Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CNV: prima als thuiswerkadvies zou worden versoepeld

CNV: prima als thuiswerkadvies zou worden versoepeld

UTRECHT (ANP) - Het is "prima" als het kabinet besluit om het dringende advies om zoveel mogelijk thuis te werken gaat versoepelen, aldus vakbond CNV. Naar verwachting wordt dinsdagavond op de persconferentie van premier Mark Rutte en zorgminister Hugo de Jonge daar meer over duidelijk. CNV zegt wel dat dan de veiligheid op de werkvloer gegarandeerd moet kunnen worden.

"Na anderhalf jaar thuiswerken willen veel mensen weer naar kantoor. De eenzaamheid onder thuiswerkers is groot. Veel thuiswerkers snakken naar het praatje aan de koffieautomaat. Belangrijk dat mensen weer naar kantoor kunnen om hun collega’s te zien", zegt CNV-voorzitter Piet Fortuin in een verklaring.

Uit onderzoek van CNV afgelopen zomer bleek dat bij één op de vijf thuiswerkers de kantoorplek niet coronaproof is ingericht. "We roepen werkgevers op om de veiligheid op kantoor wel te garanderen. Werknemers die zich niet veilig op de werkvloer voelen, moeten zich vrij voelen om thuis te blijven werken", aldus Fortuin.

Conflicten

Vakbond FNV stelt dat de positie van werknemers versterkt moet worden in afspraken met werkgevers over thuiswerken. "Werkgevers moeten niet louter alleen meer bepalen waar iemand werkt. Dergelijke afspraken moeten in goed overleg gemaakt worden", aldus een woordvoerder van FNV.

Volgens verzekeraar Interpolis ontstaan er vaker conflicten over de terugkeer naar kantoor omdat thuiswerken straks mogelijk niet meer de norm is. Het gaat bijvoorbeeld om arbeidsvoorwaarden zoals het veranderen van de werkomgeving, het aanpassen van de leaseregeling of het veranderen van roosters. De verzekeraar raadt werkgevers aan in gesprek te gaan met hun personeel en duidelijke afspraken te maken waar iedereen zich prettig bij voelt.

Welzijn

Onderzoeksbureau Aon, dat ook adviezen op gezondheidsgebied aan bedrijven geeft, zegt dat veel werkgevers nog worstelen over hoe zij de terugkeer naar kantoor willen inrichten. De grootste uitdaging is daarbij volgens Aon hoe het welzijn van werknemers kan worden verbeterd, zowel fysiek als mentaal.

Uit Duits onderzoek komt naar voren dat de meeste mensen die thuiswerken dit graag willen blijven doen na de pandemie. Dat heeft onder meer te maken met reistijd naar kantoor en de verhouding tussen werk en privéleven.

Meer uit Financieel

Nvidia bij verliezers op hoger Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Nvidia hoorde donderdag bij de verliezers op de aandelenbeurzen in New York. De fabrikant van chips voor AI-toepassingen zag de verkopen en winst afgelopen kwartaal opnieuw fors stijgen en voldeed daarmee min of meer aan de hooggespannen marktverwachtingen. De omzetverwachting voor het huidige kwartaal viel echter wat tegen. Dat leidde tot zorgen bij beleggers over een mogelijke groeivertraging van de enorme investeringen in kunstmatige intelligentie (AI). Het aandeel daalde 0,8 procent. Branchegenoot Advanced Micro Devices (AMD) steeg 0,9 procent en chipbedrijf Broadcom klom 2,8 procent.

6 minuten geleden
Bloomberg: zwakte Novo Nordisk drukt op groei Deense economie

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Denemarken verlaagt zijn groeiverwachting voor de economie vanwege de zwakkere vooruitzichten voor farmaciegigant Novo Nordisk. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van overheidsdocumenten die het heeft ingezien. De Deense economie groeit dit jaar naar verwachting nog met 1,4 procent, een forse daling vergeleken met de 3 procent die de regering in mei voorzag.

12 minuten geleden
Nike schrapt ongeveer 1 procent van kantoorbanen, melden media

BEAVERTON (ANP/BLOOMBERG) - Nike is van plan om meer banen te schrappen als onderdeel van de pogingen van de sportkledingfabrikant om zijn organisatie te herstructureren en weer te laten groeien. Daarover berichtten verschillende media. Minder dan 1 procent van de kantoorbanen wordt geraakt door de nieuwe ontslagronde. Het bedrijf heeft wereldwijd 77.800 werknemers, maar geeft niet aan hoeveel daarvan op kantoor werken. Volgens nieuwszender CNBC wordt de divisie die Europa omvat niet geraakt door de plannen.

19 minuten geleden
Run op mini-versie populaire Labubu-knuffel in China

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De nieuwe mini-versie van de populaire Labubu-knuffels is donderdag direct uitverkocht in China na de lancering via onlineverkoopkanalen. Daarmee blijft de populariteit van de kleine pluchen monsters met puntige oren en gekartelde tanden onverminderd hoog. Voor de Chinese speelgoedfabrikant Pop Mart is de sterke vraag in China bovendien een goed voorteken voor de lancering in andere belangrijke markten, zoals de Verenigde Staten en Thailand.

1 uur geleden
Franse luchtverkeersleiders kondigen nieuwe staking aan

PARIJS (ANP/AFP) - Franse luchtverkeersleiders hebben een nieuwe staking gepland op 18 september. Een eerdere staking begin juli had destijds grote gevolgen, omdat veel vluchten werden geannuleerd en honderdduizenden passagiers werden geraakt aan het begin van de zomervakantie. De luchtverkeersleiders leggen het werk neer voor betere lonen en arbeidsomstandigheden.

3 uur geleden
Brussel begint uitvoering handelsdeal VS met afschaf tarieven

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft donderdag de eerste voorstellen gedaan voor het afschaffen van importtarieven op Amerikaanse goederen als onderdeel van de handelsdeal die deze zomer met de Verenigde Staten werd gesloten. Het gaat om het afschaffen van de tarieven voor industriële goederen. Ook zal de EU geen tarieven heffen op de import van Amerikaanse kreeft.

3 uur geleden
Gemengd slot op Europese beurzen na resultaten Nvidia

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn donderdag gemengd de handel uitgegaan. Beleggers verwerkten de resultaten van Nvidia, het meest waardevolle bedrijf ter wereld. De Amerikaanse fabrikant van chips voor AI-toepassingen heeft het afgelopen kwartaal min of meer in lijn gepresteerd met de hooggespannen marktverwachtingen.

4 uur geleden