CNV dreigt met acties in pluimveesector
UTRECHT (ANP) - Vakbond CNV dreigt de werkgevers in de pluimveesector met acties om zo een betere cao af te dwingen. De werkgevers zien volgens de bond geen enkele ruimte voor verbetering, niet op het gebied van salaris maar ook niet op andere vlakken. Dat bleek voor de leden van CNV echter onverteerbaar. De werkgevers krijgen van de bond nu tot volgende week vrijdag om met een beter bod te komen.
Onderhandelaar Emiel Peper van CNV is verbolgen over het eindbod van de werkgevers, verenigd in branchevereniging Nepluvi. "Ze bieden nul procent. En dan vragen ze ons om bij het kruisje te tekenen!"
CNV wil onder meer dat de werkgevers flexwerkers zoals uitzendkrachten meer perspectief bieden. De helft van de 10.000 werknemers in de sector werkt volgens de bond op flexibele basis. Verder wil de vakbond een loonsverhoging van 2 procent dit jaar en een hogere eindejaarsuitkering. Verder moet de mogelijkheid worden geboden om eerder te stoppen als werknemers zwaar werk doen.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Treinen van NS zijn dinsdag wat viezer dan normaal door een staking van schoonmakers, laat een woordvoerster van NS weten. Reizigers kunnen daar overlast van hebben, maar volgens de NS is de impact van de staking wel te overzien. Ook op Schiphol leggen schoonmakers het werk neer. Daar helpen kantoormedewerkers mee om de terminal schoon te houden.
35 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een groep Nederlandse organisaties, waaronder ABN AMRO, Achmea, ASN, Deloitte, KPN en Rabobank ontwikkelt een nieuwe identificatiedienst. De digitale identiteitswallet met de naam MyCheck wordt daarmee een alternatief voor itsme, de opvolger van iDIN. De nieuwe app moet in het tweede kwartaal van 2027 actief zijn.
41 minuten geledenZAANDAM (ANP) - Ahold Delhaize heeft op dit moment geen aanwijzingen dat gegevens van klanten, medewerkers of andere bedrijven zijn gestolen bij een cyberveiligheidsincident. Vanwege dat IT-incident haalde het moederbedrijf van Albert Heijn, Etos en Gall&Gall meerdere systemen offline. Het bedrijf zegt op dit moment bepaalde systemen weer op te starten. Het onderzoek naar het incident loopt nog, meldt Ahold Delhaize.
48 minuten geledenDEN HAAG (ANP/RTR/AFP) - Een groep van honderden wetenschappers eist dat er onafhankelijk toezicht komt op de ontwikkeling van de geavanceerdste AI-modellen. Technologie die de cyberveiligheid in het gevaar kan brengen zou tijdens tests volledig van het internet moeten worden afgeschermd, betogen de ondertekenaars van een open brief. Onder hen zijn ook Geoffrey Hinton en Yoshua Bengio, die bekendstaan als 'peetvaders' van AI.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verschillende Nederlandse organisaties stappen naar de rechter vanwege de brillen van socialmediabedrijf Meta. De Consumentenbond en Offlimits en The Firewall vragen dinsdagmiddag een datum voor een kort geding aan om de brillen met een camera.
2 uur geledenZAANDAM (ANP) - Aandeelhouders van Ahold Delhaize hebben in een buitengewone algemene vergadering Thierry Garnier benoemd tot lid van de raad van bestuur. Hij volgt volgend jaar Frans Muller op als topman van het moederconcern van bedrijven als Albert Heijn, bol en Etos.
2 uur geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn (AH) gaat dinsdag zijn supermarkten extra beleveren. Dat meldt de supermarktketen, nadat in sommige winkels eerder op de dag lege schappen te zien waren. Dat kwam doordat moederbedrijf Ahold Delhaize IT-systemen had uitgeschakeld na een cyberincident zondag.
3 uur geleden