Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CNV: personeel Keolis-treinen rond Zwolle staakt donderdag

CNV: personeel Keolis-treinen rond Zwolle staakt donderdag

ZWOLLE (ANP) - Machinisten die werken voor Keolis rond Zwolle leggen donderdag op twee trajecten het werk neer. Het gaat om de verbindingen Zwolle-Kampen en Zwolle-Enschede. Dat meldt vakbond CNV. De medewerkers vallen onder de cao voor het streekvervoer waarvoor de onderhandelingen zijn vastgelopen. Voor die cao wordt deze week al op meerdere dagen gestaakt in verschillende regio’s verspreid over het land.

"We zien nu dat machinisten dreigen te vertrekken naar NS of zelfs al zijn vertrokken vanwege de betere arbeidsvoorwaarden daar", vertelt CNV-onderhandelaar Evert Jan van de Mheen. Volgens hem zorgt die uitloop voor een nog hogere werkdruk bij de overgebleven groep medewerkers. "Als Keolis de machinisten hier wil houden, zal er wel wat moeten gebeuren. We willen daarom in de cao een extra salarisafspraak voor de groep machinisten", aldus Van de Mheen.

Werknemers die vallen onder de cao voor het streekvervoer, met name buschauffeurs, staakten maandag ook. Woensdag en vrijdag leggen zij het werk ook neer. De komende weken volgen nog meerdere stakingsdagen, die allemaal worden georganiseerd door CNV en FNV. De bonden eisen meer loon, maar ook maatregelen om de werkdruk te verlagen. De cao-onderhandelingen met werkgeversvereniging VWOV zitten muurvast.

Meer uit Binnenland

Gemeenten willen nachtsluiting Schiphol voor betere nachtrust

HAARLEMMERMEER (ANP) - Vijftien gemeenten roepen op tot een nachtsluiting van luchthaven Schiphol van 23.00 tot 07.00 uur. Die maatregel zou voor een betere nachtrust van de omwonenden moeten zorgen. De oproep is gericht aan de formerende politieke partijen. Onder de deelnemende gemeenten zijn Amsterdam, Haarlem, Leiden en Zaanstad.

8 minuten geleden
Faissal T.: na aanhouding vader benaderd voor 'zaken'

SCHIPHOL (ANP) - De oudste zoon van Ridouan Taghi, Faissal, heeft verklaard dat hij na de aanhouding van zijn vader in Dubai in 2019 is benaderd door mensen die hem "bij zaken wilden betrekken". T. heeft dat gezegd in zijn laatste verhoor bij de politie, bleek aan het begin van zijn proces maandag in de extra beveiligde rechtbank op Schiphol.

11 minuten geleden
Drukte bij loodgieters door lekkages en waterschade bij dooi

WOERDEN (ANP) - Loodgieters, dakdekkers en rioolservicebedrijven krijgen het de komende dagen extra druk nu de temperaturen weer gaan oplopen. Techniek Nederland verwacht dat de dooi tot veel problemen met dakgoten, waterleidingen en rioleringen zal leiden. "In veel gevallen wordt de schade door vorst en sneeuw pas zichtbaar wanneer het gaat dooien", zegt een woordvoerder. "Zonder tijdige controle kan dit leiden tot lekkages, waterschade en hoge herstelkosten."

37 minuten geleden
Ultimatum vakbonden voor werkgevers in de jeugdzorg

UTRECHT (ANP) - Vakbonden hebben de werkgevers in de jeugdzorg een ultimatum gestuurd. Die moeten voor maandag 19 januari ingaan op de cao-eisen, anders komen er acties.

1 uur geleden
Het Sinterklaasjournaal krijgt Machiavelliprijs 2025

DEN HAAG (ANP) - De Machiavelliprijs 2025 is toegekend aan Het Sinterklaasjournaal. Dat heeft het bestuur van Stichting Machiavelli maandag bekendgemaakt. De prijs wordt jaarlijks toegekend voor een opmerkelijke prestatie op het gebied van publieke communicatie.

2 uur geleden
Code oranje in noorden verlengd, elders deels weer code geel

DE BILT (ANP) - De code oranje vanwege ijzel blijft maandag voor Groningen en Drenthe van kracht tot 11.00 uur. Het KNMI heeft de waarschuwing voor die provincies iets verlengd.

2 uur geleden
Strooiwagen gekanteld op A59

DEN BOSCH (ANP) - Op de A59 is maandagochtend een strooiwagen gekanteld, meldt Rijkswaterstaat. Het ongeval gebeurde op de verbindingsweg naar de A2 richting Utrecht. De strooiwagen stond rond 06.25 uur weer overeind, maar de weg moet eerst gestrooid worden voordat die vrijgegeven kan worden. Verkeer vanuit Waalwijk volgt een omleiding.

3 uur geleden