
CNN: Trump overweegt economische noodtoestand uit te roepen
WASHINGTON (ANP) - Aankomend Amerikaans president Donald Trump overweegt een nationale economische noodtoestand uit te roepen om zo een breed scala aan importheffingen op producten uit andere landen juridisch te rechtvaardigen. Dat meldt de Amerikaanse nieuwszender CNN op basis van ingewijden.
Volgens de bronnen denkt Trump eraan gebruik te maken van de zogeheten International Emergency Economic Powers Act. Deze wet geeft een president eenzijdig de bevoegdheid om importen te beheren tijdens een nationale noodtoestand.
Trump zou een voorkeur hebben voor die aanpak, omdat er voor het invoeren van de importheffingen dan geen strikte eisen gelden. Hij hoeft dan dus niet telkens te bewijzen dat de tarieven nodig zijn op grond van de nationale veiligheid.
Gevolgen handelsbeleid Trump
"Niets is uitgesloten", merkte een van de bronnen op, daarbij erkennend dat er achter de schermen al een stevige discussie heeft plaatsgevonden over het uitroepen van een nationale noodtoestand. Het team dat voor Trump de machtsoverdracht voorbereidt reageerde niet op een verzoek om commentaar door CNN.
Over de hele wereld zijn de ogen gericht op alle mogelijke details van het nieuwe handelsbeleid van Trump. Economen vrezen dat de Amerikaanse importtarieven leiden tot een wereldwijde handelsoorlog en hogere prijzen die de inflatie weer aanwakkeren. Hoe alles daadwerkelijk uitpakt, hangt sterk af van de hoogte van de uiteindelijke invoertarieven en voor welke producten de heffingen precies gelden.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Het aandeel internationale kopers op de Nederlandse huizenmarkt is in de afgelopen vijf jaar verdubbeld. Zij kopen nu vaker een woning dan dat zij huren, vanwege de hoge huren en het krappe aanbod. Dit meldt dochteronderneming brainbay van makelaarsvereniging NVM gespecialiseerd in vastgoeddata.
35 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De werkloosheid is in augustus licht gestegen ten opzichte van een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Afgelopen maand zat 3,9 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk. In juli was dat 3,8 procent. Gemiddeld nam het aantal werklozen in de afgelopen drie maanden met 5000 per maand toe.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben gemengd gereageerd op het rentebesluit van de Federal Reserve. Die verlaagde de leenkosten zoals verwacht met een kwart procentpunt en liet doorschemeren dat er dit jaar nog twee renteverlagingen aankomen. Volgens de Fed zijn de risico's op een afzwakkende arbeidsmarkt groter geworden.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve blijft zich volledig inzetten voor het behoud van zijn onafhankelijkheid. Dat zei Fed-voorzitter Jerome Powell in een persconferentie over het rentebesluit van de Amerikaanse koepel van centrale banken.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft de rente in de Verenigde Staten met een kwart procentpunt verlaagd. Dat is de uitkomst van een van de meest politiek beladen rentevergaderingen van de Fed van de afgelopen jaren. De Amerikaanse president Donald Trump probeerde de afgelopen maanden de Fed onder druk te zetten om de leenkosten snel te verlagen.
12 uur geledenBEIJING (ANP) - Europese bedrijven moeten nog altijd lang wachten op exportvergunningen voor zeldzame aardmetalen uit China. Dat zegt de voorzitter van de Kamer van Koophandel van de EU in China (EUCCC) tegen zakenkrant Financial Times (FT). De aardmetalen zijn cruciaal voor onder andere defensiematerieel, computers, windmolens en elektrische auto's.
13 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/DPA) - De bouw van de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland loopt opnieuw vertraging op, meldt de projectontwikkelaar. Het miljarden euro's kostende project moest in 2029 klaar zijn, maar dat verwacht de ontwikkelaar niet meer te halen.
14 uur geleden