Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CNV: marechaussee bij securitycheck op piekmomenten Schiphol

CNV: marechaussee bij securitycheck op piekmomenten Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Bij de securitycheck op Schiphol moet op de piekmomenten standaard marechaussee aanwezig zijn, vindt vakbond CNV Vakmensen. Ook moeten ‘s avonds meer beveiligingsploegen worden ingepland. De vakbond stelt bijzonder zorgwekkende signalen te krijgen van beveiligers. "Het is echt wachten op ongelukken", zegt onderhandelaar van CNV Vakmensen Erik Maas.

Volgens de bond lopen in de vertrekhallen de spanningen soms hoog op met grote aantallen passagiers die lang in de rij staan en hun vlucht willen halen. Maas zegt van beveiligers te horen dat dit vooral op sommige avonden tot gevaarlijke situaties kan leiden. "Er zijn vooral 's avonds te weinig beveiligingsteams ingepland, veel securitylanes sluiten rond 20.00 uur. Passagiers zien de beveiligers vertrekken, zijn bang dat ze hun vlucht missen en raken dan al snel verhit."

Maas pleit er daarom onder meer voor dat er in de avond meer ploegen worden ingepland die een wat latere diensttijd hebben. "Op de kritieke momenten, bijvoorbeeld bij het sluiten van lanes, moet de marechaussee standaard paraat staan om op te treden en te de-escaleren. En we willen dat er portofoons beschikbaar zijn om direct hulp in te roepen. Het gaat nu via te veel schakels."

Zorgwekkende drukte

Beveiligers spreken volgens Maas van levensgevaarlijke situaties, waarbij soms zoveel mensen tegelijk binnenkomen dat het uit de hand kan lopen en er zwaargewonden of erger zouden kunnen vallen. Ook wordt gesproken over huilende, schreeuwende, agressieve en vechtende passagiers, terwijl de marechaussee nergens te bekennen zou zijn. "De drukte is zorgwekkend, de enorm grote groepen mensen die voordringen, soms zelfs met elkaar op de vuist gaan. Er is totaal geen controle op of regulatie van die groepen. Als er één iemand gek wordt, doordraait of gaat rennen of duwen, kan het gigantisch uit de hand lopen", zo zou ook aan Maas zijn gemeld.

Het is de laatste tijd erg druk op Schiphol vanwege een personeelstekort. Afgelopen zondagavond moest de marechaussee ingrijpen tijdens een 'dreigende situatie' bij de beveiliging vanwege reizigers die hun vlucht dreigden te missen. Bij de beveiligingscontrole liepen enkele beveiligers weg vanwege een wisseling van het personeel, wat zorgde voor een 'heftige' reactie van wachtende reizigers, meldden Schiphol en de marechaussee later daarover.

Woensdag overleggen de vakbonden opnieuw met Schiphol over het personeelstekort en de arbeidsvoorwaarden.

Meer uit Binnenland

NCSC: nog steeds geen signalen van actief misbruik PHP-lek

HILVERSUM (ANP) - Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) heeft nog steeds geen "actief misbruik" waargenomen van het lek in de programmeertaal PHP. Dat zei directeur Matthijs van Amelsfort van het NCSC woensdagavond bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.

2 uur geleden
Website DigiD weer toegankelijk

DEN HAAG (ANP) - De website van DigiD is weer bereikbaar, nadat die het grootste gedeelte van de dag was afgesloten vanwege twee zwakke plekken in de PHP-programmeertaal. De meeste websites die worden beheerd door Logius zijn weer online, maar nog niet allemaal, meldt een woordvoerster.

8 uur geleden
Cameratoezicht in Floradorp na rellen

AMSTERDAM (ANP) - In Floradorp in Amsterdam-Noord is per direct cameratoezicht ingesteld. Burgemeester Femke Halsema heeft daartoe besloten na de onrust van de laatste tijd in de wijk.

11 uur geleden
Website en app RTL Nieuws na problemen met PHP weer online

HILVERSUM (ANP) - De app en website van RTL Nieuws zijn na een paar uur offline te zijn geweest weer online. De website was net als vele anderen uit voorzorg offline gehaald vanwege kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP.

11 uur geleden
Politie onderzoekt pand Buitenveldert in zaak-Hajar

AMSTERDAM (ANP) - De politie doet onderzoek in een pand aan De Klencke in Buitenveldert (Amsterdam-Zuid) en dat heeft te maken met de zaak-Hajar. Volgens de politie is het de locatie waar de 29-jarige Amsterdamse vermoedelijk om het leven is gekomen. Forensische opsporing en de recherche doen er uitgebreid onderzoek, aldus de politie.

11 uur geleden
Websites meerdere veiligheidsregio's offline om PHP-zorgen

DEN HAAG (ANP) - Websites van zeker dertien van de 25 veiligheidsregio's in Nederland zijn woensdag offline door kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP. Organisaties halen hun websites uit voorzorg uit de lucht vanwege het risico op digitale aanvallen. Dat blijkt uit een inventarisatie van het ANP.

13 uur geleden
Patiëntenfederatie: stijging premie brengt patiënten in problemen

DEN HAAG (ANP) - De grootste stijging van de zorgpremie in jaren maakt de aanstaande bezuinigingen op de zorg nog pijnlijker voor patiënten. Dat stelt Patiëntenfederatie Nederland nadat verzekeraar DSW woensdag de premie voor volgend jaar bekendmaakte. Dit in combinatie met het verhoogde eigen risico en het uitblijven van hogere zorgtoeslag gaat "nog meer patiënten in de financiële problemen brengen", schrijft de organisatie.

13 uur geleden