CNN: Qatar doet voorlopig geen nieuwe investeringen in Rusland
DOHA (ANP) - Qatar zal voorlopig geen nieuwe investeringen meer doen in Rusland. Dat zei de minister van Buitenlandse Zaken van Qatar, sjeik Mohammed bin Abdulrahman Al-Thani, in een interview met nieuwszender CNN. Het olie- en gasrijke land wacht volgens de minister met investeringen totdat er meer "duidelijkheid is over de stabiliteit" van de situatie rond Oekraïne.
"Op dit moment denken we met de huidige situatie niet aan nieuwe investeringen daar. Zelfs in Europa, totdat we enige duidelijkheid hebben over de stabiliteit van de situatie. Nou ja, niet heel Europa, maar de gebieden waar we voelen dat er spanningen zijn of we enig politiek risico lopen, want we moeten het bekijken vanuit alle dimensies", aldus Al-Thani.
Het staatsinvesteringsfonds Qatar Investment Authority (QIA) heeft aanzienlijke investeringen gedaan in het Russische olieconcern Rosneft. Die investeringen zijn volgens Al-Thani gedaan op basis van "commerciële beoordelingen en worden voortgezet", maar zullen voorlopig niet toenemen.
Open communicatiekanalen
Hoewel Qatar tegen elke vorm van agressie of het gebruik van macht tegen een soeverein land is, zei de minister van Buitenlandse Zaken dat hij zijn communicatiekanalen met alle partijen heeft opengehouden. Hij verklaarde regelmatig met zijn Russische en Oekraïense collega's te spreken om "onze hulp of bijdrage aan te bieden om de situatie te de-escaleren en een einde te maken aan deze oorlog". Al-Thani had onlangs in Moskou een ontmoeting met de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov.
De minister gelooft, op basis van zijn gesprek met zijn Russische collega, dat Rusland bereid is in te gaan op de eisen die het heeft gesteld. "In hoeverre de Oekraïense regering bereid is toe te geven aan die eisen, dat is aan de Oekraïense regering en het Oekraïense volk. We moeten ons concentreren op een staakt-het-vuren, humanitaire corridors en het brengen van humanitaire hulp aan Oekraïne in plaats van dat dit conflict op het slagveld wordt uitgevochten", aldus Al-Thani.
Qatar heeft vaak een bemiddelende rol gespeeld bij het de-escaleren van conflicten en het aan tafel brengen van tegenstanders, met name tussen de Taliban en de Verenigde Staten en tussen het Westen en Iran. Volgens de minister van Buitenlandse Zaken is dat beleid "de beste weg vooruit".
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het pastasauzenmerk Grand'Italia komt mogelijk in handen van het Franse Pimente Investissement, dat onderdeel is van investeerder CVC. Pimente voert hierover vergevorderde gesprekken met GBfoods Europe, waar de in Nederland gevestigde Grand'Italia-eigenaar GranFood onder valt. Dit meldt GBfoods, een groot levensmiddelenbedrijf in Europa.
27 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Cisco Systems behoorde donderdag tot de dalers op de beurzen in New York. De maker van netwerkapparatuur zoals routers en switches boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht dankzij de sterke vraag naar producten voor infrastructuurprojecten op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). De vooruitzichten voor de omzet en winst in het huidige kwartaal vielen echter tegen. Het aandeel werd 7 procent lager gezet en raakte daarmee een groot deel van de jaarwinst kwijt.
1 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Vereniging Eigen Huis (VEH) maakt zich "grote zorgen" over de waarschuwing van TenneT over een mogelijke aansluitingsstop in delen van Utrecht, Gelderland en Flevoland. "De netcongestie die nu dreigt, vormt een van de grootste risico's voor de voortgang van de energietransitie en voor de realisatie van nieuwe woningen", zegt de belangenorganisatie.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Stakingen onder piloten en cabinepersoneel van de Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa raken ongeveer 100.000 reizigers, meldt het bedrijf. Door de actie gingen bijna 800 vluchten niet door.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bouwend Nederland noemt het zorgelijk dat de situatie op het elektriciteitsnet in Flevoland, Gelderland en Utrecht is verslechterd. De brancheorganisatie wil dat vergunningsprocessen "drastisch worden versneld", waarbij ook het stikstofdossier een belemmerende rol speelt.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - TenneT stelt dat er "veel verschillende knoppen zijn waar je aan kunt draaien" om de druk op het elektriciteitsnet te verminderen. Het hoogspanningsnet in Utrecht, Gelderland en Flevoland heeft zijn grenzen bereikt en een aansluitstop voor consumenten en mkb'ers dreigt, waarschuwde de landelijke netbeheerder donderdag.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Unilever is nog niet klaar met het afstoten van kleinere merken in zijn divisie voor etenswaren. Het Britse verzorgings- en voedingsmiddelenbedrijf verwacht met producten voor persoonlijke verzorging en schoonheid sneller te groeien. De divisie voor voedingsmiddelen concentreert zich daarom steeds meer op twee sterke merken: bouillonmerk Knorr en sauzenmerk Hellmann's.
4 uur geleden