CNV: stakers vloerenfabriek Forbo gaan pas werken bij beter bod
ASSENDELFT (ANP) - De stakers bij de vloerenfabriek Forbo Flooring in Assendelft willen niet meer aan het werk gaan tot er een sterk verbeterd eindbod van de werkgever ligt. Een staking bij het bedrijf is al meer dan een week bezig en wordt nu verlengd.
"Formeel verlengen we de staking tot 27 maart. Maar als het nodig is gaan we daarna gewoon door", zegt vakbondsbestuurder Hank Oomkes van vakbond CNV.
Volgens hem staken er ongeveer 170 van de 550 medewerkers. Maar de productie zou toch behoorlijk worden geraakt omdat er relatief veel productiemedewerkers bij de stakers zitten.
Yolanda Reus, bestuurder van vakbond FNV, geeft aan dat het loonbod van de onderneming tot nu toe veel te laag is. "Daar kunnen de mensen hun boodschappen niet van betalen", zegt ze met daarbij een verwijzing naar de hoge inflatie van de laatste tijd.
Forbo weigert commentaar te geen. De onderneming maakt Marmoleum-vloeren die bijvoorbeeld worden gebruikt in ziekenhuizen en scholen. Ook bij zusterbedrijf Forbo-Novilon in Coevorden, dat pvc-vloeren maakt, wordt gestaakt voor een betere cao.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron gaat de Europese Unie vragen om het krachtige "antidwanginstrument" in te zetten als de Verenigde Staten tarieven opleggen vanwege het conflict over Groenland. Dat heeft zijn team zondag gemeld.
9 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen "een fout" genoemd. Ze voegde eraan toe dat ze Trump over haar mening had verteld.
9 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Een grote Duitse brancheorganisatie voor machine- en fabrieksbouw heeft de Europese Commissie opgeroepen maatregelen te nemen tegen het plan van Donald Trump. De Amerikaanse president wil extra importheffingen opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict over Groenland.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.
18 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.
1 dag geleden