Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CNV: einde langste onafgebroken staking ooit bij Cargill

CNV: einde langste onafgebroken staking ooit bij Cargill

UTRECHT (ANP) - Na twee weken komt er een einde aan de langste onafgebroken staking ooit bij voedings- en grondstoffenbedrijf Cargill in Nederland, meldt vakbond CNV. De vakbonden zijn namelijk een onderhandelingsresultaat overeengekomen voor een nieuwe cao voor ongeveer zeshonderd medewerker met het bedrijf.

"Cargill heeft een aantal verslechteringen van tafel gehaald, bijvoorbeeld rond de ouderenregeling, sociaal plan en ouderschapsverlof. En we zijn het uiteindelijk eens geworden over een loonsverhoging bovenop de automatische prijscompensatie", zegt CNV-onderhandelaar Mirjam van Leussen.

De staking begon op 6 oktober, toen werknemers het werk neerlegden bij de locaties van Cargill in de Botlek, Sas van Gent, Bergen op Zoom en Amsterdam. Cargill is onder meer actief in de handel in graan en andere landbouwproducten.

Van Leussen zegt dat ze het resultaat nu gaat voorleggen aan de leden van de bond. "In de tussentijd schorten we de staking op, de productie wordt morgen weer opgestart."

Meer uit Financieel

Brussel: kwaliteit meer meewegen bij overheidsaanbestedingen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil dat overheden bij aanbestedingen kwaliteit meer laten meewegen en niet meer alleen op prijs selecteren. Ook wordt de aanbestedingsprocedure eenvoudiger gemaakt. Overheden worden aangemoedigd Europese producten of diensten in te kopen, maar worden daartoe niet verplicht. Dat stelt de Commissie voor in haar woensdag gepresenteerde Wet op de Overheidsaanbestedingen.

24 seconden geleden
Storing luchtverkeersleiding kost Ryanair miljoenen, zegt topman

LONDEN (ANP/RTR) - Ryanair heeft dinsdag 260 vluchten moeten annuleren door de storing bij de Britse luchtverkeersleiding. Dat heeft tot een direct verlies van 2,5 tot 3 miljoen pond (zo'n 3 tot 3,5 miljoen euro) geleid, zegt topman Michael O'Leary. De topman verwacht ook woensdag nog tientallen vluchten te moeten annuleren doordat bemanningen zich op verkeerde locaties bevinden.

26 minuten geleden
Oprichter gamebedrijf moet 1,6 miljard euro betalen bij scheiding

SEOUL (ANP/BLOOMBERG) - Een Zuid-Koreaanse rechtbank heeft de miljardair en oprichter van gamegigant Smilegate veroordeeld tot het betalen van een schikking van 2,55 biljoen won (omgerekend 1,6 miljard euro) aan zijn vrouw. Daarmee lijkt de grootste echtscheiding in de geschiedenis van het land aanstaande. Beide partijen kunnen nog in beroep gaan tegen het vonnis.

41 minuten geleden
Brentolie kost weer meer dan 100 dollar per vat

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van een vat Brentolie is weer gestegen tot boven de 100 dollar. Dat is voor het eerst sinds eind juli. De prijs is deze maand opgelopen doordat de Verenigde Staten en Iran elkaar blijven aanvallen.

1 uur geleden
Egypte zet stappen voor bouw eerste AI-datacenter van het land

CAIRO (ANP/BLOOMBERG) - Egypte is van plan zijn eerste grootschalige datacenter voor kunstmatige intelligentie (AI) te bouwen. Het gaat om een faciliteit ter waarde van 1 miljard dollar, waarbij gebruik wordt gemaakt van de technologie van het Amerikaanse AI-chipbedrijf Nvidia.

1 uur geleden
Overname Etraveli door Booking terecht geblokkeerd, zegt EU-hof

BRUSSEL (ANP) - Brussel heeft terecht de overname van onlinereisbureau Etraveli door reisgigant Booking Holdings geblokkeerd, concludeert het Hof van Justitie van de Europese Unie woensdag. De Europese Commissie gaf in 2023 geen toestemming voor de overname van 1,6 miljard euro voor Etraveli. Het zou Booking te machtig maken, beargumenteerde het dagelijks bestuur van de EU.

1 uur geleden
Lufthansa hervat vliegverkeer naar Dubai eind oktober

FRANKFURT (ANP/RTR) - Lufthansa gaat vanaf eind oktober weer naar Dubai vliegen. Dat meldt het bedrijf in een woensdag uitgegeven verklaring. Daarmee volgt de luchtvaartmaatschappij de lijn van zijn dochterbedrijf Eurowings, dat enkele weken geleden eveneens bekendmaakte eind oktober weer directe vluchten naar Dubai aan te bieden. Lufthansa en Eurowings waren gestopt met vliegen naar Dubai na het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten.

2 uur geleden