CNV: oudere werknemer heeft nog altijd moeite met vinden baan
UTRECHT (ANP) - Oudere werknemers hebben nog altijd moeite met het vinden van een baan. Dat concludeert vakbond CNV dat ruim 2200 leden vroeg naar het beleid van hun werkgever met het aannemen van mensen die ouder zijn dan 55 jaar. Een groot deel van de ouderen die de enquête hebben ingevuld geeft aan nog nooit uitgenodigd te zijn voor een sollicitatiegesprek.
CNV-voorzitter Piet Fortuin noemt het bizar dat ouderen nog steeds weinig kansen op de arbeidsmarkt krijgen terwijl werkgevers "steen en been klagen" over het gebrek aan personeel. En als ouderen al aan het werk komen, krijgen ze vaak een baan aangeboden op uitzendbasis of via een ander soort flexcontract. "Veel oudere werknemers hoppen van de ene naar de andere uitzendbaan. Zonder enige vorm van zekerheid. Deze groep verdient een vaste baan", aldus Fortuin.
Ook mensen met een arbeidsbeperking komen volgens Fortuin moeilijk aan het werk, ondanks de krappe arbeidsmarkt. Ook dit moet volgens hem anders. "Er staan op dit moment ruim een miljoen mensen aan de kant, die met enige investering zo aan het werk kunnen", aldus Fortuin. Hij roept werkgevers op om hierin hun verantwoordelijkheid te nemen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft voor de derde keer op rij de rente verlaagd met een kwart procentpunt. Beleidsmakers bij de Amerikaanse koepel van centrale banken waren verdeeld. Twee van de twaalf beslissers stemden tegen een verlaging van de leenkosten, terwijl een beleidsmaker de rente nog verder omlaag wilde.
1 uur geledenINNSBRUCK (ANP/DPA/RTR) - De voormalige miljardair en oprichter van vastgoedconcern Signa, René Benko, is opnieuw veroordeeld wegens faillissementsfraude. De rechtbank in Innsbruck legde de Oostenrijker een voorwaardelijke straf van vijftien maanden cel op.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven is blij dat de Europese Commissie voorstelt om projecten voor de uitbreiding van het stroomnet een vrijstelling te gunnen voor de stikstofuitstoot. Het dagelijks bestuur van de Europese Unie presenteerde woensdag plannen om Europese elektriciteitsnetten versneld uit te breiden en te moderniseren. De tijdelijke stikstofuitstoot bij die bouwprojecten mag op "geen enkele manier" een belemmering zijn voor de snelle ingebruikname van de energienetten, schrijft de Commissie in het voorstel.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een verlies gesloten. Ook op andere Europese beurzen waren voornamelijk minnen te zien op de koersenborden, in afwachting van het rentebesluit van de Federal Reserve in de Verenigde Staten.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Pensioenfonds Detailhandel heeft bestuurders van de failliete elektronicawinkelketen BCC voor de rechter gedaagd. Het fonds beschuldigt het in 2023 omgevallen bedrijf ervan te weinig pensioenpremies te hebben afgedragen en eist 7,5 miljoen euro. Dat staat in een faillissementsverslag waar RTL Z eerder over schreef.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine koersbewegingen geopend. Beleggers op Wall Street zijn in afwachting van het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank later op de dag. Naar verwachting verlaagt de Federal Reserve de rente dan voor de derde keer op rij om zo de economie en arbeidsmarkt te stimuleren. Fed-voorzitter Jerome Powell geeft dan ook een toelichting op het rentebesluit.
5 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase toezichthouder voor burgerluchtvaart grijpt harder in bij de geplaagde luchtvaartmaatschappij IndiGo, die onder leiding staat van de Nederlandse topman Pieter Elbers. De luchtvaartautoriteit heeft eigen personeel ingezet op het hoofdkantoor van IndiGo om de dagelijkse operatie en het herstel van de maatschappij na de massale vluchtuitval te volgen.
7 uur geleden