Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CNV: arbeidsmigrant niet de oplossing voor personeelskrapte

CNV: arbeidsmigrant niet de oplossing voor personeelskrapte

DEN HAAG (ANP) - Voor het tegengaan van de krapte op de arbeidsmarkt zijn arbeidsmigranten niet de oplossing. Dat stelt vakbond CNV. Volgens voorzitter Piet Fortuin van de bond is het naar Nederland halen van buitenlandse arbeidskrachten een "kortzichtige oplossing" die niet houdbaar is voor de lange termijn. Daarbij wijst hij ook op het jaarverslag van de Arbeidsinspectie, waaruit zou blijken dat veel arbeidsmigranten onder slechte arbeidsomstandigheden leven, zowel qua werk als huisvesting. "Meer arbeidsmigratie is niet bespreekbaar zolang zoveel Nederlanders nog aan de kant staan", aldus Fortuin.

Volgens de bond zou juist beter gekeken moeten worden naar het onbenut arbeidspotentieel. Volgens CNV staan zeker een miljoen mensen nog aan de kant. Dit zijn mensen die door werkgevers worden genegeerd, vaak omdat sommige groepen wat extra begeleiding nodig hebben of omdat ze ouder zijn.

Volgens Fortuin komen 55-plussers bijvoorbeeld nog altijd moeilijk aan de bak. "Of ze hobbelen van het ene naar het andere flexcontract tegen slechte voorwaarden. Ongekend. Juist deze groep brengt een schat aan ervaring mee en moet een fatsoenlijke baan krijgen." Verder meent hij dat investeringen in mensen die extra begeleiding nodig hebben zich "snel" zullen uitbetalen.

Meer uit Financieel

Mattel wint op Wall Street na overnamegeruchten

NEW YORK (ANP) - Speelgoedbedrijf Mattel hoorde donderdag bij de winnaars op de aandelenbeurzen in New York, na een bericht dat er belangstelling zou zijn voor een eventuele overname van de Barbie-maker. Mattel heeft onlangs de interesse gewekt van Authentic Brands Group, meldde de Wall Street Journal op basis van ingewijden. Dat is het Amerikaanse bedrijf achter merken als Reebok, Champion, Juicy Couture en Quiksilver.

2 uur geleden
Bloomberg: Anthropic mikt op beursgang voor Thanksgiving

SAN FRANCISCO (ANP) - AI-bedrijf Anthropic wil mogelijk al halverwege november naar de beurs, meldt persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen. Het bedrijf achter chatbot Claude had zijn beursplannen eerder uitgesteld.

4 uur geleden
Euronext-topman: kabinetsplannen ontmoedigen kleine beleggers

AMSTERDAM (ANP) - De kabinetsplannen om kleine beleggers zwaarder te belasten, botsen met de Europese ambitie om juist meer mensen aan het beleggen te krijgen, vindt René van Vlerken, topman van beursuitbater Euronext. Dat is het bedrijf achter onder meer de Amsterdamse beurs.

4 uur geleden
Handelschef: EU wil gecoördineerde aanpak met VS over dieselprijs

BRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) heeft met de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer gesproken over de krappe dieselvoorraden en hoge prijzen. Daarbij gaf hij aan dat Europa streeft naar een gecoördineerde aanpak om de prijzen te verlagen.

5 uur geleden
Hans Anders schort verkoop Meta-bril op om 'publieke discussie'

GORINCHEM (ANP) - Hans Anders heeft de verkoop van de AI- en camerabril van Meta voor onbepaalde tijd opgeschort, bevestigt een woordvoerder van de optiekketen na berichtgeving door het AD. Aanleiding is de "publieke en politieke discussie over slimme brillen" en "de vragen die daarbij spelen over de voorwaarden waaronder deze technologie kan worden gebruikt".

6 uur geleden
Sleijpen: economische impact klimaatverandering niet te ontkennen

FRANKFURT (ANP) - Het is niet langer mogelijk om de economische impact van klimaatverandering te ontkennen, zei president Olaf Sleijpen van De Nederlandsche Bank (DNB) tijdens een toespraak in Frankfurt. "We zien het, we voelen het, we kunnen het meten. Dat heeft niets met ideologie te maken, dat is de realiteit."

7 uur geleden
Forse min voor Amsterdamse beurs na stijging olieprijzen en rente

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een fors verlies gesloten. Ook op andere Europese beurzen waren aanzienlijke minnen te zien, na een verdere stijging van de olieprijzen en de rentes. Beleggers maken zich al een tijdlang zorgen over de door de Iranoorlog gestegen energieprijzen, omdat die de inflatie en leenkosten kunnen stuwen.

7 uur geleden