CNV: meer agressie tegen beveiligers Schiphol om vloeistofregels
SCHIPHOL (ANP) - Beveiligingspersoneel op Schiphol heeft te maken met meer agressie sinds de vloeistoffenregels voor handbagage zijn aangepast, zegt vakbond CNV na een bericht in De Telegraaf. Sinds 1 september mogen vloeistoffen in de handbagage alleen mee in verpakkingen van maximaal 100 milliliter. Eerder waren grotere verpakkingen ook toegestaan.
Volgens vakbondsbestuurder Erik Maas wordt personeel al sinds corona geconfronteerd met meer agressief gedrag. Nu leiden de nieuwe vloeistoffenregels tot meer vervelend gedrag, aldus Maas. Dat speelt vooral bij reizigers die van buiten Europa komen en overstappen op Schiphol. "Het is echt dagelijkse praktijk", zegt hij. "Binnen Europa zijn de nieuwe regels na een paar maanden wel bekend. Maar kennelijk is er bij veel passagiers van buiten Europa veel onbekendheid. Die denken dan dat ze vervelend kunnen gaan doen. Dat is onacceptabel." Volgens Maas komt het bij "allerlei passagiers" voor, of ze nou in economy class vliegen of de business class.
De vakbond pleit ervoor dat er borden worden opgehangen waarop staat welk gedrag niet wordt getolereerd. "Zodat je heel duidelijk op Schiphol ziet: je gaat nu naar de controle van je handbagage, en daarbij verwachten we dit gedrag", aldus Maas. "Kennelijk wordt er nu veel ruimte ervaren door passagiers om er even lekker tegenin te gaan. Met zo'n bordje heb je het in ieder geval heel duidelijk. Zodat als je je daar bevindt, je weet dat er een sanctie is."
Meer uit Binnenland
SCHIERMONNIKOOG (ANP) - In de zee ten noorden van Schiermonnikoog is volgens de kustwacht een vrachtschip stuurloos geraakt. Een woordvoerder van de KNRM zegt dat het schip van het anker is afgeslagen en dat er vijf gewonden aan boord zijn. De aard van de verwondingen is onbekend. Het schip bevindt zich in ankergebied 9. Dat is een soort maritieme wachtplaats waar schepen voor anker kunnen gaan.
45 minuten geledenHOUTEN (ANP) - Storm Boelo, die momenteel over Nederland raast, is officieel de eerste herfststorm van dit jaar. Op Vlieland kwam het tussen 11.00 en 12.00 uur tot een gemiddelde windkracht 9. Ook in IJmuiden waait het flink en werden windstoten van 115 kilometer per uur gemeten, meldt Weeronline.
2 uur geledenBIDDINGHUIZEN (ANP) - Walibi heeft zaterdagavond tijdens Halloween Fright Nights de scarezones eerder gesloten na vechtpartijen tussen bezoekers. De politie zette de mobiele eenheid in om de orde te herstellen en mensen uit het park te escorteren. Volgens een woordvoerder van het pretpark veroorzaakte een groep bezoekers bewust onrust.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op verschillende plekken heeft de harde wind in de nacht van zaterdag op zondag gezorgd voor overlast en schade. Het KNMI waarschuwt in de kustgebieden voor zware windstoten en heeft voor een deel van het land code geel afgegeven. De wind wordt veroorzaakt door het lagedrukgebied Boelo.
6 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De grote brand in een autosloperij aan de Bleiswijkseweg in Zoetermeer is onder controle, laat een woordvoerder van de brandweer weten. "Het vuur is nog niet uit, maar het breidt zich niet verder uit." De brand werd zondagochtend rond 06.50 uur gemeld. Vanwege de rook werd een NL-Alert verstuurd.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het minderheidskabinet gaat opnieuw praten met de oppositie om een "brede meerderheid" te vinden voor het belastingplan. Dat meldt Financiën. Zaterdag overlegden de premier, vicepremiers en bewindslieden van Financiën op het Catshuis over een nieuw voorstel.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Acteur en schrijver Maarten Spanjer is zaterdag in besloten kring begraven in Amsterdam, op de dag dat hij 74 jaar zou zijn geworden. Onder anderen René van der Gijp, Theo Hiddema en Keje Molenaar waren bij de uitvaart aanwezig.
22 uur geleden