Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CNN schikt in smaadzaak met veteraan die Afghanen hielp evacueren

CNN schikt in smaadzaak met veteraan die Afghanen hielp evacueren

ATLANTA (ANP/RTR) - De Amerikaanse nieuwszender CNN heeft geschikt in een smaadzaak met een veteraan van de marine die mensen uit Afghanistan hielp evacueren na de machtsovername van de Taliban. Een jury oordeelde vrijdag dat de man, Zachary Young, 5 miljoen dollar (4,85 miljoen euro) aan schadevergoeding moet krijgen. Het is niet bekend voor hoeveel geld er uiteindelijk is geschikt.

In het CNN-programma The Lead with Jake Tapper werd Young in 2021 geportretteerd als een profiteur die "wanhopige Afghanen uitbuitte met exorbitante kosten voor evacuaties". Na het chaotische vertrek van het Amerikaanse leger uit het land hielp de veteraan bedrijven en ngo's om hun mensen uit het land te halen.

Young klaagde CNN in 2022 aan, onder meer omdat hij zei dat zijn werk opdroogde na de uitzending. CNN bleef bij het verhaal, maar zei wel spijt te hebben dat de term "zwarte markt" was gebruikt om Youngs werk te beschrijven.

Een advocaat van Young liet weten blij te zijn met het resultaat van de schikking. Een woordvoerder van CNN zei trots te blijven op het werk van journalisten van de zender, maar gaf ook aan dat er "natuurlijk nuttige lessen uit deze zaak worden getrokken".

Meer uit Buitenland

Zes offpiste-skiërs gedood dit weekend door lawines Franse Alpen

PARIJS (ANP/AFP) - Drie offpiste-skiërs zijn zondag omgekomen door lawines in de Franse Alpen, een dag nadat drie mannen al waren overleden tijdens het skiën buiten de piste. De Franse weerdienst Météo-France wijst al sinds vrijdag op een verhoogd lawinerisico in vrijwel alle Alpenketens en raadt offpiste-skiën ten zeerste af.

2 uur geleden
Israël doodt drie Palestijnen in Gaza ondanks staakt-het-vuren

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Israël heeft minstens drie Palestijnen gedood bij twee afzonderlijke incidenten in de Gazastrook, meldden lokale gezondheidsautoriteiten. Sinds in oktober een wapenstilstand werd gesloten in het Palestijnse gebied, zijn meer dan 440 Palestijnen gedood, evenals drie Israëlische soldaten.

3 uur geleden
Honderden agenten extra naar Minnesota na protest tegen ICE-agent

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid stuurt honderden extra agenten naar de Amerikaanse staat Minnesota. De inzet komt een dag nadat tienduizenden mensen door de stad Minneapolis in Minnesota marcheerden om te protesteren tegen het doodschieten van een vrouw door een agent van de immigratiedienst ICE.

3 uur geleden
President Cuba: we verdedigen vaderland tot laatste druppel bloed

HAVANA (ANP) - "Cuba bereidt zich voor en staat klaar om het vaderland tot de laatste druppel bloed te verdedigen." Dat schreef de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel op X.

3 uur geleden
Dodental protesten Iran inmiddels boven de 500, meldt HRANA

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het streng islamitische regime en de slechte economische omstandigheden stijgt snel en is al ruim vijfhonderd. Dat meldt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran. Inmiddels zouden na twee weken onrust 490 betogers en 48 veiligheidsfunctionarissen om het leven zijn gekomen. Ook zouden ruim 10.000 mensen zijn gearresteerd.

4 uur geleden
Dodental richting 500 bij protesten in Iran

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het regime en de slechte economische situatie is opgelopen tot 466. Dat meldt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran.

5 uur geleden
Oekraïne bestookt drie Russische booreilanden

KYIV (ANP) - Het Oekraïense leger meldt dat drie booreilanden in de Kaspische Zee zijn aangevallen die eigendom zijn van het Russische oliebedrijf Lukoil. De getroffen platforms worden gebruikt om het Russische bezettingsleger te ondersteunen, aldus Oekraïne.

6 uur geleden