CNV dreigt met acties in pluimveesector
UTRECHT (ANP) - Vakbond CNV dreigt de werkgevers in de pluimveesector met acties om zo een betere cao af te dwingen. De werkgevers zien volgens de bond geen enkele ruimte voor verbetering, niet op het gebied van salaris maar ook niet op andere vlakken. Dat bleek voor de leden van CNV echter onverteerbaar. De werkgevers krijgen van de bond nu tot volgende week vrijdag om met een beter bod te komen.
Onderhandelaar Emiel Peper van CNV is verbolgen over het eindbod van de werkgevers, verenigd in branchevereniging Nepluvi. "Ze bieden nul procent. En dan vragen ze ons om bij het kruisje te tekenen!"
CNV wil onder meer dat de werkgevers flexwerkers zoals uitzendkrachten meer perspectief bieden. De helft van de 10.000 werknemers in de sector werkt volgens de bond op flexibele basis. Verder wil de vakbond een loonsverhoging van 2 procent dit jaar en een hogere eindejaarsuitkering. Verder moet de mogelijkheid worden geboden om eerder te stoppen als werknemers zwaar werk doen.
Meer uit Financieel
LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in september gestegen naar 3,8 procent op jaarbasis, aangejaagd door de hoge brandstofprijzen. Dat meldt het Europese statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige schatting. Daarmee ligt de inflatie op het hoogste niveau sinds september 2023.
1 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De boeken van schrijfster en cabaretière Paulien Cornelisse zijn een dag na haar overlijden flink meer verkocht. De 240 bij Libris aangesloten boekhandels verkochten er donderdag anderhalf keer zoveel als in heel september bij elkaar opgeteld, meldt een woordvoerder, die geen specifieke aantallen deelt.
2 uur geledenGÖTEBORG (ANP/BLOOMBERG) - Volvo Cars heeft last van een zwakke automarkt in China en de Verenigde Staten. De Zweedse autofabrikant kampte in het derde kwartaal met een daling van de verkopen en trekt nu zijn verwachtingen voor het hele jaar in.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met kleine winst geopend, na het verlies een dag eerder. De aandacht van beleggers zal vooral uitgaan naar het belangrijke Amerikaanse banenrapport dat later op de dag naar buiten komt.
3 uur geledenBEAVERTON (ANP/BLOOMBERG) - Sportartikelenmerk Nike gaat opnieuw banen schrappen. Dat besluit volgt op tegenvallende verkoopcijfers en een teleurstellende prognose voor 2027. Nike gaat verkoopdivisies samenvoegen, waardoor er volgens een memo aan medewerkers, ingezien door persbureau Bloomberg, op termijn minder functies nodig zijn.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De inflatie in Nederland is in september gestegen naar 3,4 procent. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in een snelle raming. De stijging komt vooral door de hoge brandstofprijzen. In augustus was de inflatie nog 3,3 procent in vergelijking met een jaar eerder.
6 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/AFP) - De maker van ChatGPT, OpenAI, heeft laten weten drie onderzoekers te hebben ontslagen wegens vermeende onzorgvuldige omgang met "gevoelige informatie" en schending van het bedrijfsbeleid. Het ging onder meer om werk waarbij een externe organisatie betrokken was die modellen voor kunstmatige intelligentie beoordeelt.
11 uur geleden