CNN schikt in smaadzaak met veteraan die Afghanen hielp evacueren
ATLANTA (ANP/RTR) - De Amerikaanse nieuwszender CNN heeft geschikt in een smaadzaak met een veteraan van de marine die mensen uit Afghanistan hielp evacueren na de machtsovername van de Taliban. Een jury oordeelde vrijdag dat de man, Zachary Young, 5 miljoen dollar (4,85 miljoen euro) aan schadevergoeding moet krijgen. Het is niet bekend voor hoeveel geld er uiteindelijk is geschikt.
In het CNN-programma The Lead with Jake Tapper werd Young in 2021 geportretteerd als een profiteur die "wanhopige Afghanen uitbuitte met exorbitante kosten voor evacuaties". Na het chaotische vertrek van het Amerikaanse leger uit het land hielp de veteraan bedrijven en ngo's om hun mensen uit het land te halen.
Young klaagde CNN in 2022 aan, onder meer omdat hij zei dat zijn werk opdroogde na de uitzending. CNN bleef bij het verhaal, maar zei wel spijt te hebben dat de term "zwarte markt" was gebruikt om Youngs werk te beschrijven.
Een advocaat van Young liet weten blij te zijn met het resultaat van de schikking. Een woordvoerder van CNN zei trots te blijven op het werk van journalisten van de zender, maar gaf ook aan dat er "natuurlijk nuttige lessen uit deze zaak worden getrokken".
Meer uit Buitenland
HONOLULU (ANP/AFP) - Acteur Chuck Norris is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat maakte zijn familie vrijdag bekend. Norris geldt als een van de actiehelden van de jaren tachtig.
14 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op sociale media hard uitgehaald naar bondgenoten die niet bijdragen aan het heropenen van de Straat van Hormuz. Hij maakte ze in hoofdletters uit voor lafaards. "We zullen dit onthouden."
15 minuten geledenMOSKOU (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Rusland wil het mogelijk maken om de krijgsmacht in te zetten om burgers te helpen die in het buitenland te maken krijgen met vervolging. Parlementsvoorzitter Vjatsjeslav Volodin zegt dat het voorstel versneld zal worden behandeld.
20 minuten geledenTRIPOLI (ANP/RTR) - Een beschadigde Russische olietanker die al meer dan twee weken onbemand op de Middellandse Zee drijft, dreigt een ecologische ramp te veroorzaken. Het schip bevindt zich op vier tot zes dagen varen van de Libische kust, meldt een Italiaanse functionaris. Dat zou op minder dan 100 kilometer afstand zijn van hoofdstad Tripoli.
22 minuten geledenBAGDAD (ANP/AFP) - Een missie van de NAVO voor trainingen in Irak (NMI) is tijdelijk stilgelegd. De circa zeshonderd leden van de NAVO-missie ter plaatse zijn of worden om veiligheidsredenen teruggehaald. De aanval van Israƫl en de VS heeft ook in Irak tot veel spanningen geleid en tot beschietingen door pro-Iraanse sjiitische milities. De NAVO heeft bevestigd dat "de missie is aangepast".
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Scheepsbemanningen in de Perzische Golf zeggen begonnen te zijn met het rantsoeneren van voedsel en water. Door de Iraanse blokkade kunnen vrijwel geen schepen door de Straat van Hormuz. Volgens de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) van de VN zitten zo'n 20.000 zeelieden vast op ongeveer 3200 schepen.
1 uur geledenBERN (ANP/RTR) - De Zwitserse regering geeft geen toestemming meer voor de export van wapens naar de VS vanwege de oorlog die dat land voert in Iran. Ze baseert zich op het beginsel van de neutraliteit: "De export van oorlogswapens naar landen die zijn betrokken bij een internationaal gewapend conflict, kan niet worden toegestaan gedurende dat conflict."
2 uur geleden