Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CNN: oud-leider Proud Boys vrijgelaten na gratie Trump

CNN: oud-leider Proud Boys vrijgelaten na gratie Trump

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse autoriteiten hebben de voormalige leider van de Proud Boys vrijgelaten. Enrique Tarrio zat een gevangenisstraf van 22 jaar uit voor zijn betrokkenheid bij de Capitoolbestorming van vier jaar geleden.

President Donald Trump verleende Tarrio en andere betrokkenen bij de bestorming gratie nadat hij maandag was aangetreden. Tarrio zat van alle veroordeelden de langste gevangenisstraf uit. Zijn advocaat bevestigt tegenover CNN dat hij is vrijgelaten.

Tarrio gold ook voor de rellen van 6 januari 2021 als een bekend figuur in uiterst-rechtse kringen. Hij was zelf niet in Washington toen de bestorming plaatsvond. Tarrio was enkele dagen eerder de stad uitgezet door de autoriteiten.

Relschoppers aangemoedigd

De militieleider was volgens aanklagers wel betrokken bij het voorbereiden van de Capitoolbestorming. Ook zou hij relschoppers hebben aangemoedigd via sociale media.

De Proud Boys speelden volgens de autoriteiten een centrale rol bij de rellen van 6 januari. Aanhangers van Trump probeerden toen te voorkomen dat het parlement de uitslag zou bekrachtigen van de door hem verloren verkiezingen.

Ontkennen verkiezingsuitslag

Leden van de rechtse militie zouden tijdens de rellen andere aanhangers van Trump hebben opgehitst. Ook zochten ze zelf de confrontatie met de politie.

Trump had in aanloop naar de rellen volgehouden dat hij de verkiezingen door fraude had verloren. Hij had zich eerder tijdens een debat op televisie al tot de Proud Boys gericht met de woorden "stand back and stand by": sta paraat.

Tarrio reageerde destijds op sociale media met de woorden "we staan klaar, sir".

Meer uit Buitenland

VN-chef roept Iran en VS op diplomatieke uitweg te zoeken

NEW YORK (ANP) - De secretaris-generaal van de Verenigde Naties roept de Verenigde Staten en Iran op een diplomatieke oplossing te zoeken. De landen hebben elkaar bedreigd met militair geweld. Volgens António Guterres moeten de landen met hulp van bemiddelaars in gesprek.

1 uur geleden
Trump: Poetin valt Kyiv week niet aan tijdens koude periode

WASHINGTON (ANP/RTR) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump is de Russische president Vladimir Poetin bereid een week de aanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv en andere Oekraïense steden te staken tijdens de bittere kou in het land. Trump zei dat hij aan Poetin had gevraagd een week niet te schieten en die zou daarmee hebben ingestemd. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft Trump bedankt en zegt te hopen dat die toezegging wordt nageleefd.

2 uur geleden
Iraanse minister zegt dat Europa kans op oorlog groter maakt

TEHERAN (ANP) - Europa doet niets om te voorkomen dat er oorlog uitbreekt in Iran en maakt het alleen maar erger, zegt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi op X. Dat de Iraanse Revolutionaire Garde op de terreurlijst is gezet, is volgens de minister "een grote strategische fout".

3 uur geleden
Spaanse regering: oppositie verspreidt onzin over treinongeval

MADRID (ANP/AFP) - Volgens de Spaanse regering verspreiden oppositiepartijen "absurde" informatie over de treinramp van 18 januari, waarbij 45 mensen omkwamen. De minister van Transport zegt dat rechtse partijen "angst zaaien" en "onrust aanwakkeren" na de botsing tussen twee hogesnelheidstreinen in de regio Andalusië.

4 uur geleden
Israël draagt dode Palestijnen over als laatste deel van ruil

GAZA-STAD (ANP/AFP) - De lichamen van vijftien dode Palestijnen zijn vrijgegeven door Israël en overgebracht naar Gaza. Het Rode Kruis heeft geholpen de doden over te brengen, meldt het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC). "Hiermee is een eind gekomen aan een maanden durende operatie die gezinnen heeft herenigd en de implementatie van de overeenkomst van het staakt-het-vuren heeft ondersteund", aldus de organisatie.

4 uur geleden
Iraanse Revolutionaire Garde komt op EU-terroristenlijst

BRUSSEL (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) komt op de Europese terroristenlijst, zo hebben de EU-ministers van Buitenlandse Zaken donderdag besloten. Het heeft lang geduurd voordat de EU hiertoe is gekomen, maar nadat een aantal grote landen waaronder Frankrijk overstag ging, stemden donderdag ook kleinere landen ermee in. Voor een dergelijk besluit is unanimiteit vereist.

5 uur geleden
ICE-baas Homan koppelt inzet aan mate van lokale samenwerking

MINNEAPOLIS (ANP) - Meer samenwerking met lokale autoriteiten kan leiden tot minder ICE-agenten op straat. Dat heeft Tom Homan, die zich bezighoudt met grenskwesties en nu in Minnesota toeziet op het werk van die federale immigratiedienst en de grenspolitie, donderdag gezegd. Homan pleit voor meer contact met lokale gevangenissen, voordat zij "veiligheidsdreigingen" vrijlaten. "Het zal minder agenten vergen op die manier", aldus Homan.

5 uur geleden