Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CNN schorst broer van oud-gouverneur Cuomo van New York

CNN schorst broer van oud-gouverneur Cuomo van New York

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse nieuwszender CNN heeft dinsdag (lokale tijd) zijn anchorman Chris Cuomo tot nader order geschorst. Aanleiding voor de maatregel waren onthullingen dat hij op journalistiek ongeoorloofde wijze zijn broer Andrew Cuomo had geholpen, toen deze als gouverneur van New York beschuldigd werd van seksuele intimidatie van medewerkers. Andrew Cuomo trad vanwege die beschuldigingen in augustus af.

CNN schorste Cuomo nadat de procureur-generaal van New York transcripties had vrijgegeven waaruit bleek dat zijn pogingen om zijn broer Andrew ten tijde van de beschuldigingen bij te staan veel verder gingen dan tot dan toe was aangenomen. Zo tonen sms-berichten tussen de CNN-journalist en de assistenten van de gouverneur aan dat Chris aanbood om verklaringen voor zijn broer op te stellen, meer invloed op de verdedigingsstrategie eiste en onderzoek deed naar de vrouwen die zijn broer hadden beschuldigd.

Cuomo had eerder al aan CNN laten weten dat hij zijn broer had bijgestaan toen de beschuldigingen over de gouverneur naar buiten kwamen. Hij bood zijn collega's zelfs zijn excuses daarvoor aan. Destijds bleef het bij een berisping.

Nu is de nieuwszender alsnog tot schorsing overgegaan. Dinsdag lichtte CNN die stap toe in een verklaring: "Toen Chris aan ons toegaf dat hij advies had gegeven aan het team van zijn broer, hebben we publiekelijk erkend dat hij de regels had gebroken. Maar we hadden ook begrip voor zijn unieke positie en begrepen dat hij zijn familie voorop had gesteld. Maar deze nieuwe documenten tonen aan dat zijn betrokkenheid groter was dan we voorheen wisten. Dientengevolge hebben we Chris in afwachting van verdere evaluatie tot nader order geschorst."

Meer uit Buitenland

Libanese premier veroordeelt 'gevaarlijke escalatie' door Israël

BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese premier Nawaf Salam heeft "de gevaarlijke en ongekende escalatie" door Israël veroordeeld in een televisietoespraak. Het "beleid van de verschroeide aarde" gaat Israël geen veiligheid brengen, aldus de premier.

56 minuten geleden
Libanees leger meldt gerichte Israëlische aanval op militairen

EBBA (ANP) - Bij een "gerichte" Israëlische droneaanval zijn twee Libanese militairen ernstig gewond geraakt, meldt het Libanese leger. De drone zou een auto hebben geraakt op een openbare weg bij de plaats Ebba in het zuiden van Libanon. De militairen zijn overgebracht naar een ziekenhuis.

3 uur geleden
WHO-topman Tedros aangekomen in Congolese regio ebola-uitbraak

BUNIA (ANP/RTR) - De topman van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, is aangekomen in de Congolese regio Ituri, het epicentrum van de huidige ebola-uitbraak. Hij zegt te zijn gekomen om met lokale bewoners te overleggen over de aanpak. "De gemeenschappen begrijpen het probleem beter en kennen ook de oplossing", aldus Tedros.

5 uur geleden
Iraanse topadviseur hekelt Amerikaanse eisen voor akkoord

TEHERAN (ANP/RTR) - Mohsen Rezaei, een adviseur van de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei, zegt dat de Amerikaanse president Donald Trump "de diplomatie voor de derde keer heeft verraden". Trump stelt volgens hem onder meer te vergaande eisen tijdens onderhandelingen. Hij zegt ook niet blij te zijn met het feit dat de Verenigde Staten nog altijd Iraanse havens blokkeren.

7 uur geleden
VS, VK en Australië gaan samen zeedrones ontwikkelen

SINGAPORE (ANP/RTR) - De Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk en Australië gaan samen onbemande onderzeeërs ontwikkelen. Dat project is deel van het AUKUS-pact, dat de drie landen vijf jaar geleden sloten.

7 uur geleden
Vier goudzoekers gered uit grot in Laos

VIENTIANE (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben in Laos vier goudzoekers bevrijd uit een grot die grotendeels was overstroomd. Vrijdag werd ook al iemand gered, waardoor in totaal nu vijf mensen uit de grot zijn gehaald. Twee personen worden nog vermist.

8 uur geleden
Rusland haalt ambassadeur Armenië terug om banden van land met EU

MOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft zijn ambassadeur uit Armenië teruggeroepen omdat dat land steeds meer toenadering zoekt tot de Europese Unie. Vrijdag dreigde de Russische president Vladimir Poetin al met grote economische gevolgen als Armenië de banden met de EU verder zou aanhalen.

9 uur geleden