall staken vrijdag voor een betere cao en daardoor zijn tientallen filialen gesloten. Dat meldt vakbond FNV. Onder meer in Amsterdam, Rotterdam, Eindhoven en Delft zijn winkels dicht. De vakbond dreigt de komende weken met meer stakingen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winsten gesloten. Bij de bedrijven was Cisco Systems een uitblinker dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de producent van netwerkapparatuur. Daarnaast maakte AI-chipbedrijf Cerebras Systems een zeer succesvol beursdebuut op Wall Street.
10 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De beursgang van AI-chipbedrijf Cerebras Systems in New York op donderdag is goed verlopen. Bij opening schoot het aandeel bijna 100 procent omhoog tot meer dan 360 dollar, terwijl de uitgifteprijs op 185 dollar per aandeel lag. Daarmee was dus sprake van bijna een verdubbeling van de koers op de eerste handelsdag van Cerebras.
11 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China gaat tweehonderd vliegtuigen kopen van het Amerikaanse Boeing. Dat heeft president Donald Trump gezegd in een interview met tv-zender Fox News. Trump is momenteel op staatsbezoek in China waar hij heeft gepraat met de Chinese president Xi Jinping.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag opnieuw met flinke winst gesloten. ABN AMRO ging verder omhoog na de stevige plus een dag eerder dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de bank. Ook de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML waren in de voorhoede van de AEX te vinden.
14 uur geleden