CNV: medische mondkapjes voor veel meer beroepen
DEN HAAG (ANP) - Mensen die essentiële functies hebben en daarin niet altijd voldoende afstand kunnen nemen van anderen, zouden betere beschermingsmiddelen tegen corona moeten krijgen, zoals medische mondkapjes. Dat vindt vakbond CNV.
CNV merkt dat onderwijzenden, kinderopvangmedewerkers, gevangenisbewaarders, afvalmedewerkers en andere mensen met een cruciaal beroep zich steeds meer zorgen maken over gezondheidsrisico’s tijdens hun werk. Zeker nu er nog veel onduidelijkheid heerst over de 'Britse variant' van het virus, vindt CNV dat deze werknemers een betere bescherming moeten krijgen. Dat kan volgens de bond ook. "Van de aanvankelijke schaarste van medische beschermingsmiddelen, zoals FFP2-mondmaskers, is inmiddels geen sprake meer."
Voorzitter Patrick Feij van CNV Overheid en Publieke Diensten breekt een lans voor verschillende beroepsgroepen: "Denk bijvoorbeeld aan afvalverwerking waar ploegen in dezelfde bedrijfsauto moeten zitten of aan personeel van justitiële inrichtingen. Maar ook aan ambtenaren die noodzakelijk persoonlijk contact hebben met burgers, of huiscontroles moeten uitvoeren. Of aan medewerkers van nutsbedrijven die bij mensen over de vloer moeten komen. In al die situaties lopen mensen extra besmettingsrisico en kunnen beschermingsmiddelen die risico’s verkleinen."
Meer uit Binnenland
MAASDIJK (ANP) - Een automobilist is om het leven gekomen door een ongeval in Maasdijk, waarbij zijn auto in brand vloog. Het ongeluk gebeurde rond 4.30 uur op de Coldenhovelaan in de Zuid-Hollandse plaats, meldt de politie op X.
15 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In meerdere plaatsen in het land kunnen mensen de schaatsen onderbinden. Zo hebben in De Lier (Zuid-Holland) en in Zeist (Utrecht) de vorst en het werk van vrijwilligers ervoor gezorgd dat schaatsers vanaf 8.30 uur over de baan kunnen rijden.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - NPO 3FM kijkt terug op een onvergetelijke editie van Serious Request. "De dj's, de ongelooflijke eindstand en de vele hartverwarmende reacties: ik ben behoorlijk sprakeloos", zegt zendermanager Menno de Boer. Met de inzamelingsactie werd een recordbedrag opgehaald van ruim 18,4 miljoen euro.
3 uur geledenZWARTSLUIS (ANP) - Door een ongeluk op de provinciale weg N331 in de Overijsselse plaats Zwartsluis is op kerstavond een persoon om het leven gekomen. Het gaat volgens de politie om een 40-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De 27e editie van de NPO Radio 2 Top 2000 is van start gegaan. Radio-dj's Annemieke Schollaardt en Jan-Willem Roodbeen telden woensdagavond in de openingsshow af naar middernacht, het moment waarop het eerste nummer van de jaarlijkse hitlijst werd opgezet. Dat was het nummer Run Like Hell van Pink Floyd.
10 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - 3FM Serious Request heeft met het eindbedrag van de actie een uitzonderlijk hoog bedrag bereikt. Na zes dagen actievoeren is in het Glazen Huis in Den Bosch 18.423.566 euro opgehaald voor Spieren voor Spieren, zo maakte NPO 3FM woensdag bekend. Nog nooit eerder kwam het eindbedrag tijdens het slot van Serious Request op kerstavond zo hoog uit.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De 41-jarige Eritreeër Kidane H. die het Openbaar Ministerie (OM) wil vervolgen voor onder meer mensensmokkel, is vanuit de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) uitgeleverd aan Nederland. De man is woensdagavond geland op Schiphol en begeleid door de marechaussee, meldt het OM.
16 uur geleden