CNV eist bij nieuwe cao's minimaal 5 procent hoger salaris
AMSTERDAM (ANP) - Bij nieuwe cao's die worden afgesloten moet het personeel er minimaal 5 procent salaris bij krijgen. Dit vanwege de inflatie, zoals de stijgende energiekosten. Deze minimale looneis stelt vakbond CNV tegenwoordig bij de onderhandelingen, zegt voorzitter Piet Fortuin in De Telegraaf. Ook wil hij kijken of lopende cao's opengebroken kunnen worden.
"In bedrijven waar het slecht gaat en er minder ruimte is, eisen we 5 procent. Daar waar het goed gaat, zitten we op de 10 procent", aldus Fortuin in de krant. Hij noemt het zelf "een historisch hoge loonvraag", maar geeft aan dat het ook bijzondere tijden zijn.
Fortuin zegt in De Telegraaf dat de huidige loonontwikkeling richting de 4 procent kruipt. Maar dat is volgens hem niet voldoende om de stijgende prijzen mee goed te maken.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn woensdag positief begonnen na de ruime verkiezingszege van de Democraten bij de midterms. Eerder op de dag leken de Amerikaanse beurzen nog flink lager te gaan openen door de vrees dat de Democraten strengere regels voor AI en datacenters zullen invoeren. Beleggers lijken echter opgelucht dat de congresverkiezingen nu achter de rug zijn.
23 minuten geledenLUXEMBURG (ANP/BLOOMBERG) - ABN AMRO heeft een juridische overwinning geboekt op een Europese toezichthouder in een geschil over bijdragen aan een noodfonds voor banken. Daarmee komt een einde aan een jarenlange juridische strijd over deze betalingen.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Uber zag het aantal taxiritten en maaltijdbezorgingen in het afgelopen kwartaal minder hard groeien dan verwacht. Dat kwam doordat de Amerikaanse onderneming achter de gelijknamige taxi- en maaltijdbezorgapps in meerdere landen kampt met een tekort aan chauffeurs.
2 uur geledenLE RELECQ-KERHUON (ANP/AFP) - De Franse regionale bank Crédit Mutuel Arkéa is getroffen door een cyberaanval waardoor frauduleuze transacties mogelijk waren. Daarbij zou volgens berichten zo'n 118 miljoen euro zijn buitgemaakt. De bank zegt dat de aanval onder controle is en dat er geen financiële gevolgen zijn voor klanten.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De stakingsacties bij ABN AMRO beginnen donderdag in Diemen. Het personeel op het kantoor daar legt het werk tussen 11.00 en 15.00 uur neer, maakte FNV bekend. Volgens een woordvoerder van de vakbond doen een paar honderd medewerkers mee. Als de werkonderbreking niet het gewenste effect heeft, schaalt de vakbond de acties verder op.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland draagt Klaas Knot voor als kandidaat voor het presidentschap van de Europese Centrale Bank (ECB). Dat meldt minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) aan de Tweede Kamer. Eurolanden hebben tot komende vrijdag de tijd om mogelijke opvolgers aan te dragen voor Christine Lagarde, die in februari vervroegd terugtreedt.
5 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in oktober verder gestegen naar 4 procent door de hogere brandstofprijzen, het hoogste niveau sinds september 2023. Dat meldt het Europese statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige schatting. Economen hadden ook gerekend op een inflatie van 4 procent.
5 uur geleden