CNV: meeste werkgevers voeren geen beleid seksuele intimidatie
UTRECHT (ANP) - De meeste Nederlandse werkgevers hebben geen beleid ontwikkeld om seksuele intimidatie op de werkvloer tegen te gaan. Dat meldt vakbond CNV op basis van onderzoek onder 1600 leden. CNV vindt dat slachtoffers nog steeds vogelvrij zijn ondanks de grote aandacht voor seksuele intimidatie de afgelopen tijd in de media door onthullingen bij The Voice, Ajax en D66.
"Hier moet echt zo snel mogelijk verandering in komen", zegt CNV-voorzitter Piet Fortuin in een toelichting. "Wij pleiten ervoor dat ieder bedrijf een protocol tegen seksuele intimidatie ontwikkelt." Van de respondenten voelt 83 procent zich de laatste maanden nog niet veiliger als het gaat om seksuele intimidatie op de werkvloer. Zeven op de tien geeft aan dat hun werkgever geen beleid ontwikkelt op dit terrein.
"Tijd dat werkgevers aan de slag gaan met dit thema", aldus Fortuin. "Niemand mag zich onveilig voelen op het werk." De vakbond pleit voor de invoering van een landelijk meldpunt waar slachtoffers van wangedrag zich kunnen melden.
Uit eerder onderzoek van CNV bleek dat een meerderheid van de werkende vrouwen op de werkvloer te maken heeft met een vorm van seksuele intimidatie. Het gaat dan om seksueel getinte opmerkingen, schunnige woorden of sissen. Van de vrouwen heeft bijna een op de drie wel eens te maken met aanranding of een andere fysieke vorm van seksuele intimidatie op het werk.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - Ziekenhuizen in de noordelijke provincies waarschuwen hun patiƫnten dat het maandagochtend heel glad kan zijn. Als ze de weg niet op willen, kunnen ze contact opnemen om een afspraak telefonisch te houden of die te laten verzetten.
3 uur geledenCREIL (ANP) - Bij een legbedrijf in het dorp Creil in Flevoland is vogelgriep vastgesteld. Om verdere verspreiding van het virus te voorkomen, worden de ongeveer 43.000 dieren op het terrein gedood door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Arriva laat zijn treinen en bussen maandag volgens planning rijden. Er zijn wel een paar aanpassingen aan de dienstregeling. Zo rijden er minder spitstreinen tussen Leeuwarden en Sneek, tussen Groningen en Warffum en tussen Arnhem Centraal en Doetinchem. Ook zijn de treinen iets korter dan gebruikelijk.
4 uur geledenSTEENWIJK (ANP) - Burgemeester Erik de Groot van de Overijsselse gemeente Steenwijkerland heeft in een verklaring zijn medeleven uitgesproken met de ouders en familie van de 8-jarige jongen uit Steenwijk die zondag dood werd gevonden. "Het ergste scenario is waarheid geworden", zegt hij over het overlijden van het kind, dat sinds zaterdagavond vermist was.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam rijden de metro's, trams en bussen maandag volgens de gewone dienstregeling. Het Gemeentelijk Vervoersbedrijf (GVB) laat dat zondagavond weten. In de provincie Noord-Holland geldt tussen zondag 23.00 uur en maandag 04.00 uur code oranje voor gladheid.
5 uur geledenDEVENTER (ANP) - Vervoerder Keolis gaat er voorlopig van uit dat zijn treinen en bussen maandag gewoon kunnen rijden, ondanks code oranje vanwege de verwachte gladheid. "Het is een beetje koffiedik kijken, het kan gaan ijzelen maar het kan ook dooien. Eerst gaan we proberen te rijden, we hopen dat het te doen is. Maar als dat niet zo is en het gevaarlijk wordt, kan het zijn dat we de bussen naar binnen halen", zegt een woordvoerster.
5 uur geledenDE BILT (ANP) - Ook in Zuid-Holland kan het in de nacht van zondag op maandag glad worden door ijzel. Het KNMI heeft ook voor die provincie code oranje afgegeven, die vanaf 23.00 uur ingaat. Eerder werd die waarschuwing al afgegeven voor alle andere provincies, behalve Zeeland.
7 uur geleden