CNV: bijna de helft van de stagiaires krijgt geen stagevergoeding
UTRECHT (ANP) - 43 procent van de (oud-)stagiairs krijgt geen stagevergoeding voor hun stage en een op de drie kan nauwelijks rondkomen tijdens hun stage. Dit meldt vakbond CNV op basis van een onderzoek onder ruim 3000 (oud-)stagiairs, uitgevoerd door Maurice de Hond.
"Het is ongekend dat stagiaires er zo karig vanaf komen. Ze brengen de nieuwste kennis binnen bij een organisatie, werken hard en vaak gratis", stelt Casper Cornelisse, voorzitter van CNV Jongeren. 42 procent van de stagiaires krijgt taken die alleen een volwaardig werknemer zou moeten doen. 30 procent voert veel taken uit die niets met de opleiding te maken hebben. Bij een kwart is er weinig aandacht voor de leerdoelen en krijgt men geen goede begeleiding. "Dit maakt het ontbreken van een stagevergoeding nog schrijnender", aldus Cornelisse.
Vrouwen komen er bij stages in veel opzichten slechter vanaf dan mannen. Meer dan de helft krijgt geen stagevergoeding en als vrouwen wel een vergoeding krijgen, is deze lager dan die van mannen. 26 procent van de mannen krijgt een vergoeding van meer dan 400 euro per maand, bij vrouwen ligt dit aantal op 12 procent.
36 procent van de stagiaires had geen stagecontract. 81 procent van de ondervraagden wil dat een contract met daarin afspraken over leerdoelen, stagebegeleiding, onkosten, werktijden en stagevergoeding verplicht wordt in Nederland. CNV pleit voor een wettelijk verplichte stagevergoeding en maakt zich in cao's sterk voor deze vergoeding.
Meer uit Financieel
PALO ALTO (ANP/BLOOMBERG) - Computerfabrikant HP gaat de komende jaren duizenden banen schrappen. Het bedrijf kondigde aan dat 4000 tot 6000 banen zullen verdwijnen door meer gebruik te maken van AI-tools. Dat moet over drie jaar een jaarlijkse besparing van 1 miljard dollar opleveren.
12 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Nvidia hoorde dinsdag bij de verliezers op de aandelenbeurzen in New York, na een bericht dat Meta AI-chips van Google wil gebruiken. Nvidia domineert momenteel de sector voor AI-chips. Maar bedrijven zoals de eigenaar van Facebook en Instagram zoeken naar alternatieve chips om de afhankelijkheid van Nvidia te verminderen.
25 minuten geledenCAMBRIDGE (ANP/BLOOMBERG) - Warner Music Group en AI-muziekstart-up Suno hebben een schikking getroffen in een auteursrechtszaak en zijn een samenwerking gestart voor het maken van muziek. Warner en andere grote platenlabels hebben Suno en zijn branchegenoot Udio vorig jaar aangeklaagd, omdat de start-ups auteursrechtelijk beschermd materiaal zouden hebben gebruikt in hun AI-platforms zonder compensatie voor de artiesten of bedrijven.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Adviseurs en bondgenoten van president Donald Trump zien Kevin Hassett als de favoriet om de volgende voorzitter van de Federal Reserve te worden. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen. Met Hassett zou Trump een nauwe bondgenoot bij de Amerikaanse centrale bank hebben die hij goed kent en vertrouwt, volgens de bronnen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse pantserhouwitsers krijgen netten die ze tegen kamikazedrones kunnen beschermen. Een Nederlands defensiebedrijf gaat die maken.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO eindigde dinsdag bovenaan de AEX-index, na de aankondiging komende jaren duizenden banen te schrappen. Daarmee wil de bank kosten verminderen en winstgevender worden. ABN AMRO maakte ook bekend dat het dochteronderneming Alfam, die persoonlijke leningen verstrekt, verkoopt aan Rabobank. Het aandeel kreeg er 6,5 procent bij.
4 uur geledenGENT (ANP) - Ook havens in Zeeland hebben last van de nationale stakingsdag in België. Een deel van de schepen die de havens bij Terneuzen en Vlissingen willen aandoen, kan die plaatsen niet bereiken. Dat meldt een woordvoerder van North Sea Port, het bedrijf achter de Zeeuwse havens en die van Gent.
5 uur geleden