Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CNV: marechaussee bij securitycheck op piekmomenten Schiphol

CNV: marechaussee bij securitycheck op piekmomenten Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Bij de securitycheck op Schiphol moet op de piekmomenten standaard marechaussee aanwezig zijn, vindt vakbond CNV Vakmensen. Ook moeten ‘s avonds meer beveiligingsploegen worden ingepland. De vakbond stelt bijzonder zorgwekkende signalen te krijgen van beveiligers. "Het is echt wachten op ongelukken", zegt onderhandelaar van CNV Vakmensen Erik Maas.

Volgens de bond lopen in de vertrekhallen de spanningen soms hoog op met grote aantallen passagiers die lang in de rij staan en hun vlucht willen halen. Maas zegt van beveiligers te horen dat dit vooral op sommige avonden tot gevaarlijke situaties kan leiden. "Er zijn vooral 's avonds te weinig beveiligingsteams ingepland, veel securitylanes sluiten rond 20.00 uur. Passagiers zien de beveiligers vertrekken, zijn bang dat ze hun vlucht missen en raken dan al snel verhit."

Maas pleit er daarom onder meer voor dat er in de avond meer ploegen worden ingepland die een wat latere diensttijd hebben. "Op de kritieke momenten, bijvoorbeeld bij het sluiten van lanes, moet de marechaussee standaard paraat staan om op te treden en te de-escaleren. En we willen dat er portofoons beschikbaar zijn om direct hulp in te roepen. Het gaat nu via te veel schakels."

Zorgwekkende drukte

Beveiligers spreken volgens Maas van levensgevaarlijke situaties, waarbij soms zoveel mensen tegelijk binnenkomen dat het uit de hand kan lopen en er zwaargewonden of erger zouden kunnen vallen. Ook wordt gesproken over huilende, schreeuwende, agressieve en vechtende passagiers, terwijl de marechaussee nergens te bekennen zou zijn. "De drukte is zorgwekkend, de enorm grote groepen mensen die voordringen, soms zelfs met elkaar op de vuist gaan. Er is totaal geen controle op of regulatie van die groepen. Als er één iemand gek wordt, doordraait of gaat rennen of duwen, kan het gigantisch uit de hand lopen", zo zou ook aan Maas zijn gemeld.

Het is de laatste tijd erg druk op Schiphol vanwege een personeelstekort. Afgelopen zondagavond moest de marechaussee ingrijpen tijdens een 'dreigende situatie' bij de beveiliging vanwege reizigers die hun vlucht dreigden te missen. Bij de beveiligingscontrole liepen enkele beveiligers weg vanwege een wisseling van het personeel, wat zorgde voor een 'heftige' reactie van wachtende reizigers, meldden Schiphol en de marechaussee later daarover.

Woensdag overleggen de vakbonden opnieuw met Schiphol over het personeelstekort en de arbeidsvoorwaarden.

Meer uit Binnenland

Geen treinverkeer tussen Rotterdam en Delft door brandstichting

ROTTERDAM (ANP) - Door brandstichting bij een spoorbrug in Delfshaven in Rotterdam rijden er zaterdag geen treinen tussen stations Rotterdam Centraal en Delft Campus. Dat melden spoorbeheerder ProRail en de NS.

1 uur geleden
Geen asielzoekers op grasveld bij aanmeldcentrum zaterdagochtend

TER APEL (ANP) - Op het grasveld voor de ingang van het aanmeldcentrum in Ter Apel liggen rond 06.15 uur zaterdagochtend geen asielzoekers te slapen, ziet een ANP-verslaggever. In de nacht van donderdag op vrijdag brachten twintig asielzoekers er in de regen de nacht door en het Rode Kruis zei er rekening mee te houden dat ook in de daaropvolgende nachten mensen buiten zouden moeten slapen. Maar daar lijkt afgelopen nacht geen sprake van te zijn geweest.

2 uur geleden
KLM-vlucht naar Panama eindigt in San José door tekort aan hotels

SAN JOSÉ (ANP) - KLM-vlucht KL757 met eindbestemming Panama-Stad is geland in de hoofdstad van Costa Rica, San José. Dat is te zien op Flightradar24 en bevestigt een woordvoerder van KLM. Eerder werd al bekend dat de vlucht een tussenstop maakte op Curaçao.

4 uur geleden
KLM-vlucht op weg naar Panama omgeleid naar Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Een KLM-vlucht die vanuit Amsterdam onderweg was naar Panama-Stad heeft vanwege de zware aardbeving voor de kust van het Midden-Amerikaanse land een tussenstop gemaakt op Curaçao, zo is te zien op de website Flightradar24. De vlucht is inmiddels weer onderweg naar Panama-Stad.

8 uur geleden
Voorzitter Raad voor rechtspraak noemt sancties ICC 'onacceptabel'

DEN HAAG (ANP) - De nieuwe sancties die de Verenigde Staten eerder vrijdag aankondigden voor het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag zijn volgens Henk Naves, voorzitter van de Raad voor de rechtspraak, "onacceptabel", zo laat hij weten in een reactie.

8 uur geleden
Nachtopvang voor asielzoekers Ter Apel 'waarschijnlijk' weer vol

TER APEL (ANP) - De nachtopvang voor mensen die nog niet bij het aanmeldcentrum van het COA in Ter Apel naar binnen kunnen zit komende nacht "naar alle waarschijnlijkheid" weer vol. Dat meldt een woordvoerder van het Rode Kruis, dat op de twee opvanglocaties in Warffum en Zuidwolde onder meer de beveiliging en het dagelijkse beheer verzorgt.

11 uur geleden
Politiek schaart zich achter het Internationaal Strafhof

DEN HAAG (ANP) - Politieke partijen scharen zich achter het Internationaal Strafhof (ICC) waartegen de VS nieuwe sancties hebben aangekondigd. "Dit is het moment voor Europa om het internationaal recht voluit te verdedigen. Want oorlogsmisdadigers mogen nooit, nooit, nooit vrijuit gaan, ook niet onder Amerikaanse druk", reageert Jan Paternotte (D66).

14 uur geleden