CNV: opnieuw stakingen bij koffiefabrieken Douwe Egberts
UTRECHT (ANP) - Bij de fabrieken van koffie- en theeconcern JDE Peet's, de eigenaar van Douwe Egberts en Pickwick, in Utrecht en Joure wordt opnieuw gestaakt. Na de twee stakingsdagen van afgelopen week leggen medewerkers nu komende woensdag, donderdag en vrijdag het werk neer, meldt vakbond CNV. De staking start woensdagochtend om 06.00 uur.
Het conflict tussen JDE Peet's en zijn medewerkers ontstond tijdens de onderhandelingen over een nieuwe cao, die met terugwerkende kracht per 1 januari moet ingaan. Hoewel vakbonden en werkgever het op veel punten eens konden worden, lukte dat niet op het gebied van loon. "Wij willen een concreet nieuw bod. Zolang dat niet komt, gaan wij door met onze acties", zei bestuurder Jikkie Aalberts van CNV Vakmensen. In totaal werken er zo’n 1800 mensen op de twee locaties.
Volgens Aalberts eisen de leden een structurele loonsverhoging voor iedereen van 8 procent plus 100 euro. De koffie- en theeproducent vindt dat echter te gortig en wil niet verder gaan dan een gemiddelde loonsverhoging van ruim 6 procent plus eenmalig 500 euro.
Ook merkt de CNV-bestuurder op dat leidinggevenden van JDE Peet's de druk op de stakers opvoeren, waarbij ze zwarte scenario's schetsen om werknemers bang te maken. Bijvoorbeeld dat het werk naar het buitenland wordt verplaatst als ze doorgaan met staken.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - De voorzitter van het Duitse onderzoeksinstituut Ifo heeft gewaarschuwd voor aanzienlijke risico's voor de Duitse economie door de dreiging van hogere Amerikaanse importheffingen. "Als dit uitmondt in een nieuwe handelsoorlog, dan staat Duitsland in 2026 een recessie te wachten", zei voorzitter Clemens Fuest van het Ifo-instituut zondag in de krant Bild.
2 uur geledenESSEN (ANP) - Thyssenkrupp en zijn Indiase branchegenoot Jindal Steel hebben gesprekken over een mogelijke overname van de Europese staaldivisie van het Duitse industrieconcern tijdelijk stopgezet. "De oorspronkelijke uitgangspunten en voorwaarden voor een mogelijke verkoop van Thyssenkrupp Steel zijn de afgelopen maanden aanzienlijk veranderd", stelde Thyssenkrupp in een verklaring.
4 uur geledenWENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.
18 uur geledenGENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.
21 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.
22 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Klanten van ING en Triodos hebben zaterdagochtend moeilijker kunnen pinnen. Volgens ING lag het probleem bij een externe partij die pintransacties afhandelt, maar is de storing nu voorbij.
23 uur geledenDANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.
1 dag geleden