CNV: ook 1000 euro voor medewerkers bus- en treinvervoer
UTRECHT (ANP) - Net als medewerkers in het streekvervoer, ontvangen ook werknemers in het multimodaal vervoer een eenmalige uitkering van 1000 euro bruto. Dat meldt vakbond CNV. Onder multimodaal vervoer vallen bedrijven die zowel bus- als treinvervoer aanbieden.
De uitkering dient ter compensatie voor de hoge inflatie en valt binnen de huidige cao. De onderhandelingen over een nieuwe cao, die ingaat op 1 januari 2023, zijn nog gaande. Ruim 1200 werknemers van Arriva, Keolis en Qbuzz zullen de uitkering ontvangen. Alleen voltijdsmedewerkers ontvangen het volledige brutobedrag, voor deeltijdwerknemers is de uitkering naar rato. De regeling geldt ook voor uitzendkrachten.
Waar CNV en werkgevers er samen uitkomen, roept vakbond FNV buschauffeurs in het streekvervoer op te gaan staken. De chauffeurs leggen het werk neer van woensdag tot en met vrijdag. De Vereniging Werkgevers Openbaar Vervoer (VWOV) gaf bij monde van voorzitter Fred Kagie eerder al aan de stakingen onbegrijpelijk te vinden, aangezien de werkgeversvereniging wel een akkoord kon sluiten met CNV.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - KLM vliegt voorlopig nog niet op Dubai vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De luchtvaartmaatschappij heeft alle vluchten naar de Arabische bestemming geschrapt tot en met 28 maart.
6 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De leiders van de G7-landen gaan woensdagmiddag praten over een mogelijke vrijgave van strategische oliereserves vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat overleg via videoverbinding wordt voorgezeten door de Franse president Emmanuel Macron. Frankrijk is momenteel voorzitter van de G7.
37 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - Gasnetbeheerder Gasunie heeft de regering opgeroepen om een strategische noodvoorraad voor gas op te bouwen. Onderzoek wijst namelijk uit dat aanvullende maatregelen nodig zijn om een mogelijk gastekort op te kunnen vangen, mocht er een maandenlange verstoring in de gasaanvoer optreden.
1 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall heeft zijn orderboek vorig jaar hard zien groeien naar een nieuw record. Door de grote investeringen in Europa in herbewapening ontvangt het bedrijf veel opdrachten. Volgens Rheinmetall was het orderboek eind vorig jaar 63,8 miljard euro waard. Dat is een toename van 36 procent vergeleken met een jaar eerder.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De eerste tien dagen oorlog in het Midden-Oosten hebben de Europese belastingbetaler al "3 miljard euro extra aan import van fossiele brandstoffen gekost", stelt voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen. "Dat is de prijs van onze afhankelijkheid" van de import van energie, stelt ze in een toespraak in het Europees Parlement.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag licht lager geopend. Daarmee werd een stapje teruggedaan van de flinke plus een dag eerder toen de hoofdgraadmeter op het Damrak net boven de grens van 1000 punten sloot.
2 uur geledenARTEIXO (ANP/AFP) - Inditex, de eigenaar van kledingwinkelketens als Zara, Bershka, Pull&Bear, Stradivarius en Massimo Dutti, heeft in het afgelopen boekjaar opnieuw zijn hoogste winst ooit geboekt. Dat is de derde keer op rij voor een van de grootste kledingverkopers ter wereld, ondanks dat het bedrijf te maken heeft met felle concurrentie van onder meer fastfashionwebwinkel Shein.
2 uur geleden