CNV roept op ruimhartig te zijn met thuiswerken om benzineprijs
AMSTERDAM (ANP) - CNV roept werkgevers op om ruimhartig te zijn met thuiswerken vanwege de hoge brandstofprijzen. Tegelijk vindt de vakbond dat de reiskostenvergoeding van werknemers die wel naar hun werk moeten komen zo snel mogelijk moet worden verhoogd. Volgens CNV wordt het anders voor velen onbetaalbaar om naar het werk te komen.
Werkgevers mogen 0,19 euro per kilometer onbelast vergoeden. Dat bedrag is sinds 2006 niet aangepast. Met deze brandstofprijzen dekt de maximale onbelaste kilometervergoeding de kosten al lang niet meer, beargumenteert een woordvoerster van FNV. Die vakbond pleitte er vorige week ook al voor dat alle werkenden een kilometervergoeding van zeker 0,19 euro moeten krijgen.
"Maar veel werkgevers vergoeden helemaal niets, of vergoeden slechts 6 cent per kilometer", zegt CNV-voorzitter Piet Fortuin. "Met name in sectoren als distributiecentra, horeca, catering en pakketbezorging is het uitermate slecht geregeld." De bonden zetten in nieuw af te sluiten cao's in op een adequate kilometervergoeding. CNV zegt dat 5 miljoen werkenden niet kunnen thuiswerken. "Voor hen moeten de reiskosten dus echt goed geregeld zijn", aldus Fortuin.
Coronapandemie
Volgens CNV wil 90 procent van de Nederlandse thuiswerkers dat ook na de coronapandemie blijven doen. Toch vraagt volgens de vakbond een derde van de werkgevers hun personeel om weer naar kantoor te komen. "Thuiswerken is een goed middel om de hoge benzineprijzen te mijden", stelt CNV.
Voorzitter Reinier Castelein van vakbond De Unie denkt niet dat het een oplossing is om meer mensen te laten thuiswerken omdat dit voor velen ook veel duurder is geworden. "Het kost veel meer geld om thuis de kachel aan te zetten", zegt hij. "Mensen zijn bang dat ze hun energietarieven niet meer kunnen betalen. Het kabinet moet heel snel met compenserende maatregelen komen." Castelein ziet oplossingen in het maximeren van de energieprijzen en het verlagen van de accijns op brandstof. Ook vindt hij dat de maximale onbelaste kilometervergoeding moet worden verhoogd. "Het kabinet heeft totaal geen gevoel voor de zorgen die mensen hebben", vindt Castelein.
Meer uit Financieel
NORWALK (ANP) - Booking Holdings, het Amerikaanse moederbedrijf van onder meer Booking.com, heeft minder omzet en winst geboekt in het afgelopen kwartaal. De vraag naar reizen zwakte volgens het reisbedrijf tegen het einde van het afgelopen kwartaal wat af. Dat kwam volgens Booking Holdings onder andere door onrust in enkele Europese steden, zoals in Parijs en door het aanhoudende conflict in het Midden-Oosten.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street is dinsdag overwegend hoger gesloten. Nadat techaandelen maandag flink onder druk stonden, toonden de grote bedrijven dinsdag weer herstel. Beleggers deden het verder rustig aan in aanloop naar de uitslagen van midterms in de Verenigde Staten. Bij de verkiezingen dreigt de Republikeinse Partij van president Donald Trump de meerderheid in beide huizen van het Congres te verliezen. Een meerderheid van de Democraten in beide huizen zou kunnen leiden tot strenger toezicht op AI, maatregelen tegen datacenters en meer regulering van het bedrijfsleven.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Minstens elf landen in Europa zijn geraakt door de cyberaanvallen op koelsystemen. Dinsdag werd bekend dat ook koelinstallaties in Duitsland, Roemenië en het Verenigd Koninkrijk getroffen zijn. Nog geen enkele groep heeft de aanvallen opgeëist.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - BMW heeft zijn winstverwachting voor de tweede keer in vijf maanden verlaagd. Dat meldt de Duitse autofabrikant, die woensdag met kwartaalcijfers komt. De autobouwer versnelt zijn herstructurering, terwijl het kampt met een tegenvallende vraag uit China naar zijn auto's.
5 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) zal de rente in december waarschijnlijk verhogen, zegt de Duitse centralebankpresident Joachim Nagel. Nagel, die ook lid is van de raad van bestuur van de ECB, stelt dat op basis van de huidige inflatievooruitzichten een renteverhoging onvermijdelijk is.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt 150 miljoen euro extra uit om de stroomkosten voor industriebedrijven te verlagen. Dat melden minister Stientje van Veldhoven en staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei) aan de Tweede Kamer. Het bedrag komt bovenop het geld dat daarvoor in het coalitieakkoord al was gereserveerd.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met verlies gesloten. Philips behoorde tot de winnaars bij de hoofdfondsen na kwartaalcijfers. De omzet van het zorgtechnologieconcern is gestegen dankzij de verkopen van medische apparatuur, tandenborstels en scheerapparaten. Het aandeel klom bijna 5 procent.
8 uur geleden