CNN schikt in smaadzaak met veteraan die Afghanen hielp evacueren
ATLANTA (ANP/RTR) - De Amerikaanse nieuwszender CNN heeft geschikt in een smaadzaak met een veteraan van de marine die mensen uit Afghanistan hielp evacueren na de machtsovername van de Taliban. Een jury oordeelde vrijdag dat de man, Zachary Young, 5 miljoen dollar (4,85 miljoen euro) aan schadevergoeding moet krijgen. Het is niet bekend voor hoeveel geld er uiteindelijk is geschikt.
In het CNN-programma The Lead with Jake Tapper werd Young in 2021 geportretteerd als een profiteur die "wanhopige Afghanen uitbuitte met exorbitante kosten voor evacuaties". Na het chaotische vertrek van het Amerikaanse leger uit het land hielp de veteraan bedrijven en ngo's om hun mensen uit het land te halen.
Young klaagde CNN in 2022 aan, onder meer omdat hij zei dat zijn werk opdroogde na de uitzending. CNN bleef bij het verhaal, maar zei wel spijt te hebben dat de term "zwarte markt" was gebruikt om Youngs werk te beschrijven.
Een advocaat van Young liet weten blij te zijn met het resultaat van de schikking. Een woordvoerder van CNN zei trots te blijven op het werk van journalisten van de zender, maar gaf ook aan dat er "natuurlijk nuttige lessen uit deze zaak worden getrokken".
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - "Alle Amerikaanse schepen, vliegtuigen en militairen (...) blijven in en rond Iran", schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social, "totdat de daadwerkelijk gesloten overeenkomst volledig is nageleefd".
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Een Amerikaanse man die ervan werd beschuldigd vrouwen te hebben gewurgd, hun lichamen te hebben versneden en hun stoffelijke resten te hebben verspreid, heeft schuld bekend aan acht moorden. Hiermee is een mysterie opgelost dat tientallen jaren voortsleepte: de zogeheten Gilgo Beach-moorden.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte valt de Amerikaanse president Donald Trump bij in diens kritiek op Europese NAVO-landen. Die hebben inderdaad niet allemaal in de oorlog met Iran de hulp geboden die ze de Verenigde Staten wel ooit beloofd hebben, zei Rutte na een bezoek aan Trump. Maar hij heeft Trump ook gewezen op goede voorbeelden, zei hij in een interview met CNN.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op Gaza zijn woensdag doden gevallen, onder wie een journalist van nieuwszender Al Jazeera. Ten minste vier mensen kwamen om, melden lokale autoriteiten.
10 uur geledenLOS ANGELES (AFP/RTR) - 'Ketaminekoningin' Jasveen Sangha, die ketamine verkocht aan de overleden Friends-acteur Matthew Perry, is veroordeeld tot een celstraf van vijftien jaar. Volgens de rechter is Sangha schuldig aan het leveren van de drugs die de 54-jarige Perry fataal werden in oktober 2023. Sangha is een van de vijf verdachten in de zaak rond de dood van Perry.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste onderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran beginnen zaterdag in Pakistan, meldde het Witte Huis in een persconferentie. President Donald Trump stuurt een onderhandelingsteam, geleid door vicepresident JD Vance. De Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner maken ook deel uit van het team.
10 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn woensdag zeker 254 doden gevallen en 1165 mensen gewond geraakt, meldden Libanese autoriteiten. Volgens Israël waren de aanvallen de grootste sinds het begin van de oorlog.
10 uur geleden