Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CNN: tekenen dat Trump zich verzoent met eventueel verlies

CNN: tekenen dat Trump zich verzoent met eventueel verlies

WASHINGTON (ANP) - Hoewel de Amerikaanse president Donald Trump onlangs in een toespraak en vrijdag op Twitter een strijdbare indruk maakte, geeft een bron binnen het Witte Huis aan dat de president zich stilletjesaan begint te verzoenen met de gedachte dat zijn presidentschap eerdaags voorbij kan zijn. In gesprekken over gerechtelijke procedures zou Trump tegen zijn adviseurs hebben gezegd dat "een overwinning mogelijk niet meer haalbaar is", meldt Witte Huis-correspondent Jim Acosta (CNN).

Trumps voorsprong in een aantal cruciale swing states werd vrijdag en in de voorafgaande nacht omgebogen in een achterstand. In een ongeremde speech in het Witte Huis donderdagavond herhaalde hij zijn beschuldiging richting de Democraten dat zij "de verkiezingen willen stelen". Vrijdagavond schreef Trump op Twitter dat Biden de verkiezingsoverwinning niet onterecht moet opeisen. Trump deed dat overigens zelf in de nacht na verkiezingsdag.

Acosta schrijft op Twitter dat Trumps persoonlijk advocaat Rudy Giuliani en mensen in zijn entourage er volgens een adviseur mede voor zorgen dat Trump vooralsnog weigert de realiteit in te zien. "Mensen gaan daarin met hem mee", aldus de adviseur, die de situatie in het Witte Huis als "chaos" typeert.

De adviseur zei ook dat het voor Trump duidelijk wordt dat gerechtelijke procedures in de cruciale swing state Pennsylvania zinloos zijn als hij niet wint in de staten Georgia en Arizona. Volgens de bron zullen rechters geen zaken willen toestaan als het voor Trump onmogelijk is om de 270 kiesmannen nog te halen die nodig zijn voor de verkiezingsoverwinning. "Welke zin zou het hebben?", aldus de bron.

Meer uit Buitenland

Israël: Iran vuurde afgelopen dagen 350 raketten af

JERUZALEM (ANP/RTR) - Iran heeft sinds vrijdag ongeveer 350 ballistische raketten afgevuurd op Israël. Dat bericht nieuwssite Times of Israel, die zich baseert op cijfers van de Israëlische krijgsmacht. De meeste raketten zouden zijn onderschept voordat ze hun doel bereikten.

23 minuten geleden
Opluchting na arrestatie verdachte van doden politici Minnesota

MINNEAPOLIS (ANP/RTR/AFP) - In de Amerikaanse staat Minnesota heerst voorzichtige opluchting na de arrestatie van een man die een politica zou hebben doodgeschoten en ook anderen zou hebben geprobeerd om te brengen. De 57-jarige Vance Boelter was dagenlang zoek en had een flink aantal wapens, meldt de politie.

51 minuten geleden
Air India-toestel keert terug naar Hongkong na technisch probleem

NEW DELHI (ANP/RTR) - Een Boeing 787-8 Dreamliner van Air India, onderweg naar New Delhi, is maandag uit voorzorg teruggekeerd naar de luchthaven van Hongkong. De piloot van de Indiase luchtvaartmaatschappij vermoedde een technisch probleem, meldde een bron aan persbureau Reuters.

56 minuten geleden
Parlement Iran werkt aan vertrek uit kernwapenverdrag

TEHERAN (ANP/RTR) - Het Iraanse parlement is een voorstel aan het voorbereiden om het Non-proliferatieverdrag (NPV) te verlaten. Dat zei een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken, die ook beklemtoonde dat zijn land nog steeds tegen de ontwikkeling van massavernietigingswapens is. Het verdrag is bedoeld om verspreiding van kernwapens tegen te gaan.

1 uur geleden
Ambassade VS in Israël meldt schade na Iraanse aanvallen

TEL AVIV (ANP) - De Amerikaanse ambassadeur in Israël heeft melding gemaakt van enige schade aan een ambassadepand in Tel Aviv na Iraanse raketaanvallen in de omgeving. Medewerkers bleven ongedeerd, schrijft diplomaat Mike Huckabee in een bericht op X.

1 uur geleden
Media: in Syrië vermiste journalist Austin Tice zou dood zijn

DAMASCUS (ANP) - De verdwenen Amerikaanse journalist Austin Tice zou dood zijn. De freelancer verdween in 2012 in Syrië en is volgens een voormalige Syrische generaal geëxecuteerd in opdracht van toenmalig leider Bashar al-Assad, zeggen ingewijden tegen internationale media als de BBC en The New York Times.

1 uur geleden
Iraanse staatsmedia: Israëlische spion opgehangen

DUBAI (ANP/RTR/AFP) - Iran heeft een Israëliër opgehangen die het van spionage voor Israël betichtte, melden staatsmedia. Esmail Fekri zat sinds 2023 vast.

2 uur geleden