CNV: opnieuw stakingen bij koffiefabrieken Douwe Egberts
UTRECHT (ANP) - Bij de fabrieken van koffie- en theeconcern JDE Peet's, de eigenaar van Douwe Egberts en Pickwick, in Utrecht en Joure wordt opnieuw gestaakt. Na de twee stakingsdagen van afgelopen week leggen medewerkers nu komende woensdag, donderdag en vrijdag het werk neer, meldt vakbond CNV. De staking start woensdagochtend om 06.00 uur.
Het conflict tussen JDE Peet's en zijn medewerkers ontstond tijdens de onderhandelingen over een nieuwe cao, die met terugwerkende kracht per 1 januari moet ingaan. Hoewel vakbonden en werkgever het op veel punten eens konden worden, lukte dat niet op het gebied van loon. "Wij willen een concreet nieuw bod. Zolang dat niet komt, gaan wij door met onze acties", zei bestuurder Jikkie Aalberts van CNV Vakmensen. In totaal werken er zo’n 1800 mensen op de twee locaties.
Volgens Aalberts eisen de leden een structurele loonsverhoging voor iedereen van 8 procent plus 100 euro. De koffie- en theeproducent vindt dat echter te gortig en wil niet verder gaan dan een gemiddelde loonsverhoging van ruim 6 procent plus eenmalig 500 euro.
Ook merkt de CNV-bestuurder op dat leidinggevenden van JDE Peet's de druk op de stakers opvoeren, waarbij ze zwarte scenario's schetsen om werknemers bang te maken. Bijvoorbeeld dat het werk naar het buitenland wordt verplaatst als ze doorgaan met staken.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - Franse aanklagers vermoeden dat Elon Musk seksueel getinte deepfakes op socialemediaplatform X heeft aangemoedigd om de waarde van zijn bedrijf "kunstmatig" op te drijven. Dat hebben ze laten weten aan Amerikaanse autoriteiten, werd zaterdag bekendgemaakt.
8 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - ChatGPT-moederbedrijf OpenAI heeft plannen om het aantal medewerkers dit jaar bijna te verdubbelen. Op die manier hoopt de Amerikaanse pionier op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) concurrentie van bedrijven als Anthropic en Google het hoofd te bieden, schrijft zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland zijn zaterdag verder omhooggegaan door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel nadert inmiddels de 2,70 euro, blijkt uit gegevens van consumentencollectief UnitedConsumers.
11 uur geledenNEW DELHI (ANP) - De Iraanse marine heeft vorige week een Indiase tanker met vloeibaar petroleumgas door de Straat van Hormuz begeleid. Dit gebeurde via een vooraf goedgekeurde route na diplomatiek overleg met de Indiase overheid. Dit meldt persbureau Bloomberg op basis van een anonieme officier aan boord van het schip.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft EU-lidstaten opgeroepen om hun doelstellingen voor gasvoorraden te verlagen en niet te haasten met het aanvullen van hun uitgeputte reserves. Dat zou de vraag naar gas wat kunnen temperen nu brandstof erg duur is door de Iranoorlog, meldt de Financial Times zaterdag.
13 uur geledenLOS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Netflix verwacht zaterdag wereldwijd miljoenen kijkers te trekken met een grootschalige livestream rond de comeback van de populaire K-popgroep BTS. Het evenement, de eerste show van de groep in jaren, past in de strategie van het Amerikaanse bedrijf om sterker in te zetten op live-evenementen.
15 uur geledenCHICAGO (ANP/DPA/BELGA/RTR) - United Airlines schrapt veel vluchten die door de flinke stijging van de brandstofprijzen onrendabel zijn geworden. Op korte termijn wil de Amerikaanse luchtvaartmaatschappij zijn capaciteit met ongeveer 5 procent verminderen, heeft topman Scott Kirby aangekondigd.
15 uur geleden