CNN: oud-leider Proud Boys vrijgelaten na gratie Trump
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse autoriteiten hebben de voormalige leider van de Proud Boys vrijgelaten. Enrique Tarrio zat een gevangenisstraf van 22 jaar uit voor zijn betrokkenheid bij de Capitoolbestorming van vier jaar geleden.
President Donald Trump verleende Tarrio en andere betrokkenen bij de bestorming gratie nadat hij maandag was aangetreden. Tarrio zat van alle veroordeelden de langste gevangenisstraf uit. Zijn advocaat bevestigt tegenover CNN dat hij is vrijgelaten.
Tarrio gold ook voor de rellen van 6 januari 2021 als een bekend figuur in uiterst-rechtse kringen. Hij was zelf niet in Washington toen de bestorming plaatsvond. Tarrio was enkele dagen eerder de stad uitgezet door de autoriteiten.
Relschoppers aangemoedigd
De militieleider was volgens aanklagers wel betrokken bij het voorbereiden van de Capitoolbestorming. Ook zou hij relschoppers hebben aangemoedigd via sociale media.
De Proud Boys speelden volgens de autoriteiten een centrale rol bij de rellen van 6 januari. Aanhangers van Trump probeerden toen te voorkomen dat het parlement de uitslag zou bekrachtigen van de door hem verloren verkiezingen.
Ontkennen verkiezingsuitslag
Leden van de rechtse militie zouden tijdens de rellen andere aanhangers van Trump hebben opgehitst. Ook zochten ze zelf de confrontatie met de politie.
Trump had in aanloop naar de rellen volgehouden dat hij de verkiezingen door fraude had verloren. Hij had zich eerder tijdens een debat op televisie al tot de Proud Boys gericht met de woorden "stand back and stand by": sta paraat.
Tarrio reageerde destijds op sociale media met de woorden "we staan klaar, sir".
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De stijging van de olieprijs door de oorlog tegen Iran doet de Verenigde Staten juist goed, stelt president Donald Trump. De VS verdienen zo meer aan hun eigen olie, pareerde hij nu de zorgen over de wereldeconomie en hogere inflatie in binnen- en buitenland groeien.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Straat van Hormuz moet volgens de nieuwe hoogste leider van Iran gesloten blijven. De afsluiting van de voor de oliehandel belangrijke zeeroute helpt om de druk op de vijanden van Iran hoog te houden, zei Mojtaba Khamenei in zijn eerste verklaring als nieuwe leider. Hij riep ook op tot eenheid binnen het land en zei dat de dood van mensen die voor Iran gestorven zijn gewroken zal worden.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Transgenderpersonen in de EU hebben het recht om het geslacht waarmee ze zich identificeren in hun identiteitsdocumenten te laten wijzigen. Dat oordeelt het Europese Hof van Justitie donderdag in een zaak van een Bulgaarse burger die als man geregistreerd stond, maar zich inmiddels als vrouw identificeert.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De bemiddeling van China heeft ertoe geleid dat de aanhoudende gevechten tussen Pakistan en Afghanistan zijn verminderd, meldden drie Pakistaanse overheidsfunctionarissen. De Chinese president Xi Jinping zou eind vorige maand zelf in een persoonlijke boodschap hebben opgeroepen de vijandelijkheden te staken.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een factfindingmissie voorgesteld naar de beschadigde Droezjba-pijpleiding in Oekraïne. Dat heeft een woordvoerder van de Europese Commissie donderdag gezegd. Oekraïne heeft volgens de woordvoerder nog niet op het aanbod gereageerd.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde claimt aanvallen uitgevoerd te hebben op Israëlische en Amerikaanse doelen in de Verenigde Arabische Emiraten, Irak en Koeweit. Meerdere doelen werden volgens de Garde getroffen.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Minstens 52 miljoen kinderen kunnen niet naar school door de oorlog in het Midden-Oosten, blijkt uit onderzoek van Save the Children. Volgens de hulporganisatie zijn veel scholen in de regio beschadigd, gesloten of omgevormd tot opvanglocaties.
3 uur geleden