CNV: oudere werknemer heeft nog altijd moeite met vinden baan
UTRECHT (ANP) - Oudere werknemers hebben nog altijd moeite met het vinden van een baan. Dat concludeert vakbond CNV dat ruim 2200 leden vroeg naar het beleid van hun werkgever met het aannemen van mensen die ouder zijn dan 55 jaar. Een groot deel van de ouderen die de enquête hebben ingevuld geeft aan nog nooit uitgenodigd te zijn voor een sollicitatiegesprek.
CNV-voorzitter Piet Fortuin noemt het bizar dat ouderen nog steeds weinig kansen op de arbeidsmarkt krijgen terwijl werkgevers "steen en been klagen" over het gebrek aan personeel. En als ouderen al aan het werk komen, krijgen ze vaak een baan aangeboden op uitzendbasis of via een ander soort flexcontract. "Veel oudere werknemers hoppen van de ene naar de andere uitzendbaan. Zonder enige vorm van zekerheid. Deze groep verdient een vaste baan", aldus Fortuin.
Ook mensen met een arbeidsbeperking komen volgens Fortuin moeilijk aan het werk, ondanks de krappe arbeidsmarkt. Ook dit moet volgens hem anders. "Er staan op dit moment ruim een miljoen mensen aan de kant, die met enige investering zo aan het werk kunnen", aldus Fortuin. Hij roept werkgevers op om hierin hun verantwoordelijkheid te nemen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is deze tweede pinksterdag opnieuw gesloten op een hogere stand dan ooit. Beleggers waren optimistisch vanwege de positieve berichten over een mogelijk einde van de oorlog in Iran. Aanleiding daarvoor waren uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump, die zaterdag zei dat er grotendeels overeenstemming is over een akkoord met Iran.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Techinvesteerder Prosus wil af van de Europese verplichting om zijn aandeel in de Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero te verkopen. Dat stelde de Europese Commissie vorig jaar uit concurrentieoverwegingen als voorwaarde voor de overname van Just Eat Takeaway, het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl. Maar het aan de Amsterdamse beurs genoteerde Prosus wil niet verdergaan met het verkopen van het belang zolang Uber bezig is Delivery Hero over te nemen. Daartoe heeft Prosus een verzoek ingediend bij de EU, melden bronnen aan persbureau Bloomberg.
6 uur geledenLEIDEN (ANP/DPA) - De grootste vliegtuigfabrikant ter wereld, Airbus, kampt nog steeds met leveringsproblemen. De Australische luchtvaartmaatschappij Qantas krijgt het eerste van de twaalf bestelde aangepaste A350-toestellen nu pas in april 2027, heeft Airbus maandag bekendgemaakt. Qantas had op levering gerekend voor eind 2026.
11 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Een miljardenbod van taxi- en maaltijdbezorgapp Uber op de Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero zorgt voor speculatie onder beleggers. Uber kwam dit weekend met een bod waarbij het bedrijf wordt gewaardeerd op 10 miljard euro. De beurskoers van Delivery Hero is maandag op de beurs in Frankfurt evenwel voorbij die waarde gegaan, omdat beleggers erop gokken dat er een hogere prijs nodig is om de deal rond te krijgen.
12 uur geledenSHENZHEN (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Het Chinese techconcern Huawei claimt een nieuwe manier ontwikkeld te hebben om halfgeleiders te maken. Daarmee zou het bedrijf over een aantal jaren ook de meest geavanceerde chips kunnen maken, zonder dat het daarvoor de beste machines van chipmachinemaker ASML nodig heeft.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is maandagochtend gestegen tot een nieuw recordniveau. Beleggers trekken zich tijdens de dunne handel op tweede pinksterdag op aan berichten over een naderend vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran. De hoop is dat daardoor de Straat van Hormuz binnenkort weer helemaal heropent en de verstoringen aan de olie- en gasleveringen afnemen.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Door de hoop op vrede in het Midden-Oosten laten zowel de olie- als de gasprijzen maandagochtend stevige dalingen zien. De Verenigde Staten en Iran lijken na berichten van afgelopen weekend namelijk heel dicht bij een nieuw akkoord.
15 uur geleden