CNN: VS gaan Rusland beschuldigen van verkiezingsinmenging
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan Rusland beschuldigen van pogingen om de Amerikaanse presidentsverkiezingen te beïnvloeden. Dat zeggen zes ingewijden tegen nieuwszender CNN. Rusland zou eigen media en onlineplatforms inzetten om desinformatie te verspreiden onder Amerikaanse kiezers.
De bronnen verwachten dat de Amerikaanse overheid woensdag publiekelijk in actie komt. Het Witte Huis gaat de vermeende Russische beïnvloedingscampagne veroordelen en het ministerie van Justitie kondigt maatregelen aan, bericht CNN.
De Amerikaanse autoriteiten zouden onder meer de internationaal opererende Russische zender RT in het vizier hebben. Die zender, die voorheen Russia Today heette, wordt gezien als een belangrijk onderdeel van de Russische propagandamachine. Daarnaast wordt ook de Social Design Agency genoemd, een organisatie die nepnieuwssites zou hebben opgezet in Europa.
Het CNN-bericht leidde tot een boze reactie vanuit de Russische politiek. Parlementariër Maria Boetina, die als vermeende Russische agente vijftien maanden heeft vastgezeten in de VS, noemde de beschuldigingen onzin en een heksenjacht. "Het maakt volgens Rusland niet uit wie de Amerikaanse verkiezingen wint. De enige winnaar is het Amerikaanse militair-industrieel complex", zei de politica van pro-Poetinpartij Verenigd Rusland tegen persbureau Reuters.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky hoopt dat de Verenigde Staten zijn land meer zullen steunen nu president Donald Trump voortaan moet werken met een parlement dat in handen is van de Democraten, de oppositie. "Er is hoop dat het tot een machtsevenwicht komt en dat we meer ondersteuning krijgen", zei Zelensky over de Congresverkiezingen in een interview met de Duitse omroep ZDF.
56 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Centrale Bank van Rusland wil dat de Belgische justitie een gerechtsdeurwaarder naar het hoofdkantoor van Euroclear stuurt om documenten in beslag te nemen. Dat meldt de Franstalige zakenkrant L'Echo. Bij die in Brussel gevestigde financiële instelling staat ruim 200 miljard euro aan Russische tegoeden, die geblokkeerd zijn na de Russische inval in Oekraïne.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/BELGA) - Een vliegtuig van de Ierse luchtvaartmaatschappij Aer Lingus, onderweg van Dublin naar Rome, is vanwege een bommelding omgeleid naar een luchtmachtbasis in het Franse Évreux. Daar is het toestel veilig geland. Dat heeft het kantoor van de Franse premier bekendgemaakt.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse midtermverkiezingen afgelopen dinsdag kenden meerdere primeurs en records. Voor het eerst in de geschiedenis van de Verenigde Staten zijn er straks meerdere zwarte gouverneurs tegelijk in functie. Ook krijgt het land zijn eerste zwarte vrouwelijke gouverneur. In de staat Alabama is de eerste trans volksvertegenwoordiger verkozen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Republikeinse volksvertegenwoordiger Thomas Massie wil volgende week een stemming afdwingen over een afzettingsprocedure tegen de Amerikaanse defensieminister Pete Hegseth. Dat zei hij tegen CNN. Meerdere Republikeinse bronnen verwachten dat het Huis van Afgevaardigden daarmee instemt.
5 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP) - De Hongkongse democratieactivist Joshua Wong is veroordeeld tot nog eens tien jaar gevangenisstraf wegens samenspanning met buitenlandse mogendheden. De 30-jarige oud-studentenleider zit al bijna zes jaar vast en zou naar verwachting in januari vrijkomen.
5 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Zuid-Korea stuurt een patrouillevliegtuig en een explosievenopruimingsteam naar wateren bij de Straat van Hormuz. Volgens het ministerie van Defensie moet de missie de commerciële scheepvaart en de energievoorziening beschermen.
7 uur geleden