Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CNN schikt in smaadzaak met veteraan die Afghanen hielp evacueren

CNN schikt in smaadzaak met veteraan die Afghanen hielp evacueren

ATLANTA (ANP/RTR) - De Amerikaanse nieuwszender CNN heeft geschikt in een smaadzaak met een veteraan van de marine die mensen uit Afghanistan hielp evacueren na de machtsovername van de Taliban. Een jury oordeelde vrijdag dat de man, Zachary Young, 5 miljoen dollar (4,85 miljoen euro) aan schadevergoeding moet krijgen. Het is niet bekend voor hoeveel geld er uiteindelijk is geschikt.

In het CNN-programma The Lead with Jake Tapper werd Young in 2021 geportretteerd als een profiteur die "wanhopige Afghanen uitbuitte met exorbitante kosten voor evacuaties". Na het chaotische vertrek van het Amerikaanse leger uit het land hielp de veteraan bedrijven en ngo's om hun mensen uit het land te halen.

Young klaagde CNN in 2022 aan, onder meer omdat hij zei dat zijn werk opdroogde na de uitzending. CNN bleef bij het verhaal, maar zei wel spijt te hebben dat de term "zwarte markt" was gebruikt om Youngs werk te beschrijven.

Een advocaat van Young liet weten blij te zijn met het resultaat van de schikking. Een woordvoerder van CNN zei trots te blijven op het werk van journalisten van de zender, maar gaf ook aan dat er "natuurlijk nuttige lessen uit deze zaak worden getrokken".

Meer uit Buitenland

Japan waarschuwt voor nieuwe bevingen, trekt tsunami-alarm in

TOKIO (ANP/AFP/RTR) - De Japanse meteorologische dienst (JMA) waarschuwt voor mogelijke nieuwe zware aardbevingen, na de beving met een kracht van 7.7 eerder op maandag. De kans op een nieuwe beving met een kracht van 8.0 of meer is groter dan normaal. Er werd gewaarschuwd voor een tsunami met golven tot 3 meter, die waarschuwing is inmiddels ingetrokken.

33 minuten geleden
Libanese president: overleg met Israël moet bezetting beëindigen

BAABDA (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun zegt dat gesprekken met Israël zich moeten richten op het beëindigen van de "vijandelijkheden" en de Israëlische bezetting van het zuiden van Libanon. Hij heeft oud-ambassadeur in Washington Simon Karam aangesteld als hoofd van de Libanese delegatie.

1 uur geleden
Kremlin blij met verkiezingsuitslag Bulgarije

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Kremlin heeft de verkiezingsuitslag in Bulgarije verwelkomd. De winnaar Rumen Radev staat bekend als een eurosceptische politicus die de banden met Rusland weer wil aanhalen. Ook is hij tegen verdere steun aan Oekraïne.

1 uur geleden
EU-kopstukken feliciteren Radev met winst Bulgaarse verkiezingen

BRUSSEL (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie en voorzitter van de EU-leiders António Costa hebben Rumen Radev gefeliciteerd met zijn overwinning bij de parlementsverkiezingen in Bulgarije. Dat hebben zij maandag op X gedaan.

1 uur geleden
Groeiende bezorgdheid over losgekomen bultrug Timmy

WISMAR (ANP/DPA) - In Duitsland groeit de bezorgdheid weer over de bultrugwalvis Timmy. Die strandde weken geleden voor de Duitse kust en kon maandagochtend wegzwemmen, om later toch weer tot stilstand te komen.

2 uur geleden
Brussel noemt gesprek met komende regering Hongarije constructief

BRUSSEL (ANP) - De eerste gesprekken tussen een delegatie op hoog niveau van de Europese Commissie en de inkomende Hongaarse regering waren "zeer constructief en positief van toon", zei een woordvoerder van de Commissie maandag. "Ze vormden een zeer nuttig uitgangspunt voor het noodzakelijke werk dat nu moet worden verricht, met name om geld vrij te maken ten behoeve van het Hongaarse volk."

2 uur geleden
Iran: VS nemen onderhandelingen niet serieus

ISLAMABAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Iran beschuldigt de Verenigde Staten ervan "het diplomatieke proces" rond een vredesplan niet serieus te nemen. De VS hebben het bestand geschonden met de blokkade van Iraanse havens, de Amerikaanse aanval op een Iraans schip en het vertragen van een bestand in Libanon, zegt Iran.

3 uur geleden