CNV eist bij nieuwe cao's minimaal 5 procent hoger salaris
AMSTERDAM (ANP) - Bij nieuwe cao's die worden afgesloten moet het personeel er minimaal 5 procent salaris bij krijgen. Dit vanwege de inflatie, zoals de stijgende energiekosten. Deze minimale looneis stelt vakbond CNV tegenwoordig bij de onderhandelingen, zegt voorzitter Piet Fortuin in De Telegraaf. Ook wil hij kijken of lopende cao's opengebroken kunnen worden.
"In bedrijven waar het slecht gaat en er minder ruimte is, eisen we 5 procent. Daar waar het goed gaat, zitten we op de 10 procent", aldus Fortuin in de krant. Hij noemt het zelf "een historisch hoge loonvraag", maar geeft aan dat het ook bijzondere tijden zijn.
Fortuin zegt in De Telegraaf dat de huidige loonontwikkeling richting de 4 procent kruipt. Maar dat is volgens hem niet voldoende om de stijgende prijzen mee goed te maken.
Meer uit Financieel
RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De belangrijke oost-westelijke pijpleiding in Saudi-Arabië is weer in gebruik genomen door staatsolieconcern Saudi Aramco voor de export van ruwe olie. Dat meldt persbureau Bloomberg. Aramco was vorige week al begonnen met het opstarten van de pijpleiding door druk op te bouwen. Nu stroomt er dus ook weer olie door de pijpleiding voor de export naar het buitenland, aldus Bloomberg.
1 uur geledenWIESBADEN (ANP/DPA) - Meer dan een kwart van alle werknemers in Duitsland heeft een migratieachtergrond. Dat meldt het Duitse federale statistiekbureau Destatis op basis van cijfers over vorig jaar. In sommige sectoren geldt dat een meerderheid van de werknemers een migratieachtergrond heeft.
1 uur geledenKEULEN (ANP) - De waterstanden van de Rijn in Duitsland zijn maandag verder gezakt. Scheepvaart op de belangrijke vaarweg wordt daardoor verder verstoord. Het waterpeil bij Keulen bereikte een nieuw laagterecord en lijkt deze week nog verder te dalen. Bij Kaub, een belangrijk knelpunt in de Rijn, zakt het waterpeil later deze week zelfs onder nul.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Claimorganisatie EUclaim maakt een doorstart via een overname door het Amsterdamse Yource. EUclaim biedt hulp aan gedupeerde vliegtuigpassagiers en helpt hen bij het terugkrijgen van geld bij uitval van vluchten en vertragingen. Bij de overname behoudt EUclaim zijn eigen naam en eigen website.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs van een liter benzine heeft maandag opnieuw een recordhoogte bereikt. De prijs is heel licht gestegen en heeft daarmee het record van zaterdag verder aangescherpt, blijkt uit gegevens van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag met kleine winst begonnen aan de nieuwe beursweek. Beleggers bleven onder meer attent op de olieprijzen die maandag weer opliepen.
5 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het verlies van productiviteit door de extreme hitte van afgelopen zomer kost de Nederlandse economie een schadebedrag van 9,2 miljard euro. Dat meldt kredietverzekeraar Allianz Trade in een onderzoeksrapport. Daarmee behoort Nederland tot de vijf zwaarst getroffen economieën van Europa.
6 uur geleden