CNV: prima als thuiswerkadvies zou worden versoepeld
UTRECHT (ANP) - Het is "prima" als het kabinet besluit om het dringende advies om zoveel mogelijk thuis te werken gaat versoepelen, aldus vakbond CNV. Naar verwachting wordt dinsdagavond op de persconferentie van premier Mark Rutte en zorgminister Hugo de Jonge daar meer over duidelijk. CNV zegt wel dat dan de veiligheid op de werkvloer gegarandeerd moet kunnen worden.
"Na anderhalf jaar thuiswerken willen veel mensen weer naar kantoor. De eenzaamheid onder thuiswerkers is groot. Veel thuiswerkers snakken naar het praatje aan de koffieautomaat. Belangrijk dat mensen weer naar kantoor kunnen om hun collega’s te zien", zegt CNV-voorzitter Piet Fortuin in een verklaring.
Uit onderzoek van CNV afgelopen zomer bleek dat bij één op de vijf thuiswerkers de kantoorplek niet coronaproof is ingericht. "We roepen werkgevers op om de veiligheid op kantoor wel te garanderen. Werknemers die zich niet veilig op de werkvloer voelen, moeten zich vrij voelen om thuis te blijven werken", aldus Fortuin.
Conflicten
Vakbond FNV stelt dat de positie van werknemers versterkt moet worden in afspraken met werkgevers over thuiswerken. "Werkgevers moeten niet louter alleen meer bepalen waar iemand werkt. Dergelijke afspraken moeten in goed overleg gemaakt worden", aldus een woordvoerder van FNV.
Volgens verzekeraar Interpolis ontstaan er vaker conflicten over de terugkeer naar kantoor omdat thuiswerken straks mogelijk niet meer de norm is. Het gaat bijvoorbeeld om arbeidsvoorwaarden zoals het veranderen van de werkomgeving, het aanpassen van de leaseregeling of het veranderen van roosters. De verzekeraar raadt werkgevers aan in gesprek te gaan met hun personeel en duidelijke afspraken te maken waar iedereen zich prettig bij voelt.
Welzijn
Onderzoeksbureau Aon, dat ook adviezen op gezondheidsgebied aan bedrijven geeft, zegt dat veel werkgevers nog worstelen over hoe zij de terugkeer naar kantoor willen inrichten. De grootste uitdaging is daarbij volgens Aon hoe het welzijn van werknemers kan worden verbeterd, zowel fysiek als mentaal.
Uit Duits onderzoek komt naar voren dat de meeste mensen die thuiswerken dit graag willen blijven doen na de pandemie. Dat heeft onder meer te maken met reistijd naar kantoor en de verhouding tussen werk en privéleven.
Meer uit Financieel
TOKIO (ANP/AFP/RTR) - De economie van Japan, de op drie na grootste ter wereld, is in het eerste kwartaal van 2026 sterker gegroeid dan verwacht. De groei werd gestuwd door een sterke export en binnenlandse consumptie. Het groeicijfer geeft echter nog niet de volledige impact weer van de oorlog in het Midden-Oosten, die eind februari begon.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten wisten maandag in het laatste handelsuur een belangrijk deel van de eerdere verliezen goed te maken. Dat gebeurde nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gezegd dat een op dinsdag voorziene aanval op Iran niet doorgaat. Er zijn momenteel diplomatieke inspanningen om Iran en de VS tot een overeenkomst te brengen. De aanval is volgens hem tot nader order uitgesteld.
10 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol kan niet uitsluiten dat er dinsdag opnieuw lange wachtrijen bij de beveiliging ontstaan, zoals maandag het geval was. "Op basis van de ontwikkeling die we vanochtend hebben meegemaakt, durven we nog niet te zeggen wat het beeld dinsdag definitief zal zijn", zegt een woordvoerder van de luchthaven.
11 uur geledenOAKLAND (ANP/RTR) - Een Amerikaanse jury heeft Elon Musk maandag in het ongelijk gesteld in zijn rechtszaak tegen OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT. De jury vond dat het bedrijf niet verantwoordelijk kan worden gehouden voor het feit dat het volgens Musk zou zijn afgeweken van zijn oorspronkelijke doel: de mensheid helpen. Daarbij was de wettelijke termijn om de zaak aan te spannen volgens de jury al verstreken.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het olie- en gasbedrijf Petrogas uit Oman heeft een internationale arbitrageprocedure tegen Nederland aangespannen. Dat laat minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66) weten. Volgens de onderneming heeft Nederland een investeringsverdrag met Oman geschonden.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering staat met een vrijstelling toe dat Russische olie die al op tankers is geladen alsnog verkocht mag worden. Dat gebeurt slechts enkele dagen nadat de vorige vrijstelling was verlopen. De beslissing om opnieuw een vrijstelling toe te staan onderstreept de druk waarmee de regering van president Donald Trump te maken heeft om stijgende brandstofkosten te beperken. Tegelijkertijd heeft de regering te maken met een wereldwijd tekort aan olieaanbod dat door de oorlog in het Midden-Oosten is ontstaan.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De beurshandel op het Damrak liet maandag gaandeweg herstel zien, na de verliezen van vrijdag. Daarbij kreeg de markt steun van olieprijzen die weliswaar nog stegen, maar minder hard dan tijdens de ochtendhandel. Dat kwam door een Iraans mediabericht dat meldde dat Amerikaanse functionarissen zouden hebben ingestemd met het opschorten van sancties op Iraanse ruwe olie. Dit zou gelden zolang de onderhandelingen over het beëindigen van de oorlog doorgaan.
15 uur geleden