Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CNV: meerderheid werkgevers voert geen vrouwvriendelijk beleid

CNV: meerderheid werkgevers voert geen vrouwvriendelijk beleid

DEN HAAG (ANP) - De overgrote meerderheid van de Nederlandse werkgevers voert geen beleid om de werkplek vrouwvriendelijker te maken, meldt vakbond CNV op basis van onderzoek onder tweeduizend leden. Slechts 9 procent van de werkgevers heeft een menopauzebeleid, 5 procent een menstruatiebeleid en 17 procent beleid voor vrouwen die met zwangerschapsklachten kampen. Het CNV pleit ervoor dat elke werkgever beleid ontwikkelt rond zwangerschap, menstruatie en menopauze en legt hier het komende jaar de focus op aan de cao-tafel.

Volgens bestuurder Justine Feitsma van CNV is het zeer onverstandig dat werkgevers nauwelijks vrouwvriendelijk beleid voeren. "Vrouwen verzuimen gemiddeld tot 40 procent meer dan mannen, blijkt uit CBS-cijfers. Dit kost werkgevers jaarlijks miljarden", waarschuwt Feitsma. Ook is de instroom in de Wet werk en inkomen naar arbeidsvermogen (WIA) bij vrouwen veel hoger dan bij mannen. "Het feit dat de meeste werkgevers geen vrouwvriendelijk beleid voeren is niet alleen ten nadele van alle vrouwen, maar ook een peperdure keuze."

Tienduizenden vrouwen werken volgens Feitsma dagelijks met pijn en fysieke klachten als gevolg van menstruatie, zwangerschap of overgang. "Werkgeversorganisaties en overheid vinden dat vrouwen meer uren moeten draaien. Maar niemand hoor je over een vrouwvriendelijke werkplek."

Fysiek zwaar of gevaarlijk werk

Het CNV maakt zich vooral zorgen over sectoren waar sprake is van fysiek zwaar of gevaarlijk werk. Bij slechts 6 procent krijgen vrouwen andere hulpmiddelen dan mannen. Twee op de drie stellen dat zwangere vrouwen niet vrijgesteld zijn van fysiek zwaar werk en bij 60 procent wordt er überhaupt geen rekening gehouden met zwangere vrouwen.

De helft van de vrouwen ervaart de combinatie werk en zwangerschap als zwaar. 56 procent stuit op onbegrip van de werkgever als zij met zwangerschapsklachten kampt en 80 procent krijgt geen aangepast werk tijdens de zwangerschap. Wie terugkomt van zwangerschapsverlof, kan bovendien niet altijd rekenen op een warm welkom. Bij 89 procent van de vrouwen neemt de werkgever geen maatregelen waardoor ze hun werk weer goed op konden pakken. Een op de drie geeft aan dat een dergelijk beleid haar wel zou hebben geholpen om het werk sneller en beter weer op te pakken.

Meer uit Financieel

Winstreeks op Wall Street door hoop op akkoord VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met winsten het weekend ingegaan. Hoop op een akkoord tussen de VS en Iran, dat een fragiel staakt-het-vuren kan omzetten in blijvende vrede, wakkerde volgens analisten het optimisme op Wall Street aan.

9 uur geleden
Leids Pharming mag tweede medicijn ook in EU op de markt brengen

LEIDEN (ANP) - De Leidse biotechnoloog Pharming heeft toestemming gekregen om zijn tweede medicijn ook in de Europese Unie op de markt te brengen. Volgens het beursgenoteerde bedrijf is Joenja in het landenblok de eerste goedgekeurde behandeling voor APDS, een zeldzame aandoening van het immuunsysteem.

9 uur geleden
EU en Mexico tekenen vernieuwde handelsdeal in Mexico-Stad

MEXICO-STAD (ANP) - De EU en Mexico hebben afgesproken hun afzetmarkten voor elkaar te verruimen door importtarieven verder af te schaffen. Daarvoor zijn de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen, voorzitter van de EU-leiders António Costa en de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag bijeen voor een voorlopige verklaring in Mexico-Stad.

10 uur geleden
Vakbonden dreigen met acties bij beveiliging op Schiphol

UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en De Unie dreigen met acties bij I-SEC, een van de drie beveiligingsbedrijven op Schiphol. Ze geven de onderneming nog een week om problemen met de roosters op te lossen, anders worden op de luchthaven acties op touw gezet. Dat stelt FNV-bestuurder Serda Karabulut na berichtgeving door De Telegraaf. Aan welke acties de bonden denken, wil hij nog niet zeggen. Dat zou nog "voorbarig" zijn.

11 uur geleden
Kevin Warsh ingezworen als nieuwe baas van Federal Reserve

WASHINGTON (ANP/RTR) - Kevin Warsh is ingezworen als het nieuwe hoofd van de Federal Reserve, de Amerikaanse centrale bank. President Donald Trump benadrukte bij de ceremonie dat de nieuwe Fed-voorzitter "volledig onafhankelijk" is in zijn nieuwe functie. Daarmee leek Trump de financiële markten gerust te willen stellen, aangezien hij als president veel kritiek heeft gehad op het Fed-beleid van de terugtredende Fed-baas Jerome Powell.

12 uur geleden
AEX scherpt slotrecord aan door hoop op einde oorlog

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag opnieuw hoger gesloten. Daarmee werd het slotrecord van een dag eerder weer aangescherpt. Volgens analisten stemde hoop op het einde van de Iran-oorlog beleggers positief. Net als eerder deze week waren de chipbedrijven de grote winnaars.

14 uur geleden
Dow-Jonesindex verder omhoog op Wall Street na slotrecord

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst begonnen. Beleggers bleven optimistisch over een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio verklaarde enige beweging te zien bij Iran in de vredesbesprekingen, maar gaf niet aan op welke vlakken Iran bereid is tot concessies. De twee landen verschillen nog altijd van mening over de uraniumvoorraad van Iran en de controle van de Straat van Hormuz.

16 uur geleden