CNN: Qatar doet voorlopig geen nieuwe investeringen in Rusland
DOHA (ANP) - Qatar zal voorlopig geen nieuwe investeringen meer doen in Rusland. Dat zei de minister van Buitenlandse Zaken van Qatar, sjeik Mohammed bin Abdulrahman Al-Thani, in een interview met nieuwszender CNN. Het olie- en gasrijke land wacht volgens de minister met investeringen totdat er meer "duidelijkheid is over de stabiliteit" van de situatie rond Oekraïne.
"Op dit moment denken we met de huidige situatie niet aan nieuwe investeringen daar. Zelfs in Europa, totdat we enige duidelijkheid hebben over de stabiliteit van de situatie. Nou ja, niet heel Europa, maar de gebieden waar we voelen dat er spanningen zijn of we enig politiek risico lopen, want we moeten het bekijken vanuit alle dimensies", aldus Al-Thani.
Het staatsinvesteringsfonds Qatar Investment Authority (QIA) heeft aanzienlijke investeringen gedaan in het Russische olieconcern Rosneft. Die investeringen zijn volgens Al-Thani gedaan op basis van "commerciële beoordelingen en worden voortgezet", maar zullen voorlopig niet toenemen.
Open communicatiekanalen
Hoewel Qatar tegen elke vorm van agressie of het gebruik van macht tegen een soeverein land is, zei de minister van Buitenlandse Zaken dat hij zijn communicatiekanalen met alle partijen heeft opengehouden. Hij verklaarde regelmatig met zijn Russische en Oekraïense collega's te spreken om "onze hulp of bijdrage aan te bieden om de situatie te de-escaleren en een einde te maken aan deze oorlog". Al-Thani had onlangs in Moskou een ontmoeting met de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov.
De minister gelooft, op basis van zijn gesprek met zijn Russische collega, dat Rusland bereid is in te gaan op de eisen die het heeft gesteld. "In hoeverre de Oekraïense regering bereid is toe te geven aan die eisen, dat is aan de Oekraïense regering en het Oekraïense volk. We moeten ons concentreren op een staakt-het-vuren, humanitaire corridors en het brengen van humanitaire hulp aan Oekraïne in plaats van dat dit conflict op het slagveld wordt uitgevochten", aldus Al-Thani.
Qatar heeft vaak een bemiddelende rol gespeeld bij het de-escaleren van conflicten en het aan tafel brengen van tegenstanders, met name tussen de Taliban en de Verenigde Staten en tussen het Westen en Iran. Volgens de minister van Buitenlandse Zaken is dat beleid "de beste weg vooruit".
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - De handel in de aandelen van de Franse gameontwikkelaar Ubisoft is donderdag opgeschort op de beurs in Parijs, na een forse daling van de aandelenprijs. Het bedrijf is maker van gameseries als Assassin's Creed en Far Cry. De koersval volgde op de waarschuwing voor een fors verlies dit jaar.
4 minuten geledenLELYSTAD (ANP) - Bij een grote stroomuitval moet een gasgestookte energiecentrale in Lelystad vanaf 2028 het elektriciteitsnet opnieuw opstarten in het midden van Nederland. Hoogspanningsnetbeheerder TenneT meldt dat energiebedrijf Engie een aanbesteding heeft gewonnen om de Maxima-centrale tot zeker 2036 hiervoor in te zetten.
41 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is donderdag hoger geopend en noteerde weer boven de 1000 punten. Beleggers reageerden opgelucht dat de Amerikaanse president Donald Trump zijn dreigement voor een extra importheffing voor een aantal Europese landen, waaronder Nederland, weer heeft ingetrokken. Trump wilde die landen straffen voor hun steun aan Groenland. Trump zei na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte dat er een raamwerk is gevormd voor een "toekomstige deal aangaande Groenland" en dat de extra straftarieven niet meer nodig zijn.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Franse minister van Financiën Roland Lescure noemt het intrekken van de Amerikaanse importheffingen "het eerste positieve teken dat het de goede kant opgaat". De Amerikaanse president Donald Trump maakte woensdag bekend dat de aangekondigde tarieven van 10 procent voor landen die Groenland militair steunen, van de baan zijn.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - VNO-NCW en MKB-Nederland zijn positief over het feit dat de Amerikaanse importheffingen, die 1 februari zouden ingaan, voorlopig van de baan zijn. De ondernemersorganisaties benadrukken het belang van een eensgezinde EU.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond waarschuwt consumenten om niet in zee te gaan met telemarketingbureau Green Consultancy. Het bedrijf zou op een "misleidende en agressieve manier" energieadvies aan huis verkopen. De bond overweegt juridische stappen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Voor het eerst sinds de arrestatie van de Venezolaanse president Nicolás Maduro bijna drie weken geleden door de Verenigde Staten, komt olie uit Venezuela naar Europa. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepvaartgegevens. De olietanker Poliegos gaat die olie naar een Italiaanse haven vervoeren. De olie wordt verkocht door de grote internationale grondstoffenhandelaar Vitol Group.
2 uur geleden